2017. 02. 28. kedd - Elemér 7°C | 15°C Még több cikk.

Futsal: bravúrral fordítottak

Futsal - Bár az első félidőben a megszokottnál tompábban játszott a csapat, végül megérdemelt győzelemmel zárta a szezont az élvonalbeli Duna Takarék ETO.

A Rába-partiak hétfő este jó hajrával, izgalmas végjátékban fordítottak, s győzték le végül három góllal (8–5) a jó teljesítményt nyújtó Borsod Volánt.

A mérkőzés esélyese a jobb erőkből álló hazai gárda volt, bár a győrieknél hiányzott a műtött válogatott kapus Balázs, a sérült Szabó P. és az eltiltott Dróth is.

Ráadásul a Borsod Volán rendkívül megszervezte a játékát, bizonyítva, hogy nem véletlenül ért el ebben a szezonban 5–5-ös döntetlent a listavezető Cső-Montage ellen.

A találkozó legjobbja Lódi Tamás volt, aki megtalálta góllövő cipőjét, négyszer talált a vendégek kapujába. A világválogatottba is meghívott győri futsalos elmondta, hiába jutott kétgólos vezetéshez a Borsod Volán, helyén volt a szívük:

– Sajnos a helyzetkihasználásunk nem volt a legjobb, ezért lett kissé nyögvenyelős a mérkőzés. Nagyjából reális a harmadik helyezésünk, bár ha nem hibázunk, előbbre is tarthatnánk – fogalmazott a játékos, aki társaival talán már a válogatott előtt álló feladatokra is koncentrált.

A szezon ugyan véget ért, de a jövő héten érdemes lesz újra kilátogatni a győri Magvassy-csarnokba. Szerdán 19 órakor – több győrivel is a keretben – az EB-re készülő magyar válogatott Horvátországgal játszik felkészülési mérkőzést.