2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 25°C Még több cikk.

Futsal: BL negyedik hely, hétfőn bajnoki

A Rába ETO izgalmas mérkőzésen szenvedett vereséget a román bajnoktól az UEFA Futsal Cup lisszaboni elitkörében, s lett végül negyedik csoportjában.
A zöld-fehérek hétfőn már bajnoki mérkőzésen lépnek pályára Győrben.

Rába ETO–City'US Tirgu Mures (román) 3–8 (0–3)
UEFA Futsal Cup, elitkör, C csoport, 3. mérkőzés. Lisszabon. V.: Benazzi (holland), Lehtinen (finn).
ETO: Balázs – Al-Ioani, Harnisch, Dróth, Mincho. Cs.: Matkovics (kapus), Dobre, Lódi, Gyurcsányi, Mincho, Csopaki, Szeghy. Edző: Artur Melo.
City'US: Carläo – F. Matei, Ignat, Alpar, Lupu. Cs.: M. Matei, Radu, Stoica, Nicusan, Szőcs, Junior, Filho. Edző: Kacsó Endre.
Gsz.: Mincho (27., 32.), Gyurcsányi (27.), ill. Filho (8.), Lupu (9.), Ignat (10.), Alpar (29., 35., 40.), Radu (37.), Nicusan (38.).
Kiállítva: Al-Ioani (33.), ill. Filho (30.).

Győzelem esetén akár még az első, továbbjutást jelentő helyet is megszerezhette volna csoportjában az ETO, tehát volt tétje a győriek utolsó mérkőzésének. Sajnos a román bajnok kezdett jobban, mezőnyfölényt harcolt ki a City a találkozó első felében. Aztán ahogy a portugálok ellen, egy komolyabb kihagyás elég volt ahhoz, hogy három perc alatt háromszor is a kapuba találjon az ellenfél. Nulla-három után azonban összekapta magát a zöld-fehér legénység, akadtak is lehetőségek gólt szerezni, szünetig azonban már nem sikerült szépíteni.
Fordulás után azonban Mincho és Gyurcsányi révén egy percen belül visszajött a meccsbe az ETO (2–3). Pár perc múlva azonban ismét a románok szereztek gólt, ám ezután nem sokkal emberhátrányba került a City. Az ETO ekkor még kapusát is levitte, ami eredményre vezetett: megint feljött egy találatra a Rába-parti együttes. Sajnos a lendület ezután megtört, mert a győriek csapatkapitánya is piros lapot kapott, az előnyt pedig a románok is kihasználták, így 4–4 helyett 3–5-re alakult az összecsapás. Nem adta fel a magyar bajnok, vészkapus játékkal próbálkozott az ETO, ám sok volt a hiba, amit a románok újabb gólokkal büntettek. A győri együttes a hajrára aztán alaposan elfáradt, így végül még nagyobb lett a különbség.

Összességében igazi ki-ki mérkőzést játszott az ETO a román bajnokkal, amiből a City jött ki jobban. Az ETO vereséggel búcsúzott az elitkörtől, ám semmi oka a szégyenkezésre, a vártnál ugyanis sokkal jobban szerepelt, első találkozóján legyőzte a brazilokkal meg- erősített grúz bajnokot, majd szoros meccset játszott a neves Sporting gárdájával.
A hazai Sporting döntetlent (5–5) játszott a grúz bajnokkal, így az ETO csak negyedik lett az UEFA Futsal Cup elitkörének lisszaboni csoportjában. Hazai siker esetén a Rába-partiak az előkelő második helyen zártak volna.

A C csoport végeredménye: 1. Sporting CP (portugál) 7 pont (13–9), 2. Iberai Star Tbiliszi (grúz) 4 (14–17), 3. City'US Targu Mures (román) 3 (14–15), 4. Rába ETO 3 (13–13).

A győriek ma este hét órakor a bajnokságban lépnek pályára. Az ETO az újonc MAFC csapatát fogadja a Magvassy-csarnokban.

Audi ETO: Böhn kinevezése ellen tiltakozik az FTC

Az FTC elnöksége közleményben tiltakozott az ellen, hogy Karl-Erik Böhn, a női válogatott szövetségi… Tovább olvasom