2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Futsal: bajnoki döntőben a Rába ETO

A Rába ETO nagy csatában, hosszabbítás után két góllal legyőzte a Colorspectrum Aramist az élvonalbeli rájátszás elődöntőjében, így a zöld-fehérek, a bajnokság fináléjába jutottak.
Colorspectrum Aramis-Rába ETO 4-6
Budaörs NB I-es rájátszás, második forduló, 4. mérkőzés, 400 néző.
V.: Kovács G., Solymosi, Futó.

Aramis: Sikur - Nagy G., Tóth Sz., Sivák, Hasenauer. Cs.: Öreglaki, Korozmán, Szeghy, Birinyi, Frank T., Kiss Tyukász.
Játékos-edző: Frank Tamás.

ETO: Balázs - Al-Ioani, Mincho, Harnisch, Dróth. Cs.: Madarász, Gyurcsányi, Peczár, Gölesz, Lanzendorfen, Bárdosi, Matkovics.
Edző: Artur Melo.

Gsz.: Dróth (34., öngól), Hasenauer (35.), Tóth Sz. (38.), Szeghy (50.), ill. Harnisch (7.), Dróth (27., 43., 50.), Al-Ioani (30.), Mincho (43.)

Határozottabban kezdett a Rába ETO és viszonylag gyorsan meg is szerezte a vezetést a címvédő. A gól után kiegyenlített lett a találkozó, mindkét együttes előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, ám ezek kimaradtak, részben a jól védő kapusoknak, részben pedig sok hibának köszönhetően. Mindkét gárda elég pontatlanul játszott, főleg a befjezéseknél látszott a játékosokon a sorozat terhelés és a fáradtság. Sok volt a szabálytalanság is, mindkét gárda elérte a kritikus öt faultot, kisbüntetőig azonban már egyik sem jutott. Az első húsz perc után megérdemelt, ám minimális előnnyel vonulhatott pihenőre a Rába-parti vendégcsapat.

Győri lehetőséggel kezdődött a második félidő, de az Aramis is helyzetbe került. Aztán növelte előnyét az ETO, sőt, egy újabb találattal már háromgólos lett a vendégek előnye. A hajrában egy öngólall szépített az Aramis, amitől vérszemet kapott a hazai csapat és a rendes játékidő végéig le is dolgozta a hátrányát. Döntetlen lett az eredmény negyven perc után, így következhetett a hosszabbítás.

A túlóra első felében előbb Dróth majd Mincho talált a kapuba, amivel ismét előnyhöz jutott az ETO.
A folytatásban egy ideig nem for gott veszélyben az ető győzelme, ám 13 másodperccel a vége előtt szépített az Aramis, azonban amire a győriknek is volt válaszuk, így Dróthék két góllal megnyerték a mérkőzést. nagy csatában győzött az ETO és döntős a Rába-parti csapat. A három győzelemig tartó párharc végeredménye 3-1 az ETO javára. A győreik a döntőben a Berttyóújfalu csapatával találkoznak.

Frank Tamás: - A mai mérkőzésen egyenrangú ellenfelei voltunk az ETO-nak, vagyis csak majdnem, de ez rajtunk kívül álló okok miatt nem sikerült.

Artur Melo: - Nagyon nehéz mérkőzés volt, de sikerült kiharcolni a döntőbejutást. Gratulálok a játékosainknak.

Soós Ferenc, az Aramis elnöke: - Hazai pályán újra megcibáltuk az oroszlán bajuszát, komoly erőfeszítésre késztettük az ETO-t. Amit a vezetőség elvárt tőlünk, a csapat maximálisan teljesítette. Sok sikert kívánok a győrieknek a döntőben.

Drucskó Zoltán, az ETO elnöke: - A bajnokság elején kitűzött céloknak megfelelő lépéseket, vagyis a döntőbe kerülést megtettük. Nemes ellenfél volt az Aramis, jól játszott, nagy energiákat kellett mozgósítanunk a legyőzéséhez.

Ma negyedszer csap össze a Rába ETO és a Colorspectrum Aramis az élvonalbeli rájátszás elődöntőjében. Ha győznek Budaörsön a zöld-fehérek, a bajnokság fináléjába jutnak.

A Rába ETO hétfőn magabiztosan győzte le a Colorspectrum Aramist az NB I-es rájátszás elődöntőjében, ez volt a két csapat harmadik összecsapása az alapszakasz utáni túlórában.

A három győzelemig tartó párharc állása 2–1 az ETO javára, így ha a ma este hét órakor kezdődő találkozón ismét a Rába-partiak győznek, a bajnokság fináléjába juthatnak. Vereség esetén egy ötödik összecsapás dönthet, ami a jövő héten lenne Győrben.

Az előző budaörsi mérkőzésen alaposan megizzadtak a tartalékos győriek, akik nem játszottak jól, s a 3–3-as döntetlen után büntetőkkel maradtak alul.
„Szeretnénk már most eldönteni a továbbjutást, győzelemre készülünk. Jó lenne minél előbb túljutni a budaörsi csapaton, s elfelejteni az egész párharcot – mondta Hannich Péter, a zöld-fehérek sportigazgatója, aki ezzel utalt a győri Madarász János és az Aramis elnöke, Soós Ferenc közötti vitára is. – Hasonló kerettel készülünk, mint amilyen legutóbb Győrben pályára lépett. Sajnos a sérültjeink közül senki nem jött rendbe, Lódi Tamás, és Fouad Amrani sem játszhat még ezen a mérkőzésen."

Utóbbival kapcsolatos hír, hogy a játékos, akinek bevérzett a veséje, már egyre jobban van, hamarosan egy utolsó kontroll után el is kezdheti az edzéseket, s talán a fináléban már ott lehet a csapatban.

• 3. Dr_Kriszpi 2011. május 28. 02:14
    „1. kocsisor
    Egyet értek veled de azért nézzük csak végig mi volt ott voltam én is és ha ti is akkor talán találkoztunk is
    bár nem tudom kik vagytok. de ha ott voltatok akkor a bírók tevékenysége is hagyott némi nemű hozzá nem értést
    főleg az utolsó másodpercben lőtt Gollunkat amit nem adtak meg ezért kellett a 2* 5 perc
    De Fantasztikus játékkal nyertünk és rengeteget színészkedő és néhol már a játékosainak testi épségét veszélyeztető játékkal produkáltak számomra az aramis kapusa undorító viselkedése is kiverte a biztosítékot főleg amikor a biztonsági embereknek kellett lefogni be ne menjen újra a pályára és meg ne verje a bírót
    és ráadásul hozzájuk vágta az öltöző kulcsot, de legalább az ETO játékosai megmutatták hogy jó játékkal és bírói segítség nélkül és győznek emellett emberileg is oda tették magukat minden tisztelet az övüké Hajrá srácok csak így tovább az U.Gy.E ott lesz mindenhol ahol csak tud....”
  • 2. Kispocak 2011. május 27. 12:26
    „Én is elkísértem a csapatot. Nagyon jó meccs volt, bár szerintem magunknak tettük nehézzé, 3-0-nál kicsit belealudtunk, vagy belefáradtunk a meccsbe.
    Dróth Zoli fantasztikusat alakított, és a gól amit Ákossal az utolsó másodpercekben szereztek.... :)

Csak az ETO, csak az ETO!”
  • 1. kocsisor 2011. május 27. 11:44
    „Kiváncsi voltam mindkét csapat játékára ezért személyesen is megnéztem a mérkőzést és izgalmas , fordulatos csatában megérdemelt győzelmet aratott a RÁBA ETO futsal csapata.
    Érthetetlen volt Számomra az Aramis viselkedése élükön egy fehér pólos állandóan reklamáló emberrel,
    mellette a felugráló játékosokkal és egy jól játszó ,,színész " Szövetségi kapitánnnyal ??? akit ki is állítottak.
    A másik oldalon láttam egy nyugodt, higgadt úriembert , mellette a sport szellemiségének megfelelő játékosokkal.
    Uraim , a jó példa követendő !!!!!!”

Kajak-kenu: 1600 induló a győri maratoni OB-n

Péntektől vasárnapig Győr ad otthont a kajak-kenu maraton országos bajnokságnak, melyen 64… Tovább olvasom