2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Futsal - Újabb lépés a bajnoki cím felé

Bár néha akadozott a győri gépezet, magabiztosan győzte le legnagyobb hazai riválisát a bajnoki címvédő Rába ETO az élvonalbeli pontvadászat hétfői rangadóján.
Rába ETO–MVFC Berettyóújfalu 5–3 (2–1)
Győr, NB I-es futsalmérkőzés, 400 néző. V.: Farkas B., Solymosi.

ETO: Balázs – Lódi, Harnisch, Dróth, Juanra. Cs.: Fabio, Carlitos, Carlinhos, Alvarito. Edző: David Madrid.

MVFC: Tihanyi – Lovas, Rábl, Trencsényi, Gál I. Cs.: Szabó P., Nagy I., Nagy T., Dávid, Siska, Komáromi. Edző: Turzó József.

Gsz.: Dróth (17., 20.), Fabio (23., 35.), Alvarito (29.), ill. Szabó P. (12.), Dávid (35.), Lovas (37.).

A rangadóra rendbe jött az ETO korábban sérüléssel bajlódó kapusának, Balázs Zoltánnak a térde, így teljes kerettel léphetett pályára a címvédő, sőt, bemutatkozhatott a győriek új brazil légósa, Carlinhos.

Fabio (balra) jól játszott, két gólt lőtt a rangadón. Fotó: Bertleff András

Az ETO kezdett jobban, több lehetősége akadt a hazai csapatnak, ám a 12. percben Szabó P. „gyötörte" át közelről a labdát a gólvonalon. A találat felrázta a vendégcsapatot, ám három perccel a játékrész vége előtt Dróth egy gyors kontra után egyenlített, majd az utolsó percben a vezetést is megszerezte az ETO-nak. A szünet után Fabio révén gyorsan növelte előnyét a hazai csapat, majd Alvarito is a kapuba talált (4–1). Öt perccel a vége előtt kisbüntetőből lépett közelebb a győriekhez az MVFC, amely ezután vészkapus játékra váltott. Az izgalmasabb hajrából azonban így is az ETO jött ki jobban, amely bár nem játszott sziporkázóan, összességében biztosan tartotta otthon a három pontot, amivel nagy lépést tett az alapszakasz-győzelem felé.

David Madrid: – Több lehetőségünk is volt, mégis hátrányba kerültünk, de sikerült még szünet előtt fordítani, ami nagyon fontosnak bizonyult. Dolgoznunk kell tovább, hogy ne legyen ennyi hibánk.

SVSE-GYSEV: téli ˝tizenegyes˝

Az SVSE-GYSEV NB II-es csapata tizenegy felkészülési mérkőzést játszik a téli időszakban.