2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Futsal - Nőtt az ETO hátránya

MVFC Berettyóújfalu–Rába ETO 2–2 (0–2, 2–2, 2–2), hatméteresekkel: 2–1
Berettyóújfalu, NB I-es férfimérkőzés, döntő, 2. mérkőzés, 800 néző. V.: Farkas B., Viczián.

MVFC: Tihanyi – Trencsényi, Lovas, Nagy T., Rábl. Cs.: Dávid R., Siska, Szabó P., Gál I., Komáromi. Edző: Turzó József.

ETO: Balázs – Lódi, Harnisch, Alvarito, Carlitos. Cs.: Fabio, Dróth, Juanra, Peczár. Edző: David Madrid.

Gsz.: Nagy T. (35.), Lovas (39.), ill. Lódi (3.), Alvarito (10.),

Kiállítva: Komáromi, ill. Lódi, Alvarito.

A 3. percben előnybe került a címvédő: Carlitos szerzett labdát a bal oldalon, középre adása után Lódi továbbított a kapuba. 0–1. Komáromi piros lapot érő szabálytalansága után ember- előnybe került az ETO. Ezt góllal használták ki a vendégek, Alvarito lőtt nagy erővel a jobb alsó sarokba. 0–2. A hajrá kimondottan a győrieké volt, ám kimaradtak a lehetőségek.

Kisebb iramban kezdődött a második félidő, az ETO csak tartotta előnyét, s érthetetlen módon nem akart újabb gólt szerezni. Az utolsó öt percben vészkapusra váltott az MVFC és azon nyomban szépített a hazai csapat. Aztán Lódi reklamált, amiért megkapta második sárga lapját, mehetett zuhanyozni. És még nem volt vége az ETO megpróbáltatásainak: egy vétlen kezezést szabálytalannak ítéltek a bírók, Alvarito reklamált, ő is piros lapot kapott, a hazaiak pedig hatméterest lőhettek. Lovas büntetőjét Balázs védte, de négy a kettő ellen támadhatott a Berettyó. Kivédekezte a dupla hátrányt az ETO, ám amint Juanra visszatért, egyenlített a hazai csapat, s következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban mindkét csapat dönthetett volna, de kimaradtak a lehetőségek, jöhetett a szétlövés. A hatmétereseknél Dróth a kapuba talált, Harnisch és Juanra is a kapufát találta el, míg a hazaiak kétszer is eredményesek voltak, amivel megnyerték az összecsapást.

A döntő állása: 2–0 a Berettyóújfalu javára.