2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Futballmentes félidő

Labdarúgás - Nem jutott be a labdarúgó Ligakupa döntőjébe a Győri ETO FC. A zöld-fehérek az idegenbeli vereség után, hazai pályán döntetlent játszottak az FC Fehérvárral.
Győri ETO FC - FC Fehérvár 1-1 (0-0)
Győr, Ligakupa-elődöntő, 2500 néző. V.: Szabó S.

Gsz.: Copa, ill. Alves.

ETO FC: Sztevanovic – Dorogi (Copa), Sztanisic, Zámbó, Völgyi (Neziri), Odikadze, Pilibaitis, Jäkl (Nyári), Kiss M. (Józsi), Sánta (Bicak), Aleksidze.
Edző: Dragoljub Bekvalac.

FC Fehérvár: Filipovic – Lázár, Koller, Horváth G., Mohl, Nagy D, Farkas B., Tkacuk, Elek (Szakály), Vujovic (Kulcsár), Alves (Moreira).
Edző: Varga István.

46. p: Aleksidze lőtt kapura 18 méterről, a kapus csak oldalra tudta ütni a labdát és a csereként beállt Copa első labdaérintésére 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0.
61. p: Egy bal oldali fehérvári szöglet után a bal oldali kapufánál üresen érkező Alves közelről helyezett a győri hálóba. 1–1.

Az első játékrészt sikerült olyan unalmasan eltölteni a két csapatnak, hogy Munkácsy Mihály Az ásító inas című festményéhez számos alanyt talált volna a nézőtéren. Gyakorlatilag alig-alig történt futballra emlékeztető esemény, így a szurkolók jobb híján sütkéreztek a napsütésben... Hazai szempontból különösen figyelemre méltó, hogy az ETO negyvenöt percen át nem lőtt kapura...
A szünetben aztán Bekvalac mester átszervezte a csapatát és szinte azonnal vezetést szerzett együttese a gaboni válogatott Copa révén. Mintegy negyedóráig tartott a győri lendület, akkor a levegőben is lógott a további gól vagy az esetleges döntőbe jutás lehetősége, ám egy óriási védelmi hiba után Alves kiegyenlített és ezzel szertefoszlott egy szép siker elérésének lehetősége. Ezt követően szinte unalomba fulladt a mérkőzés hátralévő része. A publikum ezért ráért beszélgetni sok mindenről, miszerint hatékony támadójáték nélkül nincs gól és jó eredmény, márpedig az ETO-nál tavasszal mindkettő hiánycikk, mint ahogyan ismételten hallani el-elmaradó bérekről is. Egy biztos, az ETO elbúcsúzott a Ligakupától és tegnapi teljesítményével semmi biztatót, örömtelit nem hagyott maga mögött.

Továbbjutott: az FC Fehérvár 3–1-es összesítéssel.

Völgyiék (jobbra) kiestek a Ligakupából. Fotó: H. Baranyai Edina

Dragoljub Bekvalac:A mai meccsen pihentettük pár játékosunkat, így pénteken, az MTK ellen tőlük várom majd a vérfrissítést.

Ma: PMFC (NB II)–Budapest Honvéd, 18 ó (1–0).

Gólzáporos forduló

Női labdarúgás - A Győri Dózsa és a SFAC-Fenyves Hotel győzni tudott a megyei női csapatok közül,… Tovább olvasom