2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

FUTBALL: Diadalmaskodtak a zöld-fehérek

Labdarúgás - Egygólos győzelmet aratott negyedik felkészülési mérkőzésén a Győri ETO FC, a zöld-fehérek tegnap a szlovák MFK Kosice gárdája ellen diadalmaskodtak 1–0-ra.
A kassai MFK Kosice ellen játszotta negyedik felkészülési mérkőzését szombat délután az ETO FC. Érdekesség, hogy ugyanezzel a csapattal februárban a törökországi edzőtáborban mérkőzött meg Egervári Sándor vezetőedző legénysége, akkor a szlovák gárda győzött 1–0-ra.

A győrieknél pályára lépett az a Mario Bicak, aki éppen a Kosice együttesétől érkezett a Rába partjára. Hiányzott viszont az ETO legújabb kiszemeltje, a brazil Costa, akivel kapcsolatban Egervári Sándor elmondta: komoly fizikai lemaradással érkezett a klubhoz, tesztelését csak a héten lehet elkezdeni, s majd csak ezután derül ki, hogy igényt tart-e rá a klubvezetés. Igazoltan maradt távol Kovács Zoltán is, akinek búcsúmeccset rendeztek a szurkolók Újpesten.

A keresztszalag-szakadást szenvedett Dudás Ádám sem lehetett a pályán többiekkel. A futballista érdeklődésünkre elmondta, egy kisebb műtéten már átesett.

„Egy sérült porcdarabot távolítottak el a térdemből, a szalagpótlást várhatóan a jövő héten végzik el az orvosok. Bizakodok, és remélem, minél hamarabb a többiekkel együtt készülhetek" – tette hozzá a játékos.

A fiatal győri Koltai Tamás (fehér mezben) szerezte a felkészülési mérkőzés egyetlen találatát. Fotó: Bertleff András

Győri ETO FC–MFK Kosice 1–0 (1–0)

Győr, ETO Park, felkészülési mérkőzés, 200 néző. V.: Szántai.
ETO FC: Sztevanovic – Nikolov (Tokody), Stark, Bank, Pintér (Kiss M.), Koltai, Jäkl (Eugene), Józsi (Pákolicz), Bicak (Völgyi), Böőr, Bajzát (Brnovic). Vezetőedző: Egervári Sándor.
Gsz.: Koltai (31.)

Jól játszott az első játékrészben a zöld-fehér együttes, több komolyabb helyzetet dolgoztak ki Bajzáték. Már az 5. percben Bicak szerezhetett volna gólt korábbi csapata ellen, azonban ekkor még hárított a szlovák kapus. A 12. percben Bajzát átadása után Jäkl került helyzetbe, de a rutinos játékos kissé késlekedett a lövéssel, így odalett a helyzet. A 31. percben aztán megszületett a győri vezetés. Pintér a bal oldalról pontosan kanyarított középre, s Koltai 8 méterről a kapu jobb oldalába bólintott. 1–0. A szünet után már nem játszott akkora fölényben az ETO, mint az első játékrészben tette, helyzet sem adódott annyi, ám biztosan őrizték előnyüket az élvonalbeli rajtra és a nemzetközi kupaporondra készülő zöld-fehérek.

Egervári Sándor: – Az első félidei teljesítményünkkel elégedettek lehetünk, a folytatásban már nem mindig a mi akaratunk érvényesült.

TENISZ: Davis-kupa játékosok is Győrött

Tenisz - A héten a legjobb hazai teniszklubok küzdenek meg a magyar csapatbajnokságért. A tavalyi… Tovább olvasom