2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 32°C Még több cikk.

Franciaország-Magyarország 2-1

A magyar válogatottba két újonc is bekerült: a ferencvárosi Balog Zoltán és Vincze Gábor.

A magyar válogatottba két újonc került be a kezdőcsapatba: a ferencvárosi Balog Zoltán és a keretbe az utolsó pillanatba behívott Vincze Gábor, aki a Győri ETO FC-től szerepelt tavasszal kölcsönben a skót Livingston együttesében.

10. p: Király rossz kirúgása után a hazaiak megszerezték a labdát, mellyel Wiltord lódult meg. A csatár cselezgetett, a magyar védők úgy szerelték, hogy Vanczák közelről rárúgta a labdát Husztira, akiről balszerencsésen éppen Cissé elé pattant a labda, a liverpooli támadó pedig nyolc méterről, előrecsúszva jobbal a vetődő Király mellett a bal alsó sarokba lőtt. 1–0.

35. p: Malouda indult meg a balösszekötő helyén, a támadót a becsúszó Vincze Gábor nem tudta megállítani, ráadásul bátyjáról, Ottóról visszapattant a labda Malouda elé. A csatár Vincze Ottó kíséretében betört a tizenhatoson belülre, majd hat méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2–0.

78. p: Hajnal a kezdőkörből nagyszerű labdával indította Kerekest, aki belépett a büntetőterületen belülre, majd 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1.

Pörgősen, magas tempóban kezdett a hazai csapat, s egy nagy védelmi hiba után gyorsan vezetést szerzett. A magyar csapat ezután alárendelt szerepet játszott, csak a védekezésre összpontosított. A játékrész hajrájában egy újabb védelmi hiba után növelték előnyüket a gallok, akik így biztos előnnyel vonulhattak a szünetre.

A szünet utáni cserék jót tettek a magyar csapatnak, összeszedettebb lett a játéka. Ennek a hajrában meg is lett az eredménye: egy szép Kerekes-góllal sikerült szépíteni.

Két ellentétes félidő után minimális különbségű vereséget szenvedett a Matthäus-csapat, mely a szombati Izland elleni idegenbeli vb-selejtező előtt mindenképpen biztató.

Fejet hajtottak a Benfica sztárjai

A portugál labdarúgóbajnok Benfica népes küldöttségének tagjai, köztük az egykori játékostársak, több ezer kilométeres repülőút után hétfőn Győrben tisztelegtek egykori játékos- társuk, Fehér Miklós emléke előtt. A Benfica és a magyar válogatott csatára, Fehér Miklós 2004. január 25-én, a Vitoria Guimaraes elleni bajnoki mérkőzésen esett össze és hunyt el. Tovább olvasom