2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 1°C | 13°C Még több cikk.

Fortuna is segített

25. p: Grujic tízméteres, erős fejesét Sebők bravúrral tolta a léc fölé. 38. p: Kovács B. nagyszerű cselekkel ment el az alapvonalig, középre adása után Szeverényi előtt az üres kapu tátongott, ám ő három méterről a felső lécre lőtt, ahonnan a gólvonalra pattant a labda.
45. p: Böjte jobb oldali beadása után Simunic kiejtette a labdát, amit Nicsenko közelről a hálóba lőtt. 1–0. 50. p: Peric jobb oldali szabadrúgását követően Kartelo 8 méterről fejelt a kapu jobb oldalába. 2–0.

64. p: Vincze 14 méteres lövését Sebők a jobb kapufára ütötte.

82. p: Peric átadása után Nicsenko tiszta helyzetben 7 méterről a kifutó kapusba lőtt.

90. p: Nicsenko visszaadását követően Stark 12 méterről lőtt a kapu jobb oldalába. 3–0. Az első félidő nagy része eseménytelen és unalmas játékot hozott, amelyben némi meglepetésre a vendég békéscsabaiak kezdeményeztek többet, és játszottak veszélyesebben.

Az ETO első valamirevaló helyzetét gólra váltotta a 45. percben, és így előnnyel vonulhatott szünetre a hazai gárda. Fordulás után Kartelo gyorsan megszerezte a második hazai találatot, s ettől kezdve már nyugodtabban játszhattak a zöld-fehérek.

A Békéscsaba azonban nem adta fel, és több alkalommal is Sebők bravúrjaira volt szükség az előny megtartásához. A mérkőzés utolsó percében jött a csattanó: Stark harmadik gólja, amellyel végképp bebiztosította az ETO számára a létfontosságú győzelmet. Nicsenko lövése után hálóban a labda, Ezzel a góllal vezetett az ETO.