2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Fordulatos döntetlen Sopronban

Labdarúgás - A REAC szerzett vezetést az első félidő közepén és a játék képe alapján megérdemelten vezetett az első félidő végén. A második játékrész legelején öt perc alatt fordított az ETO, ám a 73. percben egyenlített az ismét magára találó REAC. Igazságos döntetlen született Sopronban.

REAC - Győri ETO FC 2-2
Soproni Liga-mérkőzés, Sopron 1800 néző
V.:  Bede (Erős G., Vámosi)
(Tudósítónk a helyszínen: Papp Gábor)

Vége a meccsnek.
Változatos mérkőzésen a második félidő elején két gyors győri gólt követően a REAC játéka is feljavult, így igazságos döntetlen született.

87. perc Nikolov kaptt sárgát Sallai megrúgásáért.

81. perc Koltai passzolt Böőrhöz, aki középre adott Brnovichoz, de a csatár centikkel lemaradt a labdáról, így a jól kimozduló Szántai kezébe került.

81. perc Dancs cselezett jobbról befelé, majd 16 méterről lőtt ballal laposan a kapu bal sarka felé, Sztevanovic vetődve hárítani tudott.

REAC: Szántai, Horváth G., Cseri, Kapcsos, Sallai, Kőhalmi, Erős, Varga Z., Somorjai, Torma, Nyerges
Győri ETO FC: Sztevanovic, Nikolov, Stark, Supic, Varga R., Dudás, Jäkl, Józsi, Koltai, Tokody, Brnovic
77. perc Kőhalmi ívelt jobbról bal oldalra Somorjaihoz, aki a levételt követően Nyerges felé passzolt középre, de Supic időben menteni tudott.

74. perc Nyerges indította középen Tormát, aki Stark szorításában 12 méterről lőtt, Sztevanovic bravúrral védeni tudott.

73. perc Egyenlít a REAC! Dancs ívelt a jobb oldalon elfutó Kőhamihoz, aki középre adott Nyerges felé, de a támadó szépen átlépte a labdát, ami Torma elé került, aki üresen hat méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 2-2

71. perc Nyerges indult meg középen, majd a bal oldalon felfutó Somorjai elé passzolt, aki nagy helyzetben 12 méterről nagyon fölé-mellé lőtt.

66. perc Koltai iramodott meg középen, majd remekül passzolt Böőr elé, aki 15 méterről jobbal erőből fölé lőtt.

62. perc Horváth helyett Dancs lépett pályára.

58. perc Böőr futott el a bal oldalon, majd laposan középre passzol Brovic felé, Kapcsos jól helyezkedett, így fel tudott szabadítani.

50. perc Újabb gólt lőtt az ETO! Brnovic indította remekül a bal oldalon elfutó Böőrt, aki gyorsabb volt a mellett futó Cserinél, s hét méterről a kifutó Szántai mellett laposan a kapu bal oldalába lőtt. 1-2

47. perc Egyenlített az ETO. Pákolicz lőtt 17 méterről laposan a kapu jobb sarka felé, Szántai bravúrral védeni tudott, a kipattanóra Brnovic érkezett a leggyorsabban, aki négy méterről a kapu közepébe lőtt. 1-1

Elkezdődött a második félidő. Kettős csere ETO-ban: Tokody helyett Böőr, Dudás helyett pedig Pákolicz játszik a második félidőben.

Fordulatos a mérkőzés. Fotó Németh Péter

Vége az első félidőnek. A jobban játszó és több helyzetet kialakító REAC megérdemelten vezet az első félidő végén.

Aczél Zoltán: – Volt egy húszperces időszak, amelyben gyengén futballoztunk, ám úgy gondolom, ezt a pontot, amelyet a tavasz eddigi négy mérkőzésén remekül futballozó, szárnyaló győri csapat ellen szereztünk, meg kell hogy becsüljük.

Egervári Sándor: – Csupán húsz percig futballoztunk úgy, amilyen játékkal tavasszal az eddigi sikereinket elértük. Ebben persze közrejátszott az is, hogy egy jól felkészített, harcos ellenféllel találtuk magunkat szemben a REAC személyében, amely alaposan megnehezítette a dolgunkat.
45. perc
Torma lőtt húsz méterről jobbal nagy erővel a kapu fölé.

35. perc Kőhalmi jobb oldali beadását Nikolov rosszul szabadította fel, a labda Torma elé került, aki nagy helyzetben nyolc méterről jobbal laposan a kapu jobb oldala mellé lőtt.

34. perc Nikolov és Dudás játszott össze remekül a jobb oldalon, majd Dudás Tokodyt indította. Tokody a hosszú oldalon üresen érkező Brnovic és Koltai elé passzolt, de ők egymást zavarták, így semelyikük sem tudta eltalálni a labdát, a védők felszabadítottak.

27. perc Vezet a REAC! Sallai bal oldali beadását Supic Somorjai elé fejelte, aki nyolc méterről jobbal laposan a kapu közepébe lőtt. 1-0

25. perc Jäkl kapott sárga lapot Somorjai buktatásáért.

24. perc Józsi indította Brnovicot, aki a jobb oldalon érkező Dudáshoz passzolt, aki 12 méterről jobbal a bal alsó sarkot célozta meg, de Szántai bravúrral hárítani tudott.

17. perc Nyerges lőtt jobbal 16 méterről nem sokkal a bal felső sarok mellé.

12. perc Cseri és Nyerges játszott össze remekül, előbbi 13 méterről ballal a jobb kapufa mellé lőtt.

8. perc Kapcsos kapott sárgát kezezésért.

7. perc Horváth fejelt ki röviden egy labdát Tokody elé, aki 18 méterről ballal laposan a kapu bal oldala mellé lőtt.

A mérkőzést az ETO kezdte.

Előzmények:

A tavasszal kirobbanó formában futballozó Győri ETO FC hiába egy fővárosi csapattal, a REAC-cal találkozik, a kilencven percet abban a soproni stadionban rendezik, ahol köztudottan nem tartozik a kedvencek közé a Rába-parti alakulat.

„Bizony furcsa lesz a rákospalotaiakkal épp Sopronban játszanunk, de számunkra ez is egy ugyanolyan élvonalbeli találkozó lesz, mint a többi – kezdte Egervári Sándor, a győriek vezetőedzője. – Ami biztos, a REAC egy jó erőkből álló együttes, de szeretnénk legyőzni őket. Jó lenne, ha ezúttal sem szakadna meg a jó sorozatunk."

A szakvezető a remek szériával – 17 összecsapás óta veretlen az ETO FC – kapcsolatban hozzátette: „Nem akarunk túl előre tekinteni, nem lenne szerencsés, mert lehet, hogy képletesen épp egy orrunk előtti kőben botlanánk meg. A feladatunk, hogy a soron következő mérkőzést, így most a REAC elleni meccset is hozzuk."

Stark Péterék győzni szeretnének a REAC ellen, akárcsak az őszi győri mérkőzésen.

A győri együttest feltehetőleg szép számban kísérik el szurkolói.
„Nagyszerű volt, hogy már a Szőnyi úton is sok szimpatizáns buzdította csapatunkat. Örömteli, hogy egyre többen állnak a fiúk mellé, úgy tudom, Sopronba is több busszal érkeznek győri drukkerek. Szükségünk is lesz rájuk" – tette hozzá Egervári Sándor, aki a hétfői összecsapáson sárga lapjai miatt nem számíthat a tavasszal védőként is rendkívül gólérzékeny Völgyi Dániel játékára. Rajta kívül a lábadozó Bajzát Péter sem futballozhat, viszont a korábban sérüléssel bajlódó Bank István és Böőr Zoltán már ott lehet a kispadon.

A REAC-nak van egy játékosa, akinek különleges lesz a hétfői összecsapás. Varga Zoltán pályafutása korábbi szakaszában évekig volt az ETO labdarúgója.

„Jól éreztem magam Győrben, jó körülmények között kellemes időszakot töltöttem ott. Akkoriban sajnos a csapat nem volt annyira eredményes, mint most.  Az a célom a csapatommal együtt, hogy a lendületben lévő ETO-t megállítsuk.  Nekem mindenesetre presztízsmeccs lesz, jó lenne betalálnom az ETO kapujába."

Aczél Zoltán, a REAC vezetőedzője:
„A tapasztalt Egervári Sándor remekül összerakta a győri csapatot, az ETO jó formában van, hármasával, négyesével rugdossa a gólokat. Sokfelől hallottam már, hogy a hétfői meccs szinte országos kettes, ám azok számára, akik ezt várják, szeretnénk meglepetéssel szolgálni. A hét közben nem volt Ligakupa-mérkőzésünk, minden erőnkkel erre a fontos összecsapásra koncentráltunk, taktikailag, mentálisan és fizikailag is volt időnk a hétfői meccsre készülni. A múltkor nagyon jól éreztük magunkat Sopronban, s bízom benne, hogy a soproniak megyei riválisa ellen sokan jönnek ki, segíteni bennünket."

Wischy Péter, a Soproni Városi Stadion létesítményvezetője érdeklődésünkre elmondta, az összecsapásra a szurkolókat ingyen engedik be. Ezen a mérkőzésen a stadionban rendőri biztosítás lesz, a tervek szerint összesen mintegy száz rendőr és biztonsági ember teljesít majd szolgálatot. Alkoholt nem árulnak. Arra is megpróbálnak felkészülni, hogy akár közel ezer szurkoló is érkezhet Győrből. A tervek szerint a soproni szurkolók többségét a játékoskijáró felőli, a győrieket pedig a sajtópáholy felőli oldalon helyezik el. Ez utóbbi részen – éppen azért, hogy a két szurkolótábor között maradjon tisztes távolság – középen néhány szektort lezárnak.