2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 33°C Még több cikk.

Fordulás után teljes csőd

Herz-FTC–Graboplast-ETO KC 44–31 (19–19) Budapest, Népliget, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 1–6. helyért.
600 néző. V.: Dobrovics, Tájok. FTC: Sugár – Mravikova 3, Benyáts 6, SITI 10, Uhrakova 1, FARKAS Á. 10/5, LŐWY 5. Cs.: Miklosova (kapus), Kirs ner 6, Tóth T. 3, Kovács V. Edző: Németh András. ETO: Sirina –

Lovász 5, Mörtel 2, GÖRBICZ 12/4, Dokic 3, Köbli, Vérten 3. Cs.: Petróczi (kapus), Mehlmann 4, Jókai, Micskó 2. Edző: Róth Kálmán. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4. Kiállítások: 2, ill. 6 p. Jól kezdett a vendég ETO, bár az első gólt a Fradi szerezte, hamar fordítottak a győriek, s a 6. percben már 4–2-re vezettek.

A Ferencváros azonban gyorsan kiegyenlített, majd innentől kezdve felváltva estek a találatok, de az előny mindig a hazaiaknál volt. A védelem egyik oldalon sem jeleskedett, ennek következtében sűrűn potyogtak a gólok.

A Fradi először 12–10-nél szerzett „nagyobb előnyt", emiatt Róth Kálmán ki is kérte idejét, de a folytatás után már négy volt a hazai vezetés. A félidő hajrájában többször is megközelítette ellenfelét a Graboplast-ETO, de gyenge védekezése miatt csak az utolsó percben tudott egyenlíteni. Az első félidő végére kialakult rész eredmény egyes mérkőzéseken akár végeredménynek is beillene, ami nem a legjobb kritikája a két csapat védőmunkájának.

A második félidő is győri góllal indult és a Fradi fordított, majd pedig folytatódott az első félidei séma: Fradi-gólra győri találat volt a válasz. Mindez egészen a 40. percig tartott, ekkor már támadásban is holtpontra jutott az ETO, és hiába kért időt Róth Kálmán, a Fradi fokozatosan elhúzott. Az utolsó tíz percben félő volt, hogy nagyon elverik a Graboplast -ETO-t, és mivel a játék képe nem változott, ez végül is bekövetkezett. Hiába játszott negyven percig viszonylag jól a vendégegyüttes, nullával egyenértékű védőmunkája miatt a 31 dobott gólja ellenére súlyos vereséggel távozott a Népli getből.

Németh András: – A második félidőben megérdemelten fordítottuk a magunk javára a mérkőzést.
Róth Kálmán: – Ennyi dobott góllal illene megnyerni egy idegenbeli rangadót. A kapott gólok száma több mint elgondolkodtató.

Lefújták a meccset, mert eltűnt egy játékos

Azért kellett lefújni egy alsóbb osztályú brazil labdarúgó mérkőzést, mert a vesztésre álló… Tovább olvasom