2017. 02. 24. péntek - Mátyás 6°C | 10°C Még több cikk.

Fordulás után kedvező fordulat

Röhnisch- Foton Sopron Zala Volán-ZTE 69 57 (22–12, 15–13, 13–18, 19–14) Sopron NB I-es A csoportos női mérkőzés, 300 néző. V.: Fekete, Farkas G.
A mérkőzés előtt köszöntötték a soproni Postás egykori válogatott játékosát, a 60 éves Bakk Juditot. Lényegileg mindkét csapat hazai pályán kosárlabdázott, mert az egerszegiek Sopronban tartják edzéseiket, akkor viszont, amikor pályaválasztók, a zalaegerszegi városi csarnokban lépnek pályára.

Az első 20 percben nagy fölényben játszott a Foton, Dénes szenzációsan dobott a 6,25-ös vonalon kívülről, s csapata elsősorban az ő kiváló teljesítményének, valamint Kocsis remek megmozdulásainak köszönhetően jelentős előnyre tett szert, pedig az eddigi mérkőzések során legponterősebb játékos, Szőke Ildikó 20 perc alatt képtelen volt a gyűrűbe találni.

A fordulás után nagyot változott a játék képe, a lelkesen küzdő egerszegiek 5 pontig zárkóztak fel. A 37. percben, amikor az eredményjelző 57–52-es Foton- vezetést mutatott, Lichnerova megsérült, a hátára esett, úgy vitték le a pályáról és már nem is tudott visszatérni. A befejező percekben aztán a soproniak Horváth Adrienn találataival és pontos büntetőivel bebiztosították a győzelmüket egy olyan mérkőzésen, melynek utolsó percében a zalaegerszegiek két legjobbja, Darida és Zsovár kipontozódtak.

Győzelem a lettek ellen

A Cipruson edzőtáborozó magyar labdarúgó-válogatott 0–1 után tíz emberrel fordított… Tovább olvasom