2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Fontos pontok a BL-ben: Itxako-Audi ETO 14-20

Kézilabda - A spanyol Itxako otthonában győzött a Bajnokok Ligája 4. fordulójában az Audi-ETO. A győriek továbbra is a csoport 3. helyén állnak.

Nagyon fontos mérkőzés várt a győri lányokra a tavalyi EHF-kupa-győztes otthonában. Egy esetleges vereséggel ugyanis nagyon messzire került volna a továbbjutás esélye. Hogy mennyire kemény ellenfél a spanyol, azt két hete Győrben megtapasztalhatták már Vértenék, hiszen drámai csatában csupán egy góllal, 29–28-ra győztek.

Ezúttal jól kezdett a magyar bajnok, ám egy kiállítás megtörte a lendületet, és fordítottak a hazaiak. Azonos létszámban megint az Audi-ETO akarata érvényesült, azonban a győzelmi kényszerben lévő spanyolok harcosan küzdöttek. Egyenlítettek is, de végül a jobban összpontosító vendégek vonulhattak előnnyel pihenőre.

Fordulás után is őrizte vezetését a vendéggárda. Az Itxako hiába lett egyre keményebb, lassan felőrölte erejét az, hogy állandóan rohant az eredmény után, mivel a zöld-fehérek végre a nemzetközi porondon szükséges hatékonysággal védekeztek. Pálinger egyszerűen megbabonázta a spanyol játékosokat, akik még hetesből is képtelenek voltak a kapuba találni. A tizennégy kapott gól önmagáért beszél, így még az is belefért, hogy a győriek is számos ziccert elrontottak, ám a véghajrában már nem fenyegette veszély a győzelmet.

Sikerével a magyar alakulat végérvényesen leszakította riválisát, s amennyiben mindkét hátralévő találkozóját megnyeri, továbbjut. Ráadásul ha a Valceát négynél nagyobb különbséggel győzi le Konkoly Csaba csapata, akkor első helyen végez a „halálcsoportnak" titulált négyesben.
A BL a decemberi kínai vb miatt csak jövőre folytatódik. Az Audi-ETO január 10-én a Zvenyigorodot, 17-én a Valceát fogadja.

Konkoly Csaba: „Nagyon jól és keményen védekeztünk, s mindez taktikai fegyelemmel párosult. A lányok átérezték a találkozó fontosságát, s ennek megfelelő győzelmet arattak. Kiemelni nem tudnék senkit, nagybetűs csapat voltunk, s ezzel tettünk egy nagy lépést a továbbjutás felé. Persze most az a legfontosabb, hogy ne higgyük el, hogy annyira jók vagyunk, hogy már ölünkben a továbbjutás. Két nehéz meccs vár ránk januárban, s a csoport eddigi eredményei azt mutatják, hogy bármi megtörténhet. Nem véletlenül tartja szinte mindenki ezt a négyest a legnehezebbnek. Szóval hátradőlni nem szabad, ráadásul a válogatottak most a felkészülés, majd a vb miatt nem állnak rendelkezésre. A többiekkel viszont keményen dolgozunk, igaz, hétfőre pihenőt kapnak a lányok, s a folytatásban is legfeljebb egy-egy hosszú hétvégén töltődhetnek fel a játékosok" – mondta Konkoly Csaba.

A csoport másik mérkőzésén: Zvezda Zvenyigorod (orosz)–Oltchim Valcea (román) 27–26. Az állás: 1. Valcea 6 pont, 2. Zvenyigorod 5, 3. Audi-ETO 4, 4. Itxako 1.

(Szabó Gábor)

Online közvetítés:

S.D. ITXAKO - GYŐRI AUDI ETO KC 14-20 (9-10)
Női kézilabda BL, C-csoport 4. forduló

Női Bajnokok Ligája 2009/2010 C-csoport

1. Valcea 4 3 0 1 110-100 6 p
2. Zvenyigorod 4 2 1 1 113-111 5 p
3. Győri Audi ETO 4 2 0 2 100-102 4 p
4. Itxaco Navarra 4 0 1 3 91-101 1 p

60. perc: Vértennek minden bejön! Ez volt a 20. gólunk. 14-20. Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Vérten átlövésből eredményes. 13-19. Alonso is betalál. 14-19.

58. perc: Tomori verekszi ki az újabb ETO-gólt. 13-18.

57. perc: Alberto hetesét, majd az ismétlést is védi Pálinger!

54. perc: Albero lő Tomori mellett nagy gólt a jobb alsó sarokba. 13-16. Mravikova forgatja be a védőjét a jobb szélen. Gól! 13-17.

50. perc: Tomori szerez labdát. Vértent indítja. Gól. 12-16.

49. perc: Hosszú gólcsend. Spanyol időkérés.

45. perc: Alonso ütötte le Amorimot. Kiállítás.

44. perc: Amorim lövi ki a jobb felső sarkot. 12-15.

43. perc: Alonso jut el lövésig Vérten mellett a jobb szélen. 12-14.

42. perc: Kovacsics ötödik találatát szerzi. 11-14.

39. perc: Kovacsics okos gólt lő. Emelkedik, majd a sánc alatt dobja kapura a labát. 11-13.

38. perc: Véten marad egyedül a bal szélen. Gól! 11-12.

37. perc: Rhode egyenlít. 11-11.

34. perc: Pinedo lő mellé ziccerben. Mravikova is nagy lehetőséget hibázott el.

32. perc: Cracuin egyenlít. 10-10. Mravikova nem vár sokáig a válasszal. 10-11.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: A bírók gólig engedik támadni az Itxakót. Aguilar eredményes. 9-9. Kovacsics a harmadik büntetőjét is belövi. 9-10. Vége az első félidőnek.

29. perc: Hazai időkérés.

28. perc: Egozkue ejti át a bal szélről Pálingert. 8-9.

27. perc: Tomori! Hatalmas gólt akaszt a jobb felsőbe kilenc méterről. 7-9.

26. perc: Spiridon összeszedi második kiállítását. Alonso rögtön gólra váltja az előnyt. 7-8.

23. perc: Vérten egy kötéssel a bal combján visszatért a pályára. Konkoly Csaba kért időt

21. perc: Jól védekezünk, gyakran kényszerítjük hibára támadásban a hazaiakat.

20. perc: Kovacsics adott gyönyörű passzt Spiridonnak a védők sűrűjében. Gól beállóból. 6-8.

19. perc: Pena bombáz kapura talpról távolról. Nagy gól. 6-7.

18. perc: Vértent ápolják a kispadnál. Közben Alonso a kapufára ejti a büntetőt.

16. perc: Vértenről kapunk hetest. Kovacsics a bal alsóba lövi. Emberelőnyben leszünk Berenguel kiállítása után. 5-7.

15. perc: Vérten lemásolja az előző találatát. 5-6.

14. perc: Vérten lép ki a falból és szerzi meg a labdát. Végigviszi, belövi. 5-5.

12. perc: Pinedo maradt egyedül beállóban. Könnyű gól. 5-4.

10. perc: Emberelőnyben a spanyolok. Spiridont küldték ki két percre. Aguilar eredményes. 4-4.

9. perc: Barnót Spiridon két kézzel sem tudja visszatartani. 3-4.

8. perc: Aguilar, majd Amorim a gólszerző. 2-4.

7. perc: Hornyák talál a kapuba. 1-3.

6. perc: Vérten fut be a szélről. Gól. 1-2.

5. perc: Mravokova ziccetét védi a kapus. Alberto egyenlít. 1-1.

3. perc: Amorim harcol ki hetest. Kovacsics belövi. 0-1.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést. A kezdőben Pálinger előtt, Mravikova, Hornyák, Spiridon, Kovacsics, Amorim és Vérten a pályán.

A 4. fordulóban már lejátszották a Zvezda-Valcea meccset. Az első három kör után százszázalékos Valcea 27–26-ra kikapott a orosz Zvenyigorod otthonában.

Vezetőedző: Ambros Martin

A női Bajnokok Ligájában a csoportküzdelmek félidejében egy győzelemmel és két vereséggel álló Audi-ETO a spanyol Itxako otthonában szerepel.

A győriek számára létkérdés, hogy pontot szerezzen, ellenkező esetben ugyanis nagyon messze kerül a továbbjutástól Konkoly Csaba együttese. Egy esetleges sikerrel viszont nagy lépést tenne a nyolc közé kerüléshez vezető úton a zöld-fehér gárda, mely tegnap félnapos utazás után érkezett meg Spanyolországba.

„Kevés idő állt rendelkezésünkre, hiszen szerdán bajnoki mérkőzésünk volt, a pénteket meg jórészt autóbuszon és repülőn töltöttük. Csütörtökön ezért két edzés szerepelt a programban, egyéni képzéssel is fűszerezve. Úgy látom, a csapat átérzi a találkozó fontosságát, azt, hogy egy vereség még a csoport harmadik helyét, azaz a KEK-szereplést is fenyegetné. Igazán ezzel az eshetőséggel nem számolunk, győzni megyünk az Itxakóhoz, hogy saját kezünkben legyen a sorsunk. Ha ugyanis a három hátralévő meccset megnyerjük, akkor továbbjutunk. Szerencsére Spiridon is már láztalan volt, ami ugyanakkor aggasztó, hogy Vértennek combizomhúzódása van" – mondta Konkoly Csaba, az Audi-ETO vezetőedzője.

Hogy mennyire nem számíthatnak könnyű meccsre a győriek, bizonyítja, hogy november elsején Győrben a magyar bajnok csak minimális különbséggel verte a tavalyi EHF-kupa-győztest (29–28), ráadásul a győriek eddig idegenben mindkét meccsüket elveszítették.

• 19. H.Gabi 2009. november 17. 09:20
    „Mondjuk, ugyanezt leírta az nso-n is...(07743)”
  • 18. RickCartman 2009. november 16. 22:11
    „07743:helyesírás!megtanulni, utána fórumozni.Köszönöm.”
  • 17. H.Gabi 2009. november 16. 12:34
    „07743, nem is arról van szó, hogy nem bízunk bennük, csak látjuk a változást.
    Egyébként az a baj itt Magyarországon, hogy minden megmagyarázunk:(
    Vérten volt a csapat egyik legjobbja, még sérülten is.Bradeanu most nem tudott hozzátenni a játékhoz, de bajnokin ő is jó volt.Mondjuk én nem értem, hogy egy-két fiatal miért nem tud felnőni a feladathoz, mint pl. Misike.Könnyebb lenne a nagyoknak is, ha a fiatalokat néha be lehetne tenni, amíg ők pihennek.”
  • 16. 07743 2009. november 16. 12:29
    „Nem mtnden szurkoló ETO szurkoló aki annak irja magát,sokan a gyúőzelem ellenére kárognak,vészmadárkodnak.Ez a csapat összetételében,egészségi állapotában ,Nb1 viszonylatában nem azonos a BL döntős csapattal.Görbicz még sérült,Tomorit nemrég mútötték,Hornyák hetek óta lázas betreg.Vérten izomhuzódást szenvedett,agyrázkódást követően.Bradenau még nem a régi.és heti két tét mérkőzés nagyon erős BL csoportban,Kétségtelen ezek a csapatjátékban észrevehetőek.Egy igazi ETO drukker azért drukker hogy tovább bizzon a csapatában.Aki csak nyavalyog találjon magának más,bugdácsoló zöld fehér csapatot. Hajrá ETO!!!!”
  • 15. jimike 2009. november 16. 12:13
    „Előre csajok!Csakis előre-sok sikert!Hajrá!!!!!”
  • 14. Griffin 2009. november 16. 11:17
    „ezekkel egyetértek én is.Női csapattal amúgy is biztosan nehezebb dolgozni,most még "rutinból",lelkesedésből, jórészt a tavalyi lendületből jönnek jó eredmények,de sorozatterhelés lesz januártól is,továbbjutás esetén egyre erősebb csapatok lesznek ellenfelek,egyre nehezebb lesz.Nem tudom, mi történhetett,biztosan nem egy oka van,nem is dolgom ítélkezni.De: a játékosok a szurkolókért, nézőkért vannak,dolguk a szórakoztatás, sportélmény nyújtása,ezért kapnak fizetést.Ezért viszont a néző,aki bérletet, jegyet vesz, noch dazu elutazik a csapattal idegenbe,nem bosszankodást vár cserébe.Nem lehet mindig brillírozni,lehet veszíteni is szépen,lehet nyerni is nyögvenyelősen,de ez a mostani látvány,hozzáállás,akaraterőhiány nekem nem tetszik.Azért hajrá, bizakodjunk.”
  • 13. H.Gabi 2009. november 16. 08:21
    „Én is évek óta az ETO szurkolója vagyok és egyet kell értenem pár előttem szólóval.
    Ez már nem egy csapat...mindenki játsza a saját kis játékát, valami megváltozott tavaly óta.Akkor egy egymásért küzdeni tudó csapatot láttunk, most meg egy szétesett csapatot.
    Ebben valahol az edzőt is hibásnak tartom:( Ha minden igaz, egyesek ( a szerdai bajnoki után) ultimátumot kaptak, ha nem kapják össze magukat, akkor mehetnek a csapattól.
    Az ország leggazdagabb csapata vagyunk, nincs még egy olyan csapat, ahol ennyi a pénz, és ennyire el vannak kényeztetve a játékosok, ez elég kellene, hogy legyen a motiváltsághoz.
    CSAKAZETO!!”
  • 12. ACSA 2009. november 15. 18:29
    „gyetértek RickCartmannal!
    Ebben a csapatban valami elpattant!!!!!
    Ez nem a Bl döntős csapat már,és félek tőle,hogy nem is lesz az!-Sajnálom”
  • 11. RickCartman 2009. november 15. 17:17
    „6.és 8.igen szurkoló vagyok,minden meccsen,sok éve,nem csak divatból,nem csak a BL meccseken.Ezért van véleményem a csapatról.Remélem, nem baj, hogy leírtam.”
  • 10. Igazamvan 2009. november 15. 17:01
    „Valaki kezdje már el hiányolni azt a kereket vagy mit, ja görbét.
    Legalább a család és a rokonok esetleg vincze ottó??”
  • 9. Csetneky 2009. november 15. 11:21
    „Ez szép győzelem volt! Hajrá magyarok!”
  • 8. VIVI 2009. november 15. 11:15
    „RickCartman!!
    Te szurkolónak tartod magad? Mert nem úgy nézel ki... bölcsebb lett volna ha inkább csendben maradsz!!
    Hajrá lányok, bárhogy is szerepeltek, mi akkor is büszkék leszünk Rátok!! :-)”
  • 7. kukori1972 2009. november 15. 07:31
    „Gratula a csajoknak!!!!!!!A sok negativumot író okostojásokkal meg nem kell foglalkozni.A két hazai meccset hozni kell és kész.”
  • 6. Táncos 2009. november 14. 21:32
    „Köszönkük RickCartman szakértő hozzászólásodat, leülhetsz, egyes!
    A fejlődést kellene látni az ősz folyamán jóbarát! Egyébként a csapat, amelyikről beszélsz féléve BL-döntőt játszott.. Tehát nemhogy az élmezőnybe tartozik az ETO, hanem maga az élcsapat!”
  • 5. RickCartman 2009. november 14. 21:01
    „két rémesen gyenge csapat közül a kevésbé gyenge "győzött",egy rémesen alacsony színvonalú meccsen.Tartok tőle, hiába tudták le az idegenbeli meccseket,az itthoniakon sem fog csoda történni, hiába várják vissza Görbét, mint a Megváltót,ez a csapat aranyos, kedves,stb.,stb,de nem a BL élmezőnyébe tartozik.”
  • 4. spirit01 2009. november 14. 20:24
    „Kár, pedig én is rengeteget kerestem :(”
  • 3. napsütés 2009. november 14. 20:19
    „spirit01: sehol sem!

Ey félidőn keresztül kerestem a használható linket, de nincs. :(
    Marad a Kisalföld online olvasása nekem is.”
  • 2. spirit01 2009. november 14. 20:11
    „Valaki nem tudja, hogy hol nézhetem élőben a meccset??? (nem a tv-ben)”
  • 1. kristi0225 2009. november 14. 13:13
    „Hajrá ETO!”

Foci megyei I. o. 11.15.

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójának eredményei és a bajnokság állása. Tovább olvasom