2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 14°C Még több cikk.

Fontos győzelmet aratott a MiZo-Pécsi VSK

Káprázatos második félidei játékával rettentő fontos győzelmet aratott a MiZo-Pécsi VSK a Dynamo Moszkva ellen. Győzelmével megerősítette a helyét együttesünk Európa legjobbjai között.
A forduló előtt a csoport éllovasának tekinthető oroszok kezdtek jobban, és az első félidőben jobbára náluk is volt az előny. A harmadik negyedben aztán ellenállhatatlanul kosárlabdázott a MiZo-Pécsi VSK, Iványi és társai valóságos triplaparádét rendeztek, így végül 10 ponttal győztek.

Alaposan ráijesztett a vendégcsapat a mérkőzés elején a győzelmet a legjobb négybe kerülés szempontjából kulcsfontosságúnak tartó házigazdákra, és szempillantás alatt elhúzott. Rahmatulina és Samoroukova jelentett veszélyt az elején a pécsi kosárra, míg a hazaiak nehezen találtak utat a Moszkva gyűrűjéig, így a negyed derekánál 9-15 állt az eredményjelzőn. A védekezés sehogyan sem akart összeállni, viszont annál nagyobb örömre adott okot, hogy a beálló Vilipic zsinórban öt pontot rámolt be, így döntetlennel, 22-22-ről indult a második tíz perc.

Ebben egy gólváltás után megint a Moszkva robbantott, rákapcsolt a színes bőrű Mabika, villant Bird, és 24-24 után 26-33-as előnyre tett szert. Branzova próbálta tartani a lépést a listavezetővel, Mabika triplája és duplája után viszont 32-41-nél Rátgéber László időt kért. Remekül "jött el" időkérés után a hazai csapat, Károlyi és Dapo is triplát hintett, extázisban tombolt a Lauber Dezső Sportcsarnok közönsége. Rahmatuina duplájával öt ponttal vezetett a Dynamo a nagyszünetben.

Ami a harmadik negyed elején következett, arra a legvérmesebb pécsi drukkerek is csak legmerészebb álmukban mertek gondolni. Szenzációsan kosárlabdázva valósággal állva hagyta nagyhírű ellenfelét a MiZo-Pécsi VSK, és amikor a 22. percben az orosz edző időt kért, amiatt dühönghetett, hogy 38-43-ról 49-43-ra változott az eredmény. 1 perc 20 alatt három pécsi trojka is a moszkvai gyűrűben robbant, kétszer Iványi egyszer pedig Károlyi volt a feladója. Időkérés után Béres duplája növelte az orosz válságot, majd 4 perc után a ragyogóan játszó Vodicskova találta meg a Dynamo első kosarát. A 26. percben már a tíz pontot is meghaladta a hazai vezetés, az extázisban játszó Iványi újabb triplája 58-47-re módosította az állást. Amikor Branzova is betalált a 6,25-ös vonalon túlról, abban a pillanatban 61,5%-kal dobták a pécsiek a triplákat, amellyel visszaállították a 10 pontos különbséget, kisebb orosz felzárkózást megtörve.

Pedig számítani lehetett arra, hogy a már két idegenbeli vereséggel a zsákjában Pécsre látogató Dynamo nem adja olcsón a bőrét. A negyedik tíz perc elején Dapo triplájával 66-53-ra a MiZo tartott előbbre, ám jött egy félelmetes moszkvai attak, Vodickova vezérletével, és azt vehettük észre, hogy 5,45-tel a vége előtt kiegyenlített a Dynamo (68-68). Ismét a legjobb pillanatban, és a legjobb érzékkel nyúlt bele a játékba Rátgéber László, hiszen időkérése után valósággal megtáltosodtak játékosai, Dapo egy büntetője után duplával javított, majd Branzova közelről és távolról is betalált, így ismét tombolhatott a lelátó népe.

Tetézte a pécsiek bizakodását, hogy 3 és fél perccel a vége előtt kipontozódott az orosz irányító, Rahmatulina. Mabika és Bird kosaraival még hat pontra kapaszkodott fel a Dynamo, ám Béres 2+1-es kosarával visszaverte a felzárkózást a MiZo-Pécsi VSK, és végül hatalmas közönségsikert aratva 10 pontos győzelemmel vágott vissza annak a csapatnak, amely novemberben Moszkvában 7 ponttal győzött ellene.

Győzelmével megerősítette a helyét együttesünk Európa legjobbjai között.

MiZo-Pécsi VSK - Dynamo Moszkva 86-76 (22-22, 16-21, 25-10, 23-23)

Pécs, 4000 néző. Vezette: Vinasi (ROM), Mrdak (SCG)

MiZo-Pécsi VSK: Iványi 22/12, Fegyverneky -, Károlyi 12/6, Branzova 18/6, Béres 9. Csere: Dapo 18/6, Vilipic 7. Edző: Rátgéber László, Fűzy Ákos.

Dynamo Moszkva: Rahmatulina 10, Vodopianova 12/6, Bird 10/3, Vodickova 21, Samoroukova 10. Csere: Mabika 11/3, Karpova 2, Perevoznikova -. Edző: Semen Kalifszkij.

Bognár-ügy: folytatás következik

A Soproni Városi Bíróságon dr. Gajdos Anikó tanácsa megkezdte Bognár György, a Matáv Sopron egykori vezetőedzője, majd ügyvezetője ellen folyó büntetőper tárgyalását. A vádirat ismertetése után a vádlott, azaz Bognár György jelezte, külön nem kíván vallomást tenni, hanem fenntartja a nyomozás során tett vallomását. Az ellene felhozott vádakban nem tartja bűnösnek magát. Tovább olvasom