2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

Fontos gól a hajrában

Reménykeltő, kétgólos előnnyel (3–1) várja az MTK FC labdarúgócsapata a finn HJK elleni Bajnokok Ligája selejtező visszavágóját, amelynek továbbjutója a 3. fordulóban minden bizonnyal a szerdán Kaunasban 4–0-ás győzelmet arató Celtic Glasgow-val találkozik.

Silva duplája

A kék-fehér együttes az első félidő hajrájában már megnyugtatónak látszó vezetéshez jutott, a brazil Welton Silva a 37. és a 42. percben is betalált Vilnrotter-Babócsy András kapujába.
– Ekkor sokkal jobb volt az MTK, mi ugyanis váratlanul passzívan játszottunk – mondta a lefújás után a vendégek vezetőedzője, Keith Armstrong.
A szünet utáni folytatás váratlan fordulatot hozott, a bizonytalankodó hazai védők nem tudták feltartóztatni a nagy erővel támadó finn csapatot, az 54. percben az öt centi híján két méter magas Mika Kottila fejjel szépített, majd több egyenlítési lehetőség is kimaradt Végh Zoltán kapuja előtt.

– Magunkat hoztuk nehéz helyzetbe, mert a mi tizenhatosunkra terelődött a játék. Pedig ezt el akartuk kerülni, hiszen tudtuk, hogy a vendégek beívelésekből nagyon veszélyesek tudnak lenni – értékelte a mérkőzés ezen szakaszát a magyar bajnok vezetőedzője, Egervári Sándor.
A HJK trénere ugyanakkor úgy érvelt, hogy a második játékrész első negyedórájában már a megbeszélt taktika szerint futballoztak tanítványai. – A szünetben arról beszéltünk, hogy agresszívabban kell játszanunk, s meg kell akadályoznunk, hogy a hazaiak 9-ese (Welton Silva) és 30-asa (Torghelle Sándor) a kapu elé kerüljön – így Armstrong.
A kék-fehérek némi szerencsével – és csak egy kapott góllal – átvészelték a kritikus időszakot, majd az utolsó negyedórára ismét támadásba lendültek, s a végén a csereként pályára lépő Daniel Rednic 92. percben lőtt hatalmas góljával újra kétgólos lett az előny.

– Örömteli, hogy a végén ismét eredményesek voltunk, de nincs okunk az elbizakodottságra. Még semmi sem dőlt el – szögezte le Egervári Sándor. A visszavágó jövő szerdán lesz.

Voltak meglepetések

A labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulója első mérkőzéseinek további eredményei:
Bohemians (ír)–Rosenborg (norvég) 0–1, CSZKA Moszkva (orosz)–Vardar Szkopje (macedón) 1–2, Leotar Trebinje (bosnyák)–Slavia Praha (cseh) 1–2, Pjunyik Jereván (örmény)– CSZKA Szófia (bolgár) 0–2, SK Tirana (albán)–Grazer AK (osztrák) 1–5, Wisla Kraków (lengyel)–Omonia Nicosia (ciprusi) 5–2, Sheriff Tiraspol (moldovai)–Sahtyor Donyeck (ukrán) 0–0, FC Köbenhavn (dán)–Sliema Wanderers (máltai) 4–1, Rapid Bucuresti (román)–Anderlecht (belga) 0–0, Partizan Beograd (szerb-montenegrói)–Djurgarden (svéd) 1–1, Maribor (szlovén)–Dinamo Zagreb (horvát) 1–1, Zilina (szlovák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–0, Kaunas (litván)–Celtic Glasgow (skót) 0–4.

Anand ellen kezd Lékó Dortmundban

Dortmundban csütörtökön kezdődik az esztendő harmadik szuperversenye. A klasszikus sakkozás… Tovább olvasom