2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 13°C Még több cikk.

Folytatódó sikerszéria

Remekül szerepelt az autós gyorsasági magyar bajnokságon a győri Kincses István, Mazda RX autóival.

A versenyző Mazda RX7-esével két első, RX8-assal pedig egy harmadik helyet szerzett.

Kincses István, a Kincses Turbo Team versenyzője ismét eredményes évet tudhat maga mögött. A győri versenyző Mazda RX7-tel géposztályában (F csoport) és a kistúrakocsik között abszolútban is megnyerte az autós gyorsasági magyar bajnokságot. Sikerét igazából nem fenyegette veszély. Már az első pécsi viadalon megnyerte mindkét futamot. Utána Kiskunlacházán ugyan a hátsó futómű problémái miatt az egyik futamon kiesett, a másikon pedig megpördült, s „csak" negyedik lett, a folytatásban azonban ismét hibátlanul versenyzett.

A Hungaroringen és a mátrai hegyi versenyen is megnyerte a futamokat, így az utolsó két viadalnak már biztos bajnokként vágott neki. Így belefért az is, hogy előbb második lett, majd a zárófutamon a bal első kerék defektje miatt kiesett.

Kincses egy Mazda RX8-cal is elindult. A 2000-es géposztályban több második és harmadik hellyel összesítésben harmadik lett.
A győri autóversenyző egyébként jubilált az idén, harminc éve indult először versenyen. Akkor a Főiskolai Autósport színeiben a Mecsek-ralin állt rajthoz. Olyanokkal versenyzett együtt, mint Ranga László. Hegyi versenyeken 1980 óta szerepel, első bajnoki címét egy turbótöltős Ladával 1987-ben szerezte. Mazdával – egy RX3-assal – 1992-ben versenyzett először, egy évre rá pedig átült egy RX7-es volánja mögé. Ehhez a mai napig ragaszkodik, de örömmel vezeti az RX8-ast is, melyet saját tapasztalataik alapján, gyári támogatás igénybevétele nélkül állítottak be.
Kincses elmondta, bár ez a típus 400 kg-mal nehezebb, mégis hasonló időket autózik, mint a Mazda RX7-tel.