2018. 07. 17. kedd - Endre, Elek 18°C | 28°C Még több cikk.

Fölényesen nyert a házigazda a nyitómeccsen: Oroszország - Szaúd-Arábia 5-0

A harmatgyenge szaúdiak ellen a bizonytalankodó orosz csapat simán lőtt öt gólt.
A csoport, 1. forduló

Oroszország - Szaúd-Arábia 5-0

Moszkva, Luzsnyiki Stadion
játékvezető: Nestor Pitana (argentin)

Oroszország: Igor Akinfejev - Mario Fernandes, Szergej Ignasevics, Ilja Kutepov - Alekszandr Szamedov (Kuzajev 64'), Alekszandr Golovin, Roman Zobnyin, Alan Dzagojev (Gyenyisz Cserisev 24'), Jurij Zsirkov - Jurij Gazinszkij, Fjodor Szmolov (Dzjuba 70')

Szaúd-Arábia: Abdullah al-Majuf - Jasszer al-Sahrani, Oszama Havszavi, Omar Havszavi, Mohamed al-Burajk - Abdullah Otajf (al-Muvallad 64'), Szalman al-Faradzs - Jahja al-Sehri (Bahebri), Szalem al-Davszari, Taiszir al-Dzsasszim - Mohamed al-Sahlavi (Asiri 85')

Gól: Gazinszkij (12'), Cserisev (43' és 90+1'), Dzjuba (71'), Golovin (90+4')
Sárga lap: Golovin (88'), ill. al-Dzsasszim (90+3').

16:44

Képek a megnyitóról a Twitter segítségével

17:03

A himnuszok előtt beszédet mondott Vlagyimir Putyin orosz elnök és Gianni Infantino, a FIFA elnöke.

1. perc

A szaúdiak kezdik a meccset.

6. perc

Bizonytalankodik kicsit a szaúdi védelem, de végül az oroszok nem tudnak labdát szerezni, sőt pár passz után lövéshez jutnak a szaúdiak. A próbálkozás elakad a blokkban.

9. perc

Most inkább az oroszok nyomnak. Zsirkov labdát szerez az ellenfél tizenhatosán belül, végül szögletre mentenek előle.

17:14

Ilyen volt a megnyitó a nézőtérről:

11. perc

Dzagojev kap remek passzt, de nem veszi jól át, így odaérnek a védők. Szöglet jöhet.

12. perc

A szögletet ugyan kifejelik a szaúdiak, ám jön az újabb beadás. Többen is érkeznek a hosszú oldalon, köztük Gazinszkij, aki a kapuba fejel. 1-0. Nem láttak a játékvezetők szabálytalanságot a gól előtt, noha al-Dzsasszim valamiért elesett.

17. perc

Majdnem jött a második orosz gól, de nagyot mentett al-Majuf Szmolnov megpattanó lövése után. Az ismétlés után pedig ápolás jön, mert két játékos összefejelt.

21. perc

Al-Sahlavi elől fejelik ki az orosz védők. Majdnem a kapuba.

17:28

A gól után a díszpáholyban:

24. perc

Meghúzódik Dzagojev, így cserére kényszerül az orosz csapat. Cserisev érkezik.

30. perc

Zsirkov szabálytalan Otajffal szemben: ígéretes helyről jár a szaúdi szabadrúgás.

31. perc

Al-Sahlavi fejel fölé.

36. perc

Golovin cselét nem eszi meg a védője, Havszavi, így oda az orosz helyzet is. Pedig már a tizenhatos előterében járt a támadás.

43. perc

Letámadnak az oroszok, meg is van az eredménye: Golovin labdát szerez, passzol a középen érkező Szmolov elé, aki viszont pocsékul passzol Cserisevnek, ám a csereember mégis jól veszi át a labdát, ezzel két védőt is elfektet, aztán a rövid felsőbe lő. 2-0

A Twitteren így látták a gólt:

45+2. perc

Vége az első féldiőnek.

Vb 2018 - Oroszország - Szaúd-Arábia

46. perc

Kezdődik a második félidő.

50. perc

Megint letámadás után szerez labdát az orosz csapat, nagy mentés szaúdi részről.

58. perc

Al-Szahlavi nem talála el a labdát, pedig al-Davszari beadása nem tűnt rossznak.

64. perc

Otajf jön le, al-Muvallad érkezik a helyére. Orosz csere is van: Szamedovot váltja Kuzajev.

68. perc

Kijön a belőtt passz (vagy lövés) al-Majufról, szerencséjére arra jár egy védő és tisztázni tud.

70. perc

Dzjuba érkezik Szmolov helyére.

71. perc

Ez a csere is jól sült el: Zobnyin beadását Dzjuba fejeli a kapuba. 3-0

75. perc

Bahebri-al-Sehri csere a szaúdiaknál.

84. perc

Zobnyin messziről nagyon fölé lő.

85. perc

Szaúdi csere. Al-Sahlavi helyére Asiri érkezik.

88. perc

Káosz az orosz kapu előtt, végül ketten is a földre kerülnek, egy harmadik orosz meg tisztázni tud. A félpályán pedig Golovin szabálytalansága után előkerül az argentín bíró zsebéből a vb első sárga lapja.

90+1. perc

Cserisevnek fejelik le a labdát, aki 15 méterről bal külsővel szépségdíjas gólt lő. 4-0

90+3. perc

Sárgát ér al-Dzsasszim szabálytalansága is, ami után 19 méterről jár szabadrúgás az oroszoknak.

90+4. perc

Golovin a sorfal mellett a kapu jobb oldalába lövi a szabadrúgást. 5-0

90+5. perc

Vége a meccsnek. A harmatgyenge szaúdiak ellen a bizonytalankodó orosz csapat simán lőtt öt gólt (és akár többet is szerezhetett volna). Maga a meccs nem volt túl jó, de legalább a gólok között akadtak nagyon szépek (például Cserisev találatai vagy Golovin szabadrúgásgólja).

A vb teljes programját itt találja>>
A csütörtökön kezdődő labdarúgó-világbajnokság nyitómérkőzésén a házigazda orosz válogatott ellenfele a szaúdi együttes lesz, a világranglistán elfoglalt helyezések alapján a 32-es vb-mezőny két leggyengébb csapata találkozik egymással a moszkvai Luzsnyiki Stadionban.

Az oroszok a világranglista 70., míg a szaúdiak a 67. helyét foglalják el. A nemzetközi szövetség statisztikája szerint a két válogatott eddig egyszer találkozott egymással, 1993. október 6-án Hobarban a házigazda szaúdiak 4-2-re győztek. Amíg azonban az oroszok vb-mérlege felemás az ázsiai ellenfelekkel szemben - egy-egy győzelem, döntetlen és vereség -, addig a szaúdiak kimondottan gyengén teljesítenek az európai riválisok ellen, ugyanis egyetlen sikerük mellett nyolcszor kikaptak.

Az orosz válogatott legutóbb tavaly október elején nyert, Moszkvában úgy verte a szintén vb-résztvevő dél-koreaiakat 4-2-re, hogy az ellenfél két öngólt vétett. Sztanyiszlav Csercseszov szövetségi kapitány együttese azóta hét barátságos találkozón maradt nyeretlen: három döntetlen mellett négyszer vereséget szenvedett, ráadásul a spanyol, a brazil és a francia csapat is háromszor talált a kapujába. A vb-felkészülés hajrájában Ausztriával (0-1) és Törökországgal (1-1) sem bírtak.

Az oroszok a nagy tornákon - vb, Eb, Konföderációs Kupa - az utóbbi időszakban szintén gyengén teljesítettek. A legutóbbi tizenegy mérkőzésükön csak egyszer győztek - Új-Zéland ellen 2-0-ra -, míg négy döntetlen mellett hatszor vereséget szenvedtek. A Luzsnyiki Stadionban 2012. október 16. óta nem nyertek az oroszok, akkor az azeriek elleni vb-selejtezőn bizonyultak jobbnak (1-0).

Ami az oroszok mellett szól, hogy a házigazdák eddig veretlenek a nyitómeccseken: az öt találkozón két hazai siker mellett három döntetlen született.

A szaúdi gárda nagy erőkkel készült a vb-re, csak idén kilenc barátságos meccsen lépett pályára. Három siker mellett egy döntetlent ért el, míg ötször vesztesen hagyta el a pályát. Legutóbb a vb-címvédő németek vendégei voltak, s tisztesnek nevezhető, 2-1-es vereséget szenvedtek.

Az A csoport másik két tagja Egyiptom és Uruguay.

A csütörtökön 17 órakor kezdődő mérkőzés játékvezetője az argentin Nestor Pitana lesz, a találkozót az M4 Sport és mi is élőben közvetítjük.