2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 2°C | 7°C Még több cikk.

Fölényes Uniqa-siker Cegléden

A soproni csapatban a cserejátékosok is hozzátették a magukét a végül a várakozásnak megfelelően magabiztos győzelemhez.
Ceglédi EKK–Uniqa-Euroleasing Sopron 55–87 (15–30, 16–19, 9–23, 15–15)
Cegléd, női Közép-európai Liga-mérkőzés, 100 néző. V.: Bognár, Balog, Menyhárt.

CEKK: HADZSOVIC 16/3, Gorjanácz 7, Orbán K. 10/3, Kobolák 6, Serbán 2. Cs.: VILIPIC 12, Jerkovics 4, Szabó D., Filipowicz D. Edző: Áron Balázsné.

Sopron: Ciglar, FARIS 17/3, ZSOVÁR 12/6, HAWKINS 16/3, Krnjic 15. Cs.: TETEMONDOVÁ 12/6, Licskai 8, Böröndy V. 7, Weninger V. Edző: Igor Polenek.

Az első negyed közepéig változatos, sok kosarat hozó, kiegyenlített volt a játék. A hazaiak ügyesen kombináltak a hétközi Euroliga-meccs után nem igazán fitt, ráadásul két sérült játékosát, Fegyvernekyt és Simont is nélkülöző Sopron ellen. A nyitó szakasz közepén Zsovár triplája volt a jel, ez 12–10-es soproni vezetés után egy 10–0-s Uniqa-roham kezdetét jelentette. Az első negyed végén e futásra építve 15 pontos „teniszelőnyt" (15–30) szerzett a soproni csapat. A második negyed kiegyenlített játéka mellett nem fenyegette veszély a soproni vezetést.
Szünet után még rátett egy lapáttal a Sopron, a Hadzsovic és Vilipic vezette Cegléd nem tudott kibontakozni az Uniqa szoros védekezésével szemben. A soproni csapatban a cserejátékosok is hozzátették a magukét a végül a várakozásnak megfelelően magabiztos győzelemhez.

Igor Polenek: – Örülök, hogy egy hosszú, fárasztó utazás után is jól teljesítettünk. Elégedett vagyok a látottakkal. A mérkőzés jól szolgálta felkészülésünket az előttünk álló feladatokra.

Ismét a Gyirmót nyerte az Alcufer-kupát

A tavalyi győztes Gyirmót FC Győr nyerte az Alcufer-kupa, Horváth Ferenc-emléktornát. Tovább olvasom