2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 14°C Még több cikk.

Fölényes győzelem - Audi ETO KC - Érd 41 - 24

Szerdán a női NB I rájátszásában az Audi-ETO a Magvassy-csarnokban fogadta az Érd együttesét. Az ETO magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet. A küzdelem második mérkőzését jövő héten rendezik.

A második félidőben ragyogó teljesítményt nyújtott a hazai csapat, szinte már csak az volt kérdés, milyen arányú győzelmet arat az ETO.

Végül 17 góllal bizonyult jobbnak a párharc első mérkőzésén. A küzdelem második felvonását jövő héten rendezik.

30. perc: Hornyák kap fantasztikus labdát, nem is rontja el (41-22). Szépít az Érd. Nem jön össze a kínai. Az Érd szerez gólt. Ez a márkőzés utolsó találata (41-24).

28. perc: Gros ismét eredményes. Bognár válaszol. Potyognak a találatok (39-22). Kovacsics is betalál, majd az Érd a kapufáig jut.

27. perc: Bognár szerez gólt. Görbicz már több mint valószínű hogy nem lép pályára. Ismét érdi gól (38-21).

25. perc: Pálinger hárítja Tóth lövését. Szépít az Érd. Hornyák is betalál (37-18). Planéta a győri csapatban. Szerencsés gólt szerez az Érd. Gros válaszol (38-19).

23. perc: Radicevic belejött. Ismét lerohanta az ellenfelet és gólt szerzett (36-17). Szekeres megkapja harmadik két percét is. Piros lap.

22. perc: Gros lő hatalmas gólt (34-16). Radicevic megállíthatatlan (35-16). Kisfaludy válaszol.

20. perc: Radicevic eredményes lerohanásból. Már 17 gól a Győr előnye. Tóth Tímea válaszol. Vérten talál be, majd ziccert ront az Érd.

17. perc: Szekeres Klára dob ziccert (31-14). Pálinger ragyogóan véd. Kisfaludy ismét betalál (31-15).

15. perc: Tóth lövését védi Pálinger, az ellentámadásból Löke eredményes (31-13). Időt kér az Érd.

14. perc: Szekeres Klára megint leülhet a kispadra. Két perces kiállítás. Paprikás pillanatok. Az Érd vezetőedzője kéri számon a döntést. A játékvezető sárgalappal jutalmazza. Lekic gólt lő (29-13). Orbán is betalál.

12. perc: Bognár lő kapufát. Kisfaludy betalál (28-13). Pálinger eszén nem tudnak túl járni. amorim kap érthetetlen módon két perces kiállítást.

10. perc: Bognár eredményes vendég oldalon, majd Löke válaszol (27-12). Orbán eredményes lerohanásból.

8. perc: Lekic kap hétméterest. Bedobja (25-11). Elveszik  az Érdtől a labdát. Szekerest zavarják ki a játékvezetőt. Győri emberelőny. Löke büntet (26-11).

6. perc: Tóth Tímea lövését fogja Pálinger. Pálinger ismét véd. Hornyák is betalál (24-10). Szekeres is gólt lő.

4. perc: Vérten veri meg az emberét, és lő gólt. Szépít az Érd. Kovacsis lő távolról. Eredményes. (23-10).

1. perc: Megkezdődött a második félidő. Hornyák hagyta ki a ziccert. Löke ejti át a labdát a kapus felett (21-9).

Tizenegy góllal vezet a Győri Audi ETo KC az Érd ellen a méekőzés első félidejében. Jól kezdett a Győr, de a 12. percben még egyenlíteni tudott a vendég csapat. Aztán összeszedte magát a Győr, és nyugodt előnnyel várhatja a második félidőt.

30. perc: Tóth Tímea törne be. Megállítjuk. Radicevic az utolsó másodpercben még betalál (20-9). Ez a félidő, tizenegy gólos hazai előnnyel vonulnak pihenőre a csapatok.

29. perc: Hétméterest kap az Érd. Vincze Melinda eredményes. Hornyák is betalál. Ismét érdi hétméteres. Vincze ismét eredményes. Lökét rántják le, jogos a két perc. Büntető. Kocacsics belövi (19-9).

27. perc: Pálinger véd, de a Győr ismét elkapkodta. Pálinger megint fog. Végül Amorim lő csodálotos gólt. Ezt senki sem szedte volna ki (18-7).

25. perc: Löke ismét eredményes. Ismét kétperces büntetés vendég oldalon. Lökét is kiküldi a játékvezető. Gros ugrik fel szépen, és lövi ki a felső sarkot (16-7). Radicevic is betalál. Már tíz gól a Győr előnye.

22. perc: Az első két perces büntetés a mérkőzésen. Az érdiek eggyel kevesebben. Radicevic lép rá a vonalra. Marad a 6 gólos előny. Löke szépen szedte össze Pálinger indítását. Nem hibázott a norvég (14-7).

20. perc: Vérten lőtte szét a felsőlecet. Az ellentámadásból szépít a vendégcsapat. Löke, majd Amorim is beköszönt (13-7). Ismét meglép a Győr.

18. perc: Kapkod a hazai csapat. Elveszti a labdát a győri együttes. Gros tört be, nem hibázott. (10-6). Kapufát dob az Érd, az ellentámadásból Amorim eredményes.

16. perc: Pálinger hárít. Ismét Amorim harcol ki büntetőt. Lekic ismét eredményes. (9-6).

14. perc: Orbán lő gólt szélről. Tóth Tímea a felsőlecet forgácsolja (7-6). Amorim harcol ki hétméterest. Lekic szépen ejti át a kapust (8-6).

12. perc: Gros ejti át a kapust, de nem talál be. Tóth Tímea viszont igen. Egyenlít az Érd. Hazai időkérés következik. Vajon miért?

10. perc: Most rosszzul védekezett a Győr. Büntet az Érd (6-4). Tóth Tímea lövése csúszik be Pálinger kezéről (6-5).

8. perc: Szépít az Érd (4-2). Lekic tört be, és eredményes. Ismt Lekic tört be, hétméteres következik. A sértett végzi el a büntetőt. Bedobja. (6-3).

6. perc: Amorim is betalál. Növeli előnyét a hazai csapat. Időt kér a vendég gárda (4-1).

4. perc: Vérten Orsi formában van, megint lő egyet (3-0). Tóth Tímea lő fölé, majd Pálinger hárít. Kovács Anna szerzi az Érd első gólját.

3. perc: Vérten Orsolya lerohanásból eredményes (1-0). Amorim kap sárga lapot. Löke üres kapura sem tud betalálni. Vérten ismét eredményes.

1. perc: Az Érd kezdi a mérkőzést. Pálinger hárítja az első lövést, a másik oldalon Lekic próbálkozik. Ő sem talált be.

Véget ért a bemelegítés, a csapatok bemutatása következik. Meglepetésre Érdről is érkeztek szurkolók, akik narancs mezben, dobokkal éltetik kedvenceiket. Lassan elkezdődik a találkozó.

Előzmények: Miközben a Bajnokok Ligájában már a döntőre készülhetnek a győri női kézilabdások, addig a magyar bajnokságban még vár rájuk egy elődöntő az Érd ellen.

Az első mérkőzést szerdán Győrben, a másodikat jövő szerdán Érden rendezik, s amennyiben a papírformának megfelelően a győri zöld-fehérek nyerik mindkét mérkőzést, akkor már csak egy lépés választja el őket az újabb címvédéstől.

A másik ágon az alapszakaszt második helyen záró FTC és a harmadik Siófok csap össze egymással. Itt minden a KEK-döntős fővárosiak mellett szól.

A két csapat idén már háromszor találkozott egymással.

Először tavaly december végén hazai környezetben 47–22-re nyertek Görbiczék, míg Érden úgy lett 47–30 a tavalyi bajnok javára, hogy a szünetben még 18–17-es érdi vezetést mutatott az eredményjelző. A második félidőt 30–12-re(!) nyerték a vendégek...

A Magyar Kupában január elején valamivel szorosabb lett a vége, hiszen a győri gárda „csak" 40–28-ra győzött.

Karl-Erik Böhn ezúttal már számíthat a fiatalokra is, akik a hétvégén sikerrel vették az U20-as világbajnoki selejtezőt Győrben.

• 4. BudaiKr 2012. április 13. 18:09
    „ezt a meccset akkor is megnyertük volna ha a Német Sanyi állitja össze a csapatot.”
  • 3. zsukov 2012. április 12. 14:53
    „Már csak B.l kéne ....”
  • 2. MöhölyIstván 2012. április 11. 21:48
    „Nem igaz, hogy nincs olyan kép a szerkesztők birtokában, ami a mai mérkőzésen készült!
    Ugyanis Görbe nem játszott, a többiek sem zöld mezben,stb.