2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 26°C Még több cikk.

Fölényes győri siker az első felvonásban

A címvédő Rába ETO magabiztosan nyert a Berettyóújfalu ellen a futsal NB I döntőjének első, tegnapi mérkőzésén.
Rába ETO–MVFC Berettyóújfalu 6–1 (4–1)
Győr, NB I-es döntő, 1. mérkőzés, 1000 néző. V.: Kovács G., Rózsa, Makk.

ETO: Balázs – Al-Ioani, Dróth, Ramada, Lódi. Cs.: Gyurcsányi, Szeghy, Bárdosi, Café, Dobre, Harnisch, Matkovics (kapus). Edző: Marcos Angulo.
MVFC: Pallai – Lovas, Rábl, Trencsényi, Szécsi. Cs.: Nagy I., Mendes, Togoi, Gál I., Michelzinho, Nagy T., Tihanyi (kapus). Edző: Turzó József.
Gsz.: Café (7., 19., 19.), Lódi (11., 29.), Harnisch (33.), ill. Trencsényi (13.).

Dróth (középen) jól játszott a döntő első mérkőzésén. Fotó: Bertleff András

Zsinórban harmadik bajnoki címének megszerzését tűzte ki célul a Rába ETO, amely magabiztosan nyerte az alapszakaszt, majd a rájátszás két első körét is, s jutott a fináléba, ahol idén ismét a nagy rivális Berettyóújfaluval került szembe. Az ETO-ból hiányzott Csopaki István, akinek ugyan rendbe jött a sérülése, ám a hírek szerint távozik Győrből. Dunakeszire tart, a jelenleg NB II-es gárda szeretne az élvonalba kerülni.

A vendégeket elkísérő hangos szurkolótábornak is köszönhetően remek hangulatban kezdődött a döntő. Kiegyenlített első perceket követően az éppen 24. születésnapját ünneplő brazil Café egy jól eltalált átlövésből szerzett előnyt a győrieknek, akik a 11. percben újból a kapuba találtak: Dróth felső lécről levágódó labdáját Lódi továbbította laposan a kapuba. Két perc múlva szépített a vendégcsapat, Trencsényi egy szöglet után közelről lőtt a hálóba (2–1). A félidő hajrája a Rába-partiaknak sikerült jobban. A 19. percben Café nem túl erős lövése Pallai lába között gurult át a gólvonalon, majd ugyanebben a percben Harnisch középre adása után megint a brazil szerzett újabb találatot.

Szünet után a vendégek megpróbáltak közelebb kerülni az ETO-hoz, ám a győriek szereztek újabb gólt: Ramada emelése a 29. percben még visszapattant a kapufáról, Lódi azonban két lépésről a kapuba pofozta a labdát (5–1). Nyolc perccel a vége előtt vészkapusjátékra váltott a Berettyóújfalu, ám ez sem segített, egy perc múlva Dróth hozta kihagyhatatlan helyzetbe Harnischt, aki nem is hibázott.

Az ETO remekül játszva, magabiztosan nyerte a finálé első felvonását. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcának állása 1–0 a Rába ETO javára. A második mérkőzést csütörtökön 19.30 órakor rendezik Berettyóújfaluban.

Marcos Angulo: – Egész héten keményen készültünk, aminek eredményeképp végig a mi akaratunk érvényesült. Nagyon jól játszottunk és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.