2017. 06. 27. kedd - László 19°C | 30°C Még több cikk.

Fölényes győri siker a Ferencváros ellen: ETO-FTC 29:21 - sok fotó

Színvonalas első félidő után négygólos győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok, majd a második játékrészben sokkal jobban játszó ETO megérdemelten győzött ilyen nagy különbséggel is.

Végig vezetve magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az FTC ellen.

Győri Audi-ETO – Ferencváros Rail Cargo Hungaria 29:21 (14:10)

Gólszerzők:

ETO: Löke 6, Kovacsics 5(1), Bulatovic 5, Görbicz 4(3), Amorim 4, Bognár-Bódi 3, Hornyák D., Korsós 1-1.

FTC: Kovacsicz, Zácsik 4-4, Pena 3, Szamoránsky, Steinbach, Tomori 2-2, Szucsánszki, Cifra, Vérten, Szarka 1-1.

Az Audi-ETO simán vágott vissza a Fradinak Győrben - fotók: Mészáros Mátyás

Remekül kezdte a találkozót az ETO, hiszen öt perc elteltével Görbicz hétméteresével, Löke ziccerével, valamint Amorim találatai után 4-0-ra sikerült elhúznia Ambros Martín együttesének.

A folytatásban feljavult a vendégek védekezése, ennek köszönhetően is sikerült egyenlíteniük a találkozó 11. percében. Sokáig nem tartott a győriek hullámvölgye, az első félidőben remekül védő Lunde és Kovacsics vezérletével hat perccel később már ismét háromgólos előnye volt a hazai együttesnek.

Az első félidő utolsó szakaszában felváltva estek a gólok, így nem sikerült feljebb zárkózniuk a vendégeknek és Korsós szélről lőtt találatával 14:10-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően is remekül védekezett az ETO, illetve Lunde továbbra is kiválóan védett, hétmétereseket is hárított. A vendégek hét percen keresztül képtelenek voltak kapuba találni, míg a győrieknél Löke és Bulatovic is remekül használta ki a helyzeteit.

A második félidőben esélye sem volt a ferencvárosiaknak az őszi veresége után bizonyítani akaró hazaiakkal szemben és tizennyolc perc elteltével már 23-16-ra vezetett Ambros Martín csapata. A folytatásban sem vett visszább a listavezető, szép támadásokat vezetve a második játékrész 25. percében Görbicz csodálatos hát mögötti passzát Löke értékesítette, amely után a hazai közönség hangosan kiabálhatta a tízgólos különbséget.

A Győri Audi-ETO együttese végig vezetve megérdemelten győzött ilyen nagy különbséggel a táblázat 2. helyén álló Ferencváros ellen.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Kovacsics betörés után szerezte meg ötödik találatát, majd Steinbach válaszolt átlövésből. 29-21

(II.) 29.p. Steinbach szépített a vendégeknél. 28-20

(II.) 28.p. Hornyák Dóra lőtt nagy gólt a kapu bal felső sarkába. 28-19

(II.) 28.p. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

(II.) 27.p. Szarka szélrő lőtt Lunde kapujába. 27-19

(II.) 26.p. Pena értékesített a megítélt hétméterest. Orbán kiállítása miatt emberhátrányban az ETO. 27-18

(II.) 25.p. Góóóóóól! Görbicz gyönyörű hát mögötti passza után Löke lőtt a kapuba. Hangosan kiabálhatta a közönség a tízgólos különbséget. 27-17

(II.) 23.p. Lunde büntetőt hárított, majd Bulatovic óriási gólt lőtt. 26-17

(II.) 21.p. Kiabálta a győri közönség, hogy "még még még ennyi nem elég". Bulatovic hallotta a kérést és megszerezte a negyedik találatát. 25-17

(II.) 20.p. Góóóóól! Gyors lerohanás után Löke lőtte be a ziccert. Eleg Gábor ismét időt kért. 24-17

(II.) 18.p. Bognár-Bódi újabb gólja után már 23-16-ra vezettek a győriek., de Szamoránsky rögtön szépített. 23-17

(II.) 16.p. Görbicz gyönyörű labdát adott bal oldalról a szélen álló Bognár-Bódinak, aki nem hibázta el a ziccert. 22-16

(II.) 15.p. Szamoránsky középről szerezte meg első gólját, majd Görbicz test mellőt lőtt a kapu jobb oldalába. 21-16

(II.) 13.p. Gyönyörűen megjáratott labda után Bognár-Bódi szélről lőtt a kapuba. 20-15

(II.) 13.p. Tomori passza után Kovacsicz lőtt gólt szélről. 19-15

(II.) 13.p. Góóóól! Bulatovic betörés után lőtt a kapuba. Elek Gábor időt kért. 19-14

(II.) 12.p. Görbicz remek bejátszása után Löke szerezte meg negyedik találatát. 18-14

(II.) 11.p. Tomori nagy gólt lőtt a Lunde kapujába. 17-14

(II.) 11.p. Góóóól! Löke beállós pozíciból lőtt a kapuba. 17-13

(II.) 10.p. Hosszú perceken keresztül támadhatott a Ferencváros, végül Zácsik lőtt a kapuba. A következő támadásnál Amorimtól elvették a labdát lépéshiba miatt, majd Zácsik ismét a kapuba talált. 16-13

(II.) 5.p. Bognár-Bódit Szucszánszki lőkte meg a szélen, maiért hétméterest kaptak a győriek. A vendégek játékosa reklamálás miatt két perces büntetést kapott. Görbicz ezúttal sem hibázta el a lövést. 16-11

(II.) 2.p. Tomori szerezte meg az első találatát, majd Görbicz magabiztosan értékesítette a megítélt hétméterest. 15-11

Vége az első játékrésznek!

30.p. Szépen megjáratott labda után Korsós szélről volt eredményes. 14-10

30.p. Fél perccel a vége előtt időt kért Ambros Martín.

30.p. Zácsik test mellől, talpról lőtt a kapu közepébe. 13-10

28.p. Góóóóóól! Szép támadás végén Kovacsics betörésből szerezte meg negyedik találatát. Elek Gábor, a vendégek vezetőedzője időt kért.

26.p. Korsóssal szemben szabálytalankodott ziccerben Kovacsicz. A hétméterest magabiztosan lőtte be Kovacsics. 12-9

25.p. Tomori passza után Kovacsicsz lőtt gólt szélről. 11-9

23.p. Amorim gyönyörű csellel ment el Cifra mellett, majd magabiztosan lőtte be a ziccert. 11-8

22.p. Gyors lerohanás után Vérten szerezte meg első találatát. 10-8

19.p. Pena harcolt ki hétméterest. Szucsánszki lövését bravúrral védte Lunde, majd Bulatovic pattintva lőtt a kapuba. 10-7

17.p. Bulatovic a győrieknél, míg a Ferencvárosnál Cifra iratkozott fel a gólszerzők közé. 9-7

15.p. Bulatovic bejátszása után Löke megszerezte a második találatát. 8-6

13.p. Pena jobb oldalról, jobb kézzel lőtt a hosszú felsőbe, de Kovacsicsi rögtön válaszolni tudott. 7-6

12.p. Góóóóól! Amorim óriási gólt lőtt a léc alá. 6-5

11.p. Pena betörése után egyenlített a Ferencváros. 5-5

10.p. Boczkó-Hornyák kiállítása miatt emberelőnyben játszó FTC szépített Kovacsicz révén. 5-4

8.p. Egy percen belül potyogtak a gólok. Kovacsicz szélről lőtt Lunde kapujába, majd rögtön válaszolt szintén szélről Kovacsics, de Szucsánszki is a kapuba talált. 5-3

6.p. Zácsik góljával szépítettek a vendégek. 4-1

5.p. Góóóóóóól! Görbicz óriási indítása után Löke lőtte be a ziccert. 4-0

4.p. Robog az ETO! Amorim estében, pattintva lőtt a kapuba. 3-0

4.p. Góóóól! Újabb remek védekezés után Amorim átlövésből lőtt a kapu bal oldalába. 2-0

3.p. Az első támadásokat elrontták a csapatok, majd Lunde indítása után Orbán tört kapura, de Zácsik kiállítást érően szabálytalankodott vele szemben, amelyért hétméterest kaptak a győriek. Görbicz magabiztosan lőtt a kapuba. 1-0

Óriási a hangulat, elkezdődött a csapatok bemutatása!

Már melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

Szerda 7.10

Szerdán 18.30 órakor az Audi-ETO az FTC-t fogadja a női NB I rangadóján. Ez lesz egy időre az utolsó kézilabdameccs a Magvassy-csarnokban.

Igazi rangadó várható szerdán Győrben, ahol a bajnoki címvédő Audi-ETO a trónkövetelő FTC-t látja vendégül. A meccs abból a szempontból mindenképpen különleges lesz, hogy ezzel búcsúzik egy időre a Magvassy-csarnoktól a zöld-fehér gárda, melynek van törlesztenivalója a fővárosiakkal szemben, mert a bajnokság nyitófordulójában, a Népligetben a Ferencváros 20–17-re győzött. Négy és fél év után ez volt a győriek első veresége a magyar mezőnyben.

Azóta viszont már az élről várhatja a folytatást Ambros Martín együttese, miután nem sokkal a bravúr után a Fradi botlott Dunaújvárosban, a gólkülönbség pedig – ha csak minimális különbséggel is – jelenleg a győriek mellett szól.

Szepesi Ivett hétvégén megsérült térdét kedden a győri kórházban megműtötték, a szélső hat hónapig nem játszhat.

Nyilatkozatok az Audi ETO-FTC meccs előtt

Kedd - 13.00 -
Ambros Martín ezúttal a szurkolók segítségét is kérte: "A szerdai mérkőzés nemcsak a Fradi miatt lesz nagyon kemény, hanem azért is, mert a világbajnokságról visszatérő játékosokkal mindössze 10 napja kezdtünk el újra együtt dolgozni. A csarnokunkban az előrejelzések szerint telt ház lesz, és most arra kérem a szurkolóinkat, hogy legyenek ők a nyolcadik játékos a pályán, szurkoljanak nekünk teljes erőbedobással!" - fogalmazta meg szokatlan kérését a győri vezetőedző.

"Az egész csapat nagyon készül a szerdai napra, hiszen szeretnénk
visszavágni a szeptemberi vereségért" - képviselte a csapat álláspontját
Görbicz Anita. "Jómagam kimaradtam abból a csatából, így most dupla erővel és elszántsággal lépek pályára" - tette hozzá a csapatkapitány.

Kedd - 11.45 - Így készül az Audi ETO a Fradi ellen

Fotó: Cseh Róbert

Kedd 9.50
- Az alapszakasz első helye a tét a szerdai Győr-FTC csúcsrangadón a női kézilabda NB I-ben.

A mérkőzés egyértelmű esélyese a sorozatban hatszoros bajnok Győr, amely hazai környezetben szinte legyőzhetetlennek tűnik.

Az élcsoport
1. Győri Audi ETO KC
2. FTC-Rail Cargo Hungaria
3. Dunaújvárosi KA
4. Érd

Korábban - Egy óra alatt elfogyott az összes belépő a szerdai Audi-ETO–FTC női NB I-es rangadóra. A címvédő győriek honlapja arról számolt be, hogy a pénztár hétfőn reggel 8.30-kor nyitott ki, és – köszönhetően a hatalmas érdeklődésnek – egy órával később az utolsó jegyet is értékesítették.

Az átépítés előtt álló Magvassy Mihály Sportcsarnok utolsó bajnoki meccsén telt ház, kétezer néző lesz a lelátón.

A mérkőzés nagyban befolyásolja az alapszakasz végeredményét.

Mindkét csapat 13 forduló alatt 24 pontot gyűjtött. A fővárosiak szeptember elsején 20–17-re győztek az ETO ellen, ám szeptember 18-án kikaptak Dunaújvárosban, ezért nincs már pontelőnyük legnagyobb hazai riválisukkal szemben.

MTI Fotó: Kovács Anikó