2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Fölényes győri győzelem: Audi ETO KC-Debrecen 37-24

Kézilabda - Húsz percig tartotta a lépést a Debrecen az Audi-ETO-val, aztán zsinórban nyolcat lőtt a győri csapat. 18 gól is volt a különbség, a vége 37-24 lett.

A második féldiő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: az ETO sorra lőtte a gólokat, míg a Debrecennek nem ment a játék. Az címvédő Audi-ETO jobban játszott a bajnoki tabellán második helyen álló Lokinál és megérdemelten nyert.

60. perc - Csáki, az egyik legeredményesebb debreceni játékos góljával egyszersmind a végeredményt is beállítja: 37-24

59. perc - Loki-gól után Loki-kapufa. 37-23

58. perc - Csáki gólt lő, aztán lent marad. Amorim magasra felmegy és ő is betalál. 37-22

57. perc- Szrnka megint gólt dob - megint hetesből. 36-21

55. perc - Szrnka hetest értékesít, aztán Herr Anita már a 36. győri gólt dobja büntetőből. 36-20

Galéria! Fotó: Krizsán Csaba

53. perc - Görbicz két percre kiáll. Hetesből Szrnka eredményes, aztán lőnek még egyez a pirosak. 35-19

51. perc - Mayer Szabina is betalál. 35-17

50. perc - Vérten belövi csapata 33. gólját. Aztán a 34.-et is. Így már 7 gólos. 34-17

49. perc - Mayert kiállítják, aztán gólt szereznek a debreceniek. Hibáznak a csapatok mindkét oldalon, aztán Vérten megunja dolgot, megindul a labdával és bevágja a kapuba. 32-17

47. perc - Herr Anita emberhátrányból is eredményes. 31-16

46. perc - Amorim lerántja Csákit. Büntető és hetes. Herr Orsi szemmel véd - szó szerint. Szerencsére nem sérült meg.

45. perc - Sinkarenko ziccerből, a túloldalon Herr Anita hetesből szerez gólt. 30-16

44. perc - Herr Anita az imént dobott egy potyaízű gólt. Most dobott mellé egy életerős bombát is. 29-15

43. perc - Gól itt is - ott is. 27-15

42. perc - Crap szépít. 26-14

40. perc - Hetest lőhet újra a Győr. Herr Anikó eredményesebb büntetőből, mint Görbicz Anita. 26-13

38. perc - Aromin dob gólt. Aztán kiderül, hogy Görbének csak hetesből nem megy. Akcióból igen. 25-13

37. perc - Sinkarenko gólt szerez, az őt levegőben lökő Tomori két percre kiáll. 23-13 Aztán a túloldalon Csákit is kiállítják. A hetest Görbicz megint elrontja.

35. perc - Vérten indul és kapja a labdát, az ilyen helyzeteket nem szokta elhibázni. 23-12

33. perc - Tomori megállíthatatlan. 22-12

32. perc - Újra betalál a Loki, Hornyák Dóra eredményes. 21-12

31. perc - Spirindon szép győri akció végén lő gólt. 21-11

30. perc - Görbicz talpról nagy gólt szerez három másodperccel a félidő vége előtt. A félidőben az eredmény 20-11. Az utolsó nyolc percben az ETO nagyon elkapta a fonalat és vélhetően eldöntötte a mérkőzést is.

28. perc - Crap lövését is védi Pálinger. Az eddig magabiztos Csáki sem talál be, a szélről próbálkozott. Tomori viszont megint gólt lő - nyolccal megy az ETO. 19-11

27. perc - Passzívvá váló játék miatt el kellett lőnie a Lokinak a labdát, Pálinger védett. Aztán Görbicz növelte a győriek előnyét. 18-11

26. perc - Hiba hiba hátán mindkét oldalon az utóbbi egy percben. A sorozatot végül Vérten töri meg. 17-11

25. perc - Vérten indul és lő gólt. Aztán Tomori góljának is örülhet a közönség néhány másodperccel később. 16-11

24. perc - Amorim megint... 14-11

23. perc - Bognár a piros mezes Lokinál, Tomori a zöld mezes ETO-nál eredményes. 13-11

22. perc - A frissen beállt Amorim beköszön egy góllal. Aztán Sinkarenko góljára Vérten válaszol. 12-10

20. perc - Csáki, aztán Hornyák Dóra góljaival újra egy gól csak az ETO előnye. 10-9

17. perc - Tomori felugrik és újabb győri gólt lő. Utána Vérten ziccert értékesít. 10-7

16. perc - Indítás után újra gólt lő a Loki, aztán Spiridon is lő egyet. 8-7

15. perc - Egyenlít a Debrecen. Sokáig nem örülhetnek, Tomori megint betalál. 7-6

14. perc - Sinkarenko nagyszerű Loki-támadás végén eredményes. Aztán rossz győri támadás után újabb debreceni gól. 6-5

13. perc - Megint a kapufa ment a debreceniek lövése után.

12. perc - Crap kapufát dob, Spiridon meg gólt. 6-3 Időt kér a Loki.

11. perc - Tomori betör a hatosra és gólt szerez Patrovics mellett. 5-3

10. perc - Mravikova indul, Mravikova gólt lő. 4-3

7. perc - Görbe megint hibázik, a Debrecen azonban nem tud gólt szerezni. Aztán gól nélkül ér véget egy-egy újabb támadás mindkét oldalon.

6. perc - Tomori megint megszerzi a vezetést az ETO-nak. Aztán Görbicz ziccert hibázik, Csáki azonban gólt lő. 3-3

4. perc - Crap eredményes. 2-2

3. perc - Csáki góljára Tomori válaszol. 2-1

2. perc - Görbicz hetesből szerzi meg a meccs első gólját. 1-0

Ma 20 órakor a Debrecent fogadja az Audi-ETO a női NB I-ben . Amennyiben a győri csapat nyer, akkor az alapszakasz első helyén végez, s négy ponttal kezdheti majd a rájátszást.
A női bajnokság csúcsrangadóját rendezik ma este Győrött: az éllovas Audi-ETO az egy ponttal mögötte álló Debrecent fogadja. Nincs könnyű helyzetben Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője, mert betegség, valamint a juniorválogatott programja miatt többen is hiányoznak majd a mai rangadón.

„Bízom benne, hogy a lázzal küszködő Mayer és Tomori pályára tud lépni, az azonban biztos, hogy Deákira, Kovacsicsra és Horváthra nem számíthatok. Mindenképpen győzni szeretnénk, mert ezzel egyrészt bebiztosítanánk első helyünket, s pontelőnnyel várhatnánk a rájátszást, másrészt pedig feledteteni kívánjuk a Debrecenben elszenvedett vereségünket. Remélem, a tévéközvetítés és a kései időpont ellenére sokan szurkolnak a lelátón, s olyan hangulat lesz a csarnokban, mint a BL-meccseken" – kezdte Konkoly Csaba, aki hozzátette: elsősorban a védekezésben szeretnének olyan elemeket gyakorolni, melyek bármikor „elővehetők".

„Elsősorban most a Debrecen ellen készülünk, de ha sikerül begyakorolnunk olyan figurákat, melyeket később, mondjuk a BL-elődöntőben is alkalmazni tudunk, az csak jó lehet a számunkra. Ami szintén nagyon fontos, hogy Amorim csapatba illesztése folyamatos, s már most magas hőfokú meccsen van arra lehetőség, hogy minél gyorsabban összeszokjanak a többiek a brazil átlövővel" – fogalmazott a győriek vezetőedzője, aki szerint erős, jó csapat a Debrecen, s szinte mindenkire nagyon oda kell figyelni.

„A Vác elleni döntetlenük egy kicsit meglepetés volt, de nyilván most mindenképpen szeretnék bebizonyítani, hogy ez csak kisiklás volt. Nem szabad azonban nekünk ezzel foglalkozni, nekik kell mennünk, s nyomatékosítani, hogy mi vagyunk a jobbak" – mondta végezetül a szakvezető.

Hornyákék kemény védekezésére ma este is szükség lesz a Debrecen elleni rangadón.

Kissé szokatlan időpontban rendezik a női bajnokság alapszakaszának rangadóját holnap: az Audi-ETO ugyanis 20 órakor fogadja a Debrecen gárdáját a Magvassy-csarnokban. A kései kezdés oka a televíziós közvetítés, a Sport 2 ugyanis ekkorra illesztette be műsorába a találkozót.

„Szeretnék egy félreértést eloszlatni, ugyanis a debreceni szurkolók illettek bennünket kritikával, hogy hétköznap olyan időpontra tettük a mérkőzést, mely jelentősen megnehezíti az ő helyszíni szurkolásukat. Teljes mértékig tiszteletben tartva érveiket, el kell mondanom, hogy nekünk ehhez semmi közünk nincs. Nekünk is alkalmazkodni kell a tévékhez, s akkor pályára lépni, amikor a tv-csatornák közvetíteni tudják. Ez most szerda este nyolc óra, ez ellen nem tehetünk semmit. Én a magam részéről azért bízom benne, hogy lesznek debreceni drukkerek, s jó hangulatban egy jó mérkőzést játszik a két csapat" – mondta Vanyus Attila, a győriek elnöke.

A találkozó tétje az alapszakasz első helye. Két fordulóval a vége előtt a győriek egy ponttal előzik meg Bakó Botond gárdáját, vagyis győri győzelem esetén minden kérdés eldől. Más eredmény esetén az utolsó fordulóra maradna a döntés.

A győri klub közben már a BL-elődöntőre is készül. A klub a Hypo elleni meccsre szóló jegyeket március 30-án kezdi értékesíteni a bérletesek számára. Ők azon a héten vehetik meg a helyükre a belépőket. Április 6-tól a fennmaradt helyekre szóló jegyeket is áruba bocsátja a klub.

• 4. pmfc 2009. március 26. 10:46
    „Azt gondolom, hogy egy óriási csapat kezd most formálódni. És nagyon nagy szerencsénk, hogy ennek szemtanui lehetünk... HAJRÁ CSAJOK! HAJRÁ ETO!”
  • 3. kikelet_ 2009. március 26. 08:29
    „" debreceni szurkolók illettek bennünket kritikával, hogy hétköznap olyan időpontra tettük a mérkőzést, mely jelentősen megnehezíti az ő helyszíni szurkolásukat"
    mintha bármikor is annyian jöttek volna kézimeccsre, hogy ez számottevő probléma legyen...”
  • 2. mc 2009. március 25. 21:27
    „Sajnálom a Debrecent, de a bldogságom a nagy sikert illetően nagyobb, amit szerelmeim, az AUDI ETO-s lányok okoztak ISMÉT nekem és remélem még sok rajongónak is.
    Az, hogy a jövő hogyan is alakul, az nem számít az én megítélésemben, mert az eddig elért eredmények, azok már predesztinálták szeretett sportoló hölgyeinket a pajzsra emelésre ...

Elkötelezett szívek hatalmas teljesítménye.

Szeretetem, kézcsókom, tiszteletem a mi szeretett Hölgyeinknek, elismerésem és a jövőt illető elvárásom a csapat vezető edzőjének, vezetőségének a töretlen jövőre ...

Köszönöm a kapott sport és emberi élményeket ...mc”
  • 1. pmfc 2009. március 24. 20:11
    „Jaj szegény Loki!! A Váccal meggyűlt a bajuk.

Uh. így akár egy döntetlen is elég az alapszakaszgyőzelemhez. Bár megkérdezném, minek van folytatás ezután?? A csajok most tudnának koncentrálni a BL elődöntőre.
    De nem. Szivassuk csak európa egyik legjobb csapatát...”