2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Fölényes Audi-ETO győzelem az újonc ellen

A tartalékosan felálló győriek 45-24-re győztek az MTK Budapest ellen.

Szórakoztató játékkal magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az MTk ellen.

Győri Audi-ETO - MTK Budapest 45-24 (23-14)

Gólszerzők

ETO: Orbán 10 (4), Amorim 9, Hornyák D. 7 (2), Rédei-Soós, Hornyák Á., Sirián, Bognár-Bódi 4-4, Korsós 2, Szepesi 1.

MTK: Petrovszki 6 (2), Fekete 5, Buzsáki 4, Borbás 3, Schneck, Barczi 2-2, Baross, Kopecz 1-1.

Ambros Martín vezetőedző: "Az első félidőben nem küzdöttünk eléggé, és ez meglátszott a védekezésünkön. A második félidőben koncentráltabban játszottunk, aminek meg is lett az eredménye."

A meglehetősen tartalékos összeállítású győriek az NB I-ben újonc MTK együttesét fogadták a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Ambros Martín együttesénél Göribicz továbbra is ujjműtétje miatt hiányzott, míg Bulatovic és Kovacsics is kisebb sérüléssel bajlódik. Lunde Haraldsen és Löke a norvég válogatottal Csehországban edzőtáborozik.

Az MTK góljával kezdődött a mérkőzés, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok. A győrieknél hárman osztoztak a gólokon, míg a vendégeknél háromszor is eredményes tudott lenni Fekete. Az első félidőben összesen öt gólig jutott az MTK játékosa.

Az első játékrész 19. percében még csak 12:10-re vezetett az Audi-ETO, de innentől sokkal nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak Orbánék. Amorim, Hornyák Dóra és Orbán góljaival fokozatosan elléptek a vendégektől, végül 23:14-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően igazából csak a különbség volt a kérdéses. Ambros Martín igyekezett különböző taktikai variációkat játszatni a csapatával, illetve ezúttal a korábban kevesebbet játszók is végig kulcsszerepet kaptak a találkozón. Először lépett pályára a fiatal kapus, Balog Judit, aki védésekkel hálálta meg a bizalmat.

A női kézilabda NB I 5. fordulójában fölényes 45:24-es győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az újonc MTK ellen.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Időn túli szabaddobásból Amorim lőtt a kapu bal felső sarkába. 45-24

(II.) 29.p. Potyognak a gólok. Bognár-Bódi szélről volt eredményes. 44-24

(II.) 28.p. A vendégeknél Baross is megszerezte első gólját. 43-24

(II.) 27.p. Szepesi szerezte meg első találatát a mérkőzésen, húsz góllal vezet az Audi-ETO. 43-23

(II.) 26.p. Szép bejátszás után Sirián beállós pozíciból lőtt a kapuba. 42-23

(II.) 25.p. Bognár-Bódi szélről emelte át a vendégek kapusát. 41-23

(II.) 24.p. Petrobszki már hat gólnál jár az MTK-nál, majd Amorim válaszolt azonnal átlövésből. 40-23

(II.) 23.p. Bognár-Bódi szélről szerezte meg második gólját. 39-22

(II.) 22.p. Barczi a vendégeknél, míg a győrieknél Hornyák Á. volt eredményes. 38-22

(II.) 20.p. Szép támadás végén az üresen maradt Hornyák Á. talált a kapuba. Időt kértek a vendégek. 37-21

(II.) 19.p. Barczi szépített a vendégeknél, majd Amorim átlövésből volt eredményes. 36-21

(II.) 17.p. Emberhátrány ellenére Hornyák Á. a kapufa segítségével lőtt a hálóba. 35-20

(II.) 17.p. Négy emberrel játszanak a győriek. Petrovszki hétméteresből vette be Herr kapuját. 34-20

(II.) 15.p. Hornyák D. kiállítása miatt emberelőnyben játszó MTK-nál Buzsáki volt eredményes szélről, de Orbán rögtön bálaszolt lerohanásból. 34-19

(II.) 13.p. Sirián bravúrosan szedte össze a labdát, majd estében lőtt a kapuba. 33-18

(II.) 12.p. Kipattanó labdát Korsós szerzett meg, majd szépen lőtt estében a kapu bal oldalába. 32-18

(II.) 11.p. Petrovszki hétméteresből szépített. 31-18

(II.) 10.p. Újabb Orbán gól, ezúttal szélről. 31-17

(II.) 9.p. Orbán hetedik gólját szerezte meg hétméteresből. 30-17

(II.) 8.p. Szép támadás végén Rédei-Soós passza után Hornyák D. lőtte ki a jobb felsőt. 29-17

(II.) 7.p. Orbán szélről volt eredményes. 28-17

(II.) 6.p. Borbás megszerezte harmadik gólját beállós pozícióból, majd Hornyák D. válaszolt átlövésből. 27-27

(II.) 4.p. Schneck átlövésből szépített. 26-16

(II.) 4.p. Orbán nem hibázta el a hétméterest, 26-15-re vezet az Audi-ETO.

(II.) 3.p. Rédei-Soós és Petrovszki is átlövésből volt eredményes. 25-15

(II.) 1.p. A második félidő, valamint önmaga első találatát szerezte meg Hornyák Ágnes. 24-14

Vége az első játékrésznek!

30.p. Sirián harcolt ki hétméterest, amelyet Orbán értékesített. 23-14

29.p. A vendégeknél Buzsáki, a győrieknél Amorim talált a kapuba. 22-14

28.p. Hornyák D. találatával nyolc góllal vezet az Audi-ETO. 21-13

27.p. Gyors lerohanás végén Orbán talált a kapuba, de Buzsáki rögtön válaszolt szélről. 20-13

26.p. Korsós is feliratkozott a gólszerzők közé.

25.p. Sirián szedett össze egy elveszettnek tűnő labdát, majd szerezte meg második gólját. Középkezdés után Hornyák szerezte meg a labdát és használta ki az adódó ziccert. 18-12

25.p. Amorim szerezte meg ötödik gólját átlövésből. 16-12

24.p. Fekete óriási gólt lőtt felugrásból a bal felsőbe. 15-12-es győri vezetésnél Ambros Martín időt kért.

24.p. Buzsáki robogott el a bal oldalon, majd estében lőtt Herr kapujába. 15-11

22.p. Sirián harcolt ki hétméterest, amelyet Orbán magabiztosan értékesített. 15-10

20.p. Herr indítása után Orbán lőtte ki a kapu bal felső sarkát. 14-10

20.p. Szép támadás végén Amorim emelte át Kókait. 13-10

19.p. Petrovszki ismét hatalmas gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 12-10

18.p. Orbán szélről volt eredményes. 12-9

17.p. Petrovszki test mellől lőtt Herr kapujába. 11-9

16.p. Borsodi Péter, a vendégek mestere időt kért.

15.p. Amorim is feliratkozott a három gólt szerzők közé. 11-8

14.p. Rédei-Soós megszerezte harmadik találatát is. 10-8

14.p. Amorim felugrásból lőtte ki a bal felsőt, majd Fekete szépített átlövésből. 9-8

13.p. Egy percen belül Borbás és Schneck is a kapuba talált. 8-7

12.p. Kopecz szépített, majd Hornyák D. ismét büntetőből volt eredményes. 8-5

12.p. Pályára lépését követően Amorim rögtön a kapuba talált. 7-4

11.p. Hornyák D. hétméteres góljával először vezet kettővel az ETO. 6-4

10.p. Szép egyéni akciót követően Rédei-Soós szerezte meg második gólját. 5-4

9.p. Rédei-Soós szép bejátszása után Sirián egyenlített. 4-4

7.p. Az elmúlt percekben számos ziccert elrontottak a csapatok, majd a volt győri, Borbás szerezte meg a vezetést a vendégeknek. 3-4

4.p. Fekete ismét óriási gólt lőtt a jobb felsőbe, de Hornyák D. gyorsan válaszolt szintén átlövésből. 3-3

3.p. Fekete átlövésből egyenlített. 2-2

2.p. Kihagyott ziccerek után Fekete szerezte meg a vezetést a vendégeknek, de Bognár-Bódi egyenlített, majd Rédei-Soós góljával átvette a vezetést az Audi-ETO. 2-1

Elkezdődött a csapatok bemutatása.

Elkezdték a bemelegítést a csapatok. Ambros Martín, a győriek mestere ezúttal nem nevezte a mérkőzésre a sérüléssel bajlódó Görbiczet, valamint Lunde Haraldsent, Bulatovicot, Lökét és Kovacsicsot sem.

Kötelező a győzelem

Audi-ETO szombati ellenfele tavaly még BSE-ként vágott neki az élvonalnak, de kiesett. Idén az MTK-val fuzionálva indulhattak újra, s eddig négy vereség a mérlegük.

A győrieknél Görbicz Anita továbbra is rehabilitáción van, míg Katrine Lunde és Heidi Löke a norvég válogatott csehországi edzőtáborában vannak, így hármójukra biztosan nem számíthat Ambros Martín vezetőedző. Kérdéses Kovacsics Anikó és Katarina Bulatovic játéka, akik apróbb sérülés miatt kihagyták a szerdai, békéscsabai bajnokit.

• 2. T_McVay_01 2013. szeptember 22. 09:56
    „"bár a 24 kapott gól innen kicsit soknak tűnik..."

Mert a kapuban kb. 50 percig Herr Orsolya szerencsétlenkedett.
    Az utolsó hármat kapta a kárpátaljai magyar lány Balogh Judit.”
  • 1. umberto 2013. szeptember 21. 20:21
    „Biztos jó meccs volt, a legjobbjaink nélkül is 20 közte, bár a 24 kapott gól innen kicsit soknak tűnik...”