Foci NB II: Edzői elnézés a 'szörnyűségért'

Eredmények az NB II nyugati csoportjából.
Gsz.: Oross (2).
Kiállítva: Kozmér (7.).

Integrál-DAC: Deli – Varga F. (Gál B.), Szabadfi, Hegedűs, Présinger, Czanik, Galántai (Nagy T.), Ludánszki, Fleishhacker, Bali (Vastag), Laki. Edző: Szentes Lázár
Gyirmót: Boros – Radics, Kozmér, Pék, Varga G., Baumgartner (Nagy L.), Horváth R., Burányi (Török), Oross, Szabó Zs., Németh L. (Szabó Cs.). Edző: Hannich Péter.

7. p: Emberelőnyhöz jutott a hazai csapat, Kozmér gólhelyzetet akadályozva ütött a labdába, Erdős először kiszaladt az asszisztenséhez, majd kiállította a vendégek védőjét.
42. p: Varga G. jobb oldali szögletét a legmagasabbra emelkedő Oross fejelte a jobb sarokba. 0–1.
45. p: Radics tört remekül előre a vendégek bal oldalán, első középre adása még elakadt, majd az ismétlést a teljesen egyedül hagyott Oross értékesítette pár lépésről. 0–2.

Nagy lendülettel kezdett az Integrál-DAC, az első helyzet is előtte adódott. A gyors vendégkiállítás aztán inkább a hazaiakat zavarta meg, bár volt még két lehetőségük az első játékrészben. Ahogy azonban a fociban gyakran megesik, váratlanul a vendégek szereztek gólt, méghozzá rövid időn belül kettőt. Szünet után a létszámfölényben lévő Integrál-DAC görcsösen erőlködött, játéka pontatlanná vált.
A Gyirmót emberhátrányban is könnyedén meg tudta őrizni az első félidőben szerzett kétgólos előnyét.

Jók: Présinger, ill. Boros, Radics, Oross.

Szentes Lázár: – Elnézést kérünk szurkolóinktól, hogy elrontottuk a szombat délutánjukat ezzel a szörnyűséggel, amit műveltünk.

Hannich Péter
: – Tíz emberrel is végig uraltuk a játékot, megérdemelt győzelmet arattunk a kék-fehérek otthonában.

**********

MTE 1904 - Budaörs 0-1 (0-1)
Mosonmagyaróvár, 800 néző. V.: Kovács G.
Gsz.: Farkas J.

MTE 1904: Antal – Méry (Kiss R.), Fülöp N., Taglialegne, Pálla, Fehér B., Szalai T., Cseri (Varga B.), Bene (Régi), Kovács N., Horváth D. Edző: Soós Imre.
Budaörs: Totka – Pleván, Végh A., Szirtesi, Mogyoróssy, Papp G., Bencze, Nagy R. (Lausz), Farkas Á., Farkas J. (Tóth A.), Pálinkás (Tüske). Edző: Lucsánszki Tamás.

19. p: Egy bal oldali beadás után az üresen hagyott Farkas J. hat méterről fejelt a hálóba. 0–1.
70. p: Nagy R. nagy helyzetben lőtt a kapu fölé.
79. p: Szalai 18 méteres lövése a kapu mellé szállt.

Az első félidőben a Budaörs támadójátéka veszélyesebb volt, amely révén vezetést szereztek a vendégek. A korai két kényszerű csere után a hazaiak nehezen tudták felvenni a játék ritmusát, támadójátékuk meddőnek bizonyult. Szünet után továbbra is rengeteg hibával játszott az MTE. A jobban játszó vendégek megérdemelten nyertek a sokszor minden elképzelés nélkül játszó hazaiak ellen.

Jók: Fülöp N., ill. Szirtesi, Farkas J., Pálinkás, Papp G.

Soós Imre: – Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy elterveztük, de sajnos a korai kényszerű cserék megbontották a csapat egységét.

Lucsánszki Tamás:
– Gratulálok csapatomnak, a cél szentesíti az eszközt. Megérdemelt győzelmet arattunk.