2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Foci megyei I. o. 09.13.

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójának eredményei és a bajnokság állása.

Győrszemere-Pannonhalma 1-0 (1-0)
Győrszemere, 150 néző. V.: Stenger.
Győszemere: Nagy A. (Takács N.) - Regner, Baracskai, Száraz, Barabás, Gorza (Máj), Szalai, Makkos, Herold, Germán, Szakács (Fürst). Edző: Gyurmánczi Attila.
Pannonhalma: Boczkó - Németh L., Ress A., Horváth Sz., Ferenczi D. (Németh Cs.), Ress T., Csollány, Novák, Horváth M., Erdélyi, Ferenczi G. (Kovács D.). Edző: Novák Béla.
Gsz.: Herold.
A legkényesebb ízlést is kielégítő, szépen felújított sportépület és kitűnően előkészített pálya várta a csapatokat és a közönséget a mérkőzésre. A kilencven perc alatt látottakról mindez nem mondható el. A 8. percben a hazai kapus egy jobb felső sarok felé tartó labdát igyekezett hárítani, rosszul esett, megsérült, le kellett cserélni. A 20. percben Szakács lőtt fölé 16 méterről. A 26. percben Germán remek labdával ugratta ki a balösszekötő helyén érkező Heroldot, aki futtából kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0. A 28. percben a hazai védők bizonytalankodtak, Erdélyi a bal felső sarok mellé lőtt. A 30. percben Erdélyi tisztán tört kapura, lövését Takács bravúrral védte. A 74. percben Erdélyi húzott el a jobb oldaon, beadására nem volt érkező játékos. A 90. percben Heroldot buktatták a vendég 16-oson belül, a játékvezető sípja néma maradt.
Összességében a gyenge napot kifogó hazai csapat ellen a lelkesen játszó vendégek kis szerencsével meglepetést is okozhattak volna a közepes színvonalú sportszerű mérkőzésen.
Jók: Herold, Germán, ill. mindenki.
Gyurmánczi Attila: - Gyengébben játszottunk, de ezért is három pontot adnak.
Novák Béla: - Kikaptunk ugyan, de azt gondolom, egyáltalán nem kell szégyenkeznünk. Az utolsó percekben is hajtottunk az egyenlítésért, sajnos nem sikerült.

Vass Tibor

Fotók: Krizsán Csaba

Abda-Lébény 2-1 (1-0)
Abda, 200 néző. V.: Radasics.
Abda: Joós - Kopf, Csöndes, Józsa, Bartal (Varga N.), Kalmár, Juhász (Nagy Sz.), Knauz, Antalovics, Szalai, Magyar (Puter). Edző: Pék László.
Lébény: Hiba - Burián, Sipos, Hécz, Sallai (Mészáros K.), Németh T., Farkas (Kovács R.), Kertész Cs. (Németh K.), Makai, Hegedüs, Sebők. Edző: Turány Imre.
Gsz.: Szalai (2), ill. Kertész.
Az első félidőt a hazai csapat végig támadta, de gólt csak a 45. percben tudott szerezni. Fordulás után hamar egyenlített a Lébény, ám az Abda egy tizenegyesből megszerzte a győzelmet.
Jók: Szalai, Józsa, Kalmár, ill. Hiba, Kertész, Hegedüs.
Pék László: - Ilyen hozzáállással kerül egyre közelebb egymáshoz csapt és közönsége.
Turány Imre: - Megérdemelt hazai siker. Gratulálok az Abdának.

WHB-Ménfőcsanak-Loland-Nyúl 1-0 (1-0)
Ménfőcsanak, 250 néző. V.: Kleizer.
Ménfőcsanak: Csiszár - Kormos, Reizer N., Mészáros P., Tóth Sz. (Herczeg), Forika (Reizer I.), Mészáros Zs., Segovits Z., Ladiszlaidesz, Korsós A. (Kovács Z.), Ivánfalvi. Edző: Szabó Miklós.
Nyúl: Varga P. - Gayer, Bognár A., Vígh, Schmied, Wágenhoffer (Bodor), Csigó, Németh G., Kiss Z., Fürst (Sulyok), Cserháti (Varga Z.). Edző: Horváth György.
Gsz.: Segovits Z.
Kiállítva: Csigó.
Küzdelmes mérkőzésen a Nyúl többet futott, a győztes gólt viszont a hazaiak szerezték.
Jók: Ladiszlaidesz, Kormos, Reizer N., ill. Bognár A., Vígh, Gayer, Németh G.
Szabó Miklós: - Jelen helyzetünkben ez volt a legszebb győzelmünk.
Horváth György: - Az első húsz percben eldönthettük volna a mérkőzést, de ma mindig kifelé jött a kapufáról a labda.

Jánossomorja-Koroncó 4-0 (2-0)
Jánossomorja, 400 néző. V.: Nagy Z.
Jánossomorja: Sipőcz - Göblyös (Szeitz), Kopf, Kompis (Szalka), Fuhrman, Mikhely, Némedi, Bognár G. (Markó), Cseri, Ékes, Szalka. Edző: Király József.
Koroncó: Dold - Bácskai (Varga R.), Teidl, Süveges, Szabó D., Vass Á., Kovács, Kürti, Présing, Zsoldos (Szabados), Farkas (Nagy). Edző: Gulyás Imre.
Gsz.: Bognár G. (2), Markó, Ékes.
A mérkőzésen végig a hazaiak irányítottak, az első percben szerzett góljuk meghatározta a mérkőzést. A jánossomorjaiak sok helyzetet dolgoztak ki, ezek közül négyet értékesítettek és teljesen megérdemelten nyertek.
Jók: Göblyös, Ékes, Bognár G., Fuhrman, Szalka, Cseri, ill. Teidl.
Király József: - Jó csapatot sikerült jó játékkal két vállra fektetnünk.
Gulyás Imre: - Eddigi intelmeim süket fülekre találtak, és ahogy kell, elbuktuk a mérkőzést. Gratulálok a Jánossomorjának.

Csinód-Győrladamér-Szany 2-5 (2-3)
Győrladamér, 150 néző. V.: Hoffbauer.
Győrladamér: Pánczél - Szász, Kellner (Savanyó), Béli K., Stróbli (Gajdos), Virág, Huszka, Komjáthy, Szakáll, Babos, Hamed. Edző: Virág Attila.
Szany: Fekete - Horváth R., Szemeti, Hegedüs, Horváth Z., Kiss T. (Bertha), Varga J., Kiss L., Polhammer, Szalai, Balázs (Samu). Edző: Dombi László.
Gsz.: Kellner, Hamed, ill. Kiss L. (2), Horváth R., Polhammer, Samu.
A helyzeteit jobban kihasználó vendégek megérdemelt győzelmet arattak.
Jók: Hamed, ill. senki.
Virág Attila: - Ezt elrontottuk, de nagyon!
Dombi László: - A motiváltan küzdő hazai csapat ellen saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, győzelmünk jogosságához nem férhet kétség.

Petőháza-Kapuvár 1-1 (0-0)
Petőháza, 300 néző. v.: Édelmayer.
Petőháza: Jánics - Huber, Hadarics, Müller, Németh T., Pokrocz, Kelemen, Szabó Z., Deák (Hangya), Szalai V., Pintér (Kovács M.). Edző: Gosztola József.
Kapuvár: Bálint - Áder I., Licskai, Kun, Axnix, Tóth B., Nyerges, Kovacsics G., Áder J., Varga B. (Kleizer), Kránitz (Kovacsis I.). Edző: Kovács Lajos.
Gsz.: Hadarics, ill. Áder J.
Kiállítva: Hadarics, ill. Áder J.
A két szomszédvár rangadója nagyiramú, kemény, de közepes színvonalú játékot hozott. Kár, hogy a játékvezető főszereplővé lépett elő egy, a hazaiaknak meg nem adott büntetővel.
Jók: Jánics, Huber, Müller, Kelemen, ill. Licskai, Kun, Axnix, Kovacsics G.
Gosztola József: - „És minden, amit az Isten adott a Földnek, milyen egyszerű lenne, ha mind megértenétek."
Kovács Lajos: - A látottak alapján reális eredmény született, azonban a második félidő kihagyott helyzetei miatt van hiányérzetem.

Táp-Öttevény 3-1 (0-1)
Táp, 300 néző. V.: dr. Egedy.
Táp: Pongrácz P. - Papp G., Kulcsár, Tóth B., Kiss A. (Pintér T.), Csizi (Albert), Horváth L., Garas, Tóth T., Tóth P. (Bajusz), Pongrácz A. Edző: Kulcsár Zsolt.
Öttevény: Nagy K. - Tóth K., Molnár N., Németh P., Benkő, Molnár B., Nagy L. (Pintér), Tandari, Rigler (Baracskai), Konrád, Bognár Zs. Edző: Siska Attila.
Gsz.: Horváth L., Csizi, Tóth P., ill. Konrád.
Változatos, jó iramú mérkőzésen a szerencsésebb és harcosabb hazai csapat győzött.
Jók: mindenki, ill. senki.
Kulcsár Zsolt: - Lehet, hogy ismétlem magam, de a múlt heti és a mostani győztes is a mi csapatunk.
Siska Attila: - Élvezetes mérkőzésen az alázatosabb tápi csapat megérdemelten nyert.

Nagyszentjános-Fertőszentmiklós 1-1 (0-0)
Nagyszentjános, 50 néző. V.: Szántai.
Nagyszentjános: Bősze - Mismás, Kerékgyártó, Molnár T., Kertész, Böröczki, Pankovics (Poloviczer), Terdik, Domján, Vollai, Kugler. Edző: Kertész Balázs.
Fertőszentmiklós: Kovács Zs. - Ősze (Gombás), Steiner, Németh A., Biacsics, Fehér, Hatejer, Horváth A., Bognár A. (Mentes), Ábrahám, Kalmár (Hollósi). Edző: Horváth György.
Gsz.: Kugler, ill. Ábrahám.
Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez.
Jók: Mismás, Kerékgyártó, Molnár T., Vollai, ill. Steiner, Németh A., Ábrahám.
Kertész Balázs: - Jó iramú mérkőzésen sajnos csak egy pontot sikerült szerezni.
Horváth György: - Győzni szerettünk volna, de a döntetlen is reális.

U19-es eredmények:
Győrszemere - Pannonhalma 0-4, Abda - Lébény 2-4., Nagyszentjános - Fertőszentmiklós 1-9, Táp - Öttevény 3-4, Jánossomorja - Koroncó 1-2, Győrladamér - Szany 1-5, Ménfőcsanak - Nyúl 1-1.