2017. 04. 26. szerda - Ervin 12°C | 21°C Még több cikk.

Foci megyei I. o. (08. 23.)

A Duna Takarék Megyei I. osztály hétvégi fordulójának eredményei és a bajnokság állása.

Lébény-Táp 3-1 (1-1)
Lébény, 300 néző. V.: Kulcsár K.
Lébény: Hiba - Burián, Sipos, Kovács Gy., Hécz, Frank (Molnár), Hegedűs A., Hegedűs T., Farkas, Sebők, Sallai. Edző: Turány Imre.
Táp: Hidi - Bognár (Pintér), Czigler, Tóth B., Papp, Garas, Pongrácz, Segovics (Bajusz), Tóth T., Horváth (Szilágyi), Csizi. Edző: Kulcsár Zsolt.
Gsz.: Hegedűs T., Sebők, Sipos, ill. Farkas (öngól).
Kiállítva: Csizi.
A mérkőzés előtt mindkét csapat edzője arra panaszkodott, hogy sérülések és egyéb okok miatt tartalékosan kénytelenek pályára lépni. Némi meglepetésre, igaz hazai segédlettel a tápiak szerezték meg a vezetést a 19. percben. Egy szögletből beívelt labdát Farkas a saját kapujába fejelte. 0-1. 30. p.: Hegedűs T. kapott középen jó labdát, aki először a kapusba, majd a léc alá lőtt. 1-1. A második félidőt két kapufával kezdték a hazaiak, majd az 52. percben Hegedűs A. ment ez a jobb oldalon. Pontosan adott középre és a jókor érkező Sebők a hálóba pofozta a labdát. 2-1. 55. p.: Hegedűs A. szép cselekkel tört be a tizenhatoson belülre. Csizi hátulról buktatta, akit a játékvezető a második sárga lapja után kiállított. A megítélt büntetőt Sipos értékesítette. 3-1.

Nagy csatát hozott a két csapat küzdelme, melyből végül a kék mezes hazaiak kerültek ki győztesen. Fotó: Krizsán Csaba

Az első félidő küzdelmes, kiegyensúlyozott játékot hozott, a második játékrészben az újonc vendégek visszaestek, így a lébényiek sorozatban dolgozták ki a gólhelyzeteiket, amelyek egy részét kihasználva biztosan győztek.
Jók: Sallai, Hegedűs, Sipos, ill. Tóth T., Czigler.
Turány Imre: - Biztosan hoztuk a kötelező győzelmet, ezért és a szerdai továbbjutásunkért dicséret illeti a csapatot.
Kulcsár Zsolt: - Úgy gondolom, a mérkőzés összképe alapján nem volt ennyi színes lap a mérkőzésben. Gratulálok a lébényieknek.

Steininger Imre

Fertőszentmiklós-Győrladamér 5-0 (3-0)
Fertőszentmiklós, 200 néző. V.: dr. Egedi.
Fertőszentmiklós: Kovács Zs. - Horváth A., Németh A., Fehér, Horváth T. (Mentes), Ábrahám, Bognár, Gombás (sze), Farkas, Steiner (Hatejer), Horváth I. Edző: Horváth György.
Győrladamér: Pánczél - Markó, Kellner (Béli), Bordás (Szász), Savanyó, Huszka, Komjáti, Ördög, Hamed, Szakáll, Babos. Edző: Virág Attila.
Gsz.: Horváth I. (3), Gombás, Ábrahám.
Könnyed játékkal fölényesen nyert a hazai csapat, a győzelem nagyobb aranyú is lehetett volna.
Jók: Németh, Fehér, Horváth I., Steiner, ill. Savanyó, Szász.
Horváth György: - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.
Virág Attila: - Az első pofon a legnagyobb, a többit nem szeretnénk megszokni.

Győrszemere-Kapuvár 2-0 (0-0)
Győrszemere, 150 néző. V.: Radasics.
Győrszemere: Takács - Regner, Száraz (Máj), Barabás, Gorza (Fürst), Szalai, Makkos, Herold, Germán, Győri (Szakács), Baracskai. Edző: Gyurmánczi Attila.
Kapuvár: Bálint Á. - Áder, Licskai L., Kun, Axnix (Kovacsics G.), Dominek, Tóth, Nyerges, Markó, Molnár (Kránicz), Licskai G. (Kovacsics I.). Edző: Kovács Lajos.
Gsz.: Germán, Szakács.
Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak a második félidőben tudták eldönteni a mérkőzést a fiatal kapuvári csapat ellen.
Jók: Baracskai, Germán, Szalai, ill. Bálint, Licskai L., Kun, Nyerges.
Gyurmánczi Attila: - Az első félidőben rossz felfogásban játszottunk, a másodikban sikerült megnyerni a mérkőzést.
Kovács Lajos: - Játékban egy hét alatt sokat javultunk, azonban tudomásul kell venni, hogy a labdarúgást gólra játsszák.

Pannonhalma-Jánossomorja 1-2 (0-0)
Pannonhalma, 200 néző. V.: Edelmayer.
Pannonhalma: Boczkó - Kulcsár, Ress A., Németh L., Horváth Sz., Ferenczi D. (Ferenczi G.), Ress T., Csollány, Novák, Varga Cs. (Horváth M.), Erdélyi. Edző: Novák Béla.
Jánossomorja: Sipőcz - Némedi (Szalai), Göblyös, Kompis, Winter, Fuhrmann, Mikhely, Cseri, Ékes, Feix (Szalka), Bognár (Markó). Edző: Király József.
Gsz.: Erdélyi, ill. Szalka, Ékes.
Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a jobb napot kifogó vendégcsapat, ha nehezen is, de három ponttal távozott.
Jók: Erdélyi, Ress T., ill. mindenki.
Novák Béla: - Egy döntetlenszagú mérkőzésen a vendégek egy jól eltalált lövéssel elvitték a három pontot.
Király József: - Igazi csapatmunkával megérdemelt győzelmet szereztünk.

Szany-WHB-Ménfőcsanak 4-2 (2-1)
Szany, 200 néző. V.: Szabó Gy.
Szany: Hegedűs T. - Töreki, Szemeti, Samu, Hegedűs N., Szalai (Eőry), Varga P., Kovács, Polhammer (Kiss T.), Balázs (Csutak), Kiss L. Edző: Dombi László.
Ménfőcsanak: Csiszár - Kormos (Reizer I.), Mészáros P., Mészáros Zs., Dobó, Herczeg, Forika, Tóth Sz., Segovits D. (Korsós A.), Ladiszlaidesz (Ivánfalvi), Kovács. Edző: Szabó Miklós.
Gsz.: Balázs (2), Kiss L., Kovács, ill. Ladiszlaidesz, Reizer I.
Kitűnő játékvezetés mellett a lelkesen játszó hazai csapat a négy gólon kívül sok gólhelyzetet hagyott ki, így teljesen megérdemelt győzelmet aratott a jó nevekből álló Ménfőcsanak ellen.
Jók: mindenki, ill. senki.
Dombi László: - Hatalmas akarattal és maximális odafigyeléssel értékes három pontot szereztünk. Gratulálok a csapat minden egyes tagjának.
Szabó Miklós: - Gratulálok a lelkes ellenfélnek, sokat kell még fejlődnünk a játékunkban.

Öttevény-Loland-Nyúl 4-1 (1-1)
Öttevény, 250 néző. V.: Szántai.
Öttevény: Nagy K. - Tóth K. (Baracskai), Németh P., Molnár B., Molnár N., Tandari, Nagy L., Ratzenböck, Konrád, Bognár Zs. (Keglovich). Edző: Siska Attila.
Nyúl: Varga - Gayer, Végh, Bognár Á., Schmied (Varga Z.) Wágenhoffer, Kiss, Németh D. (Vecsei) , Németh G., Bognár J., Csigó (Bodor). Edző: Horváth György.
Gsz.: Molnár B. (2), Konrád (2), ill. Bognár J.
Kiállítva: Benkő, ill. Gayer, Németh G.
Jó iramú, hajtós mérkőzésen a második félidei játéka alapján a hazai csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést.
Jók: mindenki, ill. Bognár Á., Vígh, Wágenhoffer, Kiss.
Siska Attila: - Tíz emberrel is győzelemre játszottunk, s mint az eredmény mutatja, megérte.
Horváth György: - A végeredmény nem tükrözi a látottakat, mert az egész mérkőzésen egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, sorsdöntő volt az 1-1-nél kihagyott büntetőnk.

Koroncó-Petőháza 0-0
Koroncó, 250 néző. V.: Mogyorósi L.
Koroncó: Dold - Bácskai, Süveges (Varga), Teidl, Szabó D., Zsoldos, Présing, Farkas (Füleki), Vass, Kovalovszki (Rónaszéki), Kürti. Edző: Gulyás Imre.
Petőháza: Jánics - Huber, Hadarics, Bebes, Németh T., Szabó D., Szabó Z. (Hangya), Pintér (Gurbics), Müller, Deák, Szalai. Edző: Gosztola József.
Az osztály színvonalát messze meghaladó mérkőzésen két nagyon jól felkészített csapat küzdelmes, sportszerű mérkőzést játszott. A hazaiak több helyzetet dolgoztak ki, így valamivel közelebb álltak a győzelemhez.
Jók: mindenki, ill. mindenki.
Gulyás Imre: - Ezt a hetet gyorsan el kell felejtenünk, dolgozunk tovább és hiszem, hogy meglesz az eredménye.
Gosztola József: - Nem keresem az igazságot, az igazság majd megtalál engem.

Nagyszentjános-Abda 2-2 (1-0)
Nagyszentjános, 50 néző. V.: Stenger.
Nagyszentjános: Bősze - Varga Sz., Kerékgyártó, Mismás, Kertész B., Böröczki, Tankovics (Vollai), Molnár T., Domján, Kugler (Megyeri), Terdik. Edző: Kertész Balázs.
Abda: Németh Á. - Varga N. (Kalmár), Józsa A., Kopf K., Szórádi, Juhász (Nagy), Kokas, Knauz, Antalovics, Magyar (Puter), Szalai. Edző: Pék László.
Gsz.: Terdik (2), ill. Szalai P., Magyar K.
Változatos iramú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született.
Jók: senki, ill. Knauz, Kokas P., Szalai P.
Kertész Balázs: - Rossz második félidei játékkal megérdemelten szerzett pontot az ellenfél.
Pék László: - Igazságos döntetlen született.

U19-es eredmények:
Győrszemere - Kapuvár 1-1, Szany - Ménfőcsanak 2-2, Nagyszentjános - Abda 0-10, Pannonhalma - Jánossomorja 0-1, Lébény - Táp 3-0, Fertőszentmiklós - Győrladamér 14-0, Öttevény - Nyúl 0-4, Koroncó - Petőháza 5-1.

• 3. ACSA 2009. szeptember 02. 18:45
    „Szerintem is!-Egy vámosi nulla!
    ebből egy kukkot sem értünk mi semlegesek!”
  • 2. sivatag66 2009. szeptember 01. 20:59
    „Ezt most általam üzenik, hisz a meccs végén szinte tettlegességig fajult nézeteltérést a biró elle, nehezen lehetett kordában tartani! Igazuk volt a Vámosiaknak, hogy miért igy vezetett játékot a biró , azt a Tavai edző bitos jobban tudja, hisz meccs előtt sokan látták az öltözőjéből kijönni!!
    Hajrá Vámos, szép volt fiúk!!! Az igazság elöbb utóbb ugyis győzni fog!!

Én semlegesként mondom,aki ezt írta magyar helyesírásból nulla !!!!!”
  • 1. Marcsika66 2009. augusztus 31. 17:51
    „Botrányos játékvezetés, kritikán aluli Töltéstava-Vámosszabadi mérközés. Átlátszó trükközést hajtott végre a biró, hogy győzelemhez juttasa a Töltéstavát!! Mindenki véleménye szinte meccs után egyezett, mág a tavaiaknak is, és sajnálatukat fejezték ki a vámosi játékosokoknak, gratulálva kapusuknak! Ezt most általam üzenik, hisz a meccs végén szinte tettlegességig fajult nézeteltérést a biró elle, nehezen lehetett kordában tartani! Igazuk volt a Vámosiaknak, hogy miért igy vezetett játékot a biró , azt a Tavai edző bitos jobban tudja, hisz meccs előtt sokan látták az öltözőjéből kijönni!!
    Hajrá Vámos, szép volt fiúk!!! Az igazság elöbb utóbb ugyis győzni fog!!”

Öt év után nyert újra futamot Barrichello

Forma-1 - Rubens Barrichello, a Brawn GP brazil versenyzője nyerte Valenciában a Forma–1-es… Tovább olvasom