2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 17°C | 30°C Még több cikk.

Fisichella megkapta a brazíliai győzelmet

Pénteki ülésén az FIA Giancarlo Fisichellának ítélte a Brazil Nagydíj első helyét, miután az időmérők elismerték, hogy hibáztak. A tanácskozáson a csapatok közül csak a Jordan képviselői voltak jelen.
Pénteki ülésén az FIA megváltoztatta a Brazil Nagydíj végeredményét, miután az időmérők elismerték, hogy a körök számlálásánál hibát követtek el. A döntés értelmében a verseny győztese nem Kimi Räikkönen, hanem Giancarlo Fisichella.

Amikor a futamot egy baleset miatt megszakították, eredetileg azt hitték, az élen álló Fisichella még csak az 55. körében jár. Mivel a sportszabályzat szerint az eredményt ilyenkor a két körrel korábbi sorrend határozza meg és az 54. körben még Räikkönen állt az élen, őt kiáltották ki győztesnek. Csakhogy az FIA kezébe került bizonyítékok egyértelműen alátámasztották, hogy az időmérők tévedtek, és amikor előszedték a piros zászlót, Fisichella már megkezdte az 56. körét.

A Párizsban tartott ülésen hivatalból részt vett az FIA versenyigazgatója, Charlie Whiting, a szövetség egyik megfigyelője, valamint a brazil versenybíróság. Meghívást kaptak az ügyben érintett csapatok is, ám közülük csak a Jordan jelent meg.

A döntés értelmében Fisichella pályafutásának első győzelmét szerezte meg, mégpedig jubileumi, 110. nagydíján. A Jordan istálló - amelynek 200. futama volt a brazíliai - legutóbb az 1999-es Olasz GP-n végzett az élen. A hivatalos végeredmény nagy elégtétel a számukra, hiszen közvetlenül a verseny megszakítása után is abban a hiszemben ünnepeltek, hogy Fisichella a győztes.

Räikkönen ugyanakkor pályafutásának második elsőségét vesztette el, de az összetettben csak két ponttal jár rosszabbul. Megfosztották a hetedik helyezéstől a jaguaros Mark Webbert, aki az 53. körében karambolozott, és ezzel a Williams versenyzője, a német Ralf Schumacher is a pontszerzők közé került.

A BBC információi szerint a zűrzavaros helyzet miatt felülvizsgálják a szabályzatnak azt a pontját, amely szerint a verseny megszakításakor a két körrel korábbi rangsort fogadják el végeredménynek.