2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 14°C Még több cikk.

Fiaskó Lille-ben

Kosárlabda - MKB végig nyílttá tudta tenni a Lille elleni idegenbeli Euroliga mérkőzést, ám a végjátékban higgadtabb, a kritikus pillanatokban pontosabb francia csapat hat ponntal győzött.
Lille - MKB-Euroleasing 61-55(19–9, 9–21, 17–15, 16–10)

Lille, Euroliga, női mérkőzés, 1500 néző. V.: Mazics (szerb), Iliopulosz (görög), Santos (gibraltári).

Lille: Lepron 3/3, Castro 12/3, DRLJACA 15/3, ROBERT 17, Jevtukovics 5/3
Cs.: ANDERSON 9/9, Rejchová, Datchy
Edző: Abdou N’dyaye

Sopron: HONTI 10, Holt 10, EÖRDÖGH 6, MILOVANOVICS 16, Horti 6
Cs.: Horváth Zs., Krivacsevics 5, Hadarics 2
Edző: Székely Norbert

Nagyon idegesen, sok rossz dobással kezdtek a csapatok. A nyitószakasz közepén 5–4-re vezetett a beteg MacLeod távollétében Honti irányította Sopron. Ekkor a Lille bosnyák centere, Jevtukovics emelt be egy triplát. Sajnos ez lendületet adott a francia együttesnek, az MKB pedig támadásban leblokkolt, nem találta a ritmust, képtelen volt kibontakozni a hazai zóna ellen. Robert vezérletével fokozatosan elhúzott a Lille. A 12–0-s hazai roham után a negyed utolsó percében, közel 5 perces soproni kosárcsend után Holt próbálta „életre kelteni” a zöld-sárgákat. Dobott négy pontot a negyed végén fél percen belül, ám a játékrész Drljaca triplájával és 10 pontos hazai vezetéssel zárult.

A második szakasz úgy kezdődött, ahogy az első zárult: hazai hárompontossal, a „végrehajtó” ezúttal Anderson volt. Ezt követően azonban remek csapatmunkával, Honti és Eördögh 4–4 pontjára alapozva a Sopron „vezetett elő” egy 12–0-s rohamot, újfent nyílttá téve a találkozót. Több mint 5 percig nem szerzett pontot a Lille, a rutinos Drljaca talált be a hazaiaktól e hosszú idő után. Holt és Milovanovics pontjaival fordított is a Sopron. A félidő hajrájában fej fej mellett haladtak a felek, a játékrész Krivacsevics 2 jó büntetőjével és kétpontos vendégvezetéssel zárult.

Térfélcsere után „kézen fogva” haladt együtt a két csapat, váltott vezetéssel. Soproni részről ekkor Milovanovics volt leginkább elemében. A negyed hajrájában Robert és Castro révén 4 ponttal ellépett a Lille, ám a Sopron gyorsan egyenlített, az egalizáló kosarat Hadarics dobta. Döntetlenről kezdték a felek a zárószakaszt. Szerencsére Milovanovics ebben is lendületben maradt. Anderson újra beemelt egy triplát, tehát továbbra is szinte támadásonként változott a vezető csapat kiléte. A két center, Horti és Jevtukovics a kipontozódás szélére sodródott, Milovanovicsot viszont nem tudták tartani a franciák, de sajnos a szerb kosaras magára maradt a pontszerzésben a zárónegyedben. Hatalmas volt a harc, kevés a kosár. Anderson ismét hármast dobott bő két perccel a vége előtt egálnál, majd a következő hazai támadást Castro fejezte be hárompontossal, másfél perccel a befejezés előtt 6 ponttal vezetett a Lille, és ezt meg is tartotta.
Első irányítója nélkül mindent megpróbált a Sopron Lille-ben, az MKB végig nyílttá is tudta tenni az összecsapást, ám a végjátékban higgadtabb, a kritikus pillanatokban pontosabb volt a francia csapat, így nyert, de a tartalékos soproni együttest is dicséret illeti.

Székely Norbert: – Erőn felül teljesített a csapat.

Kézilabda EB: átgázoltak rajtunk a románok

Kézilabda - Vereséggel kezdte az EB-t női kézilabda válogatottunk. A mieink gyenge támadójátékkal… Tovább olvasom