2017. 07. 22. szombat - Magdolna 21°C | 34°C Még több cikk.

Férfias győzelem Nőnapon

Euroleasing- Orsi Sopron BSE Esma 79 73 (15–30, 19–17, 24–13, 21–13) Sopron, NB I-es női mérkőzés, középszakasz, 600 néző. V.: dr. Vígh, Bognár.
Hagyományos csapatával lépett pályára a soproni csapat. Az Euroliga-rájátszásra szerződtetett litván Streimikyte kisebb húzódást szenvedett a csütörtöki franciaországi sorsdöntő Euroliga-ütközetben.
A kinti havazás után nem várt hideg zuhany fogadta a szurkolókat a csarnokban.

A BSE bátran játszott, játékosai remekül dobtak. Négy perc alatt a fővárosiak összes kezdőjátékosa dobott pontot. Ekkor 17–7-re vezettek a görcsösen játszó soproniak ellen, akik nem tudtak indítani, mert minden támadásból kosarat kaptak. A negyed végén kemény egész pályás letámadással sikerült valamelyest csökkenteni a hátrányt.
Nagy dobópárbajjal indult a második szakasz hazai részről. Török dobott triplát, majd a fiatal Honti talált be, a fővárosiak szekerét ekkor az amerikai Palmer tolta.

Bár a letámadással időnként sikerült a soproniaknak zavarba hozniuk ellenfelüket, a továbbra is kapkodó támadójáték miatt jelentősen nem tudtak faragni hátrányukból.

Szünet után óriási elánnal vetette magát a küzdelembe a soproni csapat, Kovacevic vezérletével egy 10–3-as rohammal indított. A hazaiak lendületét átmenetileg a már az első félidőben is ügyesen játszó Ando törte meg. Ezután azonban Kovacevic újra szórta a kosarakat, Horváth triplájával pedig egyetlen pontra csökkent a hátrány. Sőt, Zakaluzsnaja ügyes centerkosarával fordított is az Orsi. A negyed végére azonban elfáradtak saját óriási ritmusuktól a soproniak.

A zárószakasz elején újra Palmer vette igen széles vállaira a fővárosi együttest, az Orsiban viszont Kovacevic megállíthatatlan volt. Vesel is felnőtt a feladathoz, az ő triplája jelentette az egyenlítést a remek mérkőzésen. A hajrára úgy tűnt, felőrölte ellenfelét az Orsi. Nehezen, sőt, ijesztően indult az Orsi számára a mérkőzés, ám szünet után hatalmas lelkesedéssel és helyenként jól is játszva a maga javára fordította a meccset a soproni csapat.

Gordana Kovacevic: – Elég fáradtan kezdtünk, s talán tudat alatt már a csütörtöki francia meccsre gondolt a csapat. A szünet után nagyon nagy koncentrációval sikerült fordítani.
Horváth Zsuzsa: – Nagyon megizzadtunk ezért a sikerért. Fáradtak voltunk és az elején ellenfelünk szinte mindent bedobott, s szünet után nagyon össze kellett szednünk magunkat.