2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 21°C | 31°C Még több cikk.

Férfi kosárlabda NB I - Sopronban is győzött a Szolnok

Kedden még kavíthat a sorponi csapat.
Soproni Sördögök–Szolnok 72–86 (19–22, 13–19, 17–23, 23–22)
Sopron, férfi NB I, elődöntő, 2. mérkőzés, 1100 néző. V.: Cziffra, Győrffy, Szabó G.

Sopron: THOMAS 11/6, RUJÁK 13/3, BORISZOV 21/6, Tóth G. 8, Trepák. Cs.: Poscic 6, Edwards 8/6, Dénes, Takács 3/3, Molnár M. 2, Bán, Bakk, Edző: Sabáli Balázs.

Szolnok: Jones 9, VOJVODA 29/15, RAKICS 8/6, LEE 9/9, Keller 6. Cs.: GIPSON 11/3, BÁDER 11, Wittmann 3/3, Stajkovski, Peringer. Edző: Dragan Aleksic.

A három győzelemig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára.

Bár Ruják triplájával a Sopron szerzett vezetést, a 4. percben akár az is állhatott volna az eredményjelzőn: Sopron–Vojvoda 6–10. A negyed második felében Boriszov vezérletével fordított a hazai csapat, de hamar visszaszerezte a vezetést a Szolnok. A második szakasz elején a vendégek tartották szűk előnyüket. A félidő végén viszont már ellépett a bajnok a Soprontól.

Szünet után állandósult a 10 és 15 pont közötti vendégvezetés, a negyed hajrájában nőtt az Olaj előnye. A záró etapban a tízpontos lélektani határ közelébe küzdötte fel magát a Sopron. A szakasz közepén a vendégek Adria-liga-szintű védekezésükkel labdákat és könnyű kosarakat szereztek, s 17 ponttal elhúztak. Ezzel pedig el is dőlt a párharc második felvonása.

Sabáli Balázs: – Sajnos nem tudtuk meglepni a Szolnokot. Gratulálok ellenfelünknek, s Vojvoda Dávidnak, az ő remek játéka volt a kulcsa a Szolnok győzelmének. Kedden megpróbálunk a lehető legjobban játszani, meglátjuk, mire lesz ez elég.

Dragan Aleksic: – Ilyen mérkőzésre számítottam, hogy a Sopron hazai környezetben, kiváló hangulatot teremtő szurkolói előtt sokkal jobban játszik, mint tette ezt Szolnokon. Úgy érzem, most is frissebbek voltunk ellenfelünknél, ez döntött. Kedden szeretnénk lezárni a sorozatot, hogy minél több időnk legyen készülni a döntőre.