2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

Férfi kosárlabda NB I - 7 ponttal győzött a Sördögök

Érvényesítette a papírformát a Sopron a Zalaegerszeg ellen.
A papírformának megfelelően a Sopron vendégként is le tudta győzni a ZTE csapatát a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapjának.

Zalakerámia ZTE KK-Soproni Sördögök 67-74 (15-17, 23-11, 13-21, 16-25)
Zalaegerszeg, NB I-es férfimérkőzés, 2000 néző. V.: Cziffra, Gál, Rácz.

ZTE: KERTÉSZ 11/6, Darling 10/6, Graham 11/3, HEALY 16, Tamir 6. Cs.: Gáspár 3/3, Mohácsi 7/3, Czinger 3. Edző: Milos Sporar.

Sopron: Thomas 11, Edwards 7/3, BORISZOV 21/12, Dénes 6/3, POSCIC 18. Cs.: RUJÁK A. 7, Tóth G., Takács 3/3, Trepák. Edző: Sabáli Balázs.

„Repülőrajttal" kezdtek a hazaiak, majd a Sopron egy 13–0-ás futást mutatott be. A második negyed elején a ZTE indított egy 7–0-s rohammal. A félidő végére 10 pontra nőtt a hazai előny.

A második félidőben két pontra fejött a Sopron. A záró tíz percben 9–0-lal kezdte a szakaszt a Sördögök, s innen már nem volt visszaút.
Sabáli Balázs: – Az első félidőben rossz ritmusban játszottunk. Szünet után feljavult a játék, és volt kétszer három perc, amikor „robbantani" tudtunk.

Falco KC Szombathely-Atomerőmű SE 81-94 (23-28, 23-18, 11-21, 24-27)
Egis Körmend - PVSK-Pannonpower 88-91 (17-19, 22-17, 32-27, 17-28)
Jászberényi KSE-Kaposvári KK 112-92 (36-15, 15-22, 33-31, 28-24)
MAFC-Marso Nyíregyháza KK 82-80 (25-19, 17-20, 22-17, 8-16, 10-8), hosszabbítás után

Eb-selejtezők: Osztrák siker az oroszok ellen

A kedden Budapesten játszó orosz válogatott egygólos vereséget szenvedett Bécsben az osztrákoktól a… Tovább olvasom