2017. 02. 25. szombat - Géza -1°C | 8°C Még több cikk.

Férfi kosárlabda MK: hat pont előny

A Soproni KC hazai pályán 6 ponttal legyőzte a Nyíregházát a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén.
Soproni KC–Marso-Vagép 91–85 (26–22, 24–34, 15–22, 26–9)
Magyar Kupa-mérkőzés, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés, Sopron, 700 néző. V.: Forrai, Török, Németh.

SKC: RICHARDSON 26/6, BROOKS 27/6, MOLNÁR 17/3, Szabó 4, KNIGHT 14.
Cs.: Couisnard 1, Pojbics, KERESZTES 2, Gombás.

Nyíregyháza: Gennie 14, SISKA 8/6, DOYNE 8/6, SITKU 13/9, WILEY 10/6.
Cs.: SZARVAS 9/6, Henderson 10, Lekli 2.

Brooks 20 másodperc alatt két könnyű kosarat szerzett, a negyed közepén 2–3 gyors akcióval 8 ponttal meglépett az SKC. A második szakasz közepén Wiley és Szarvas tripláival fordított, sőt, el is lépett a kapkodó Soprontól a szabolcsi együttes.

A második félidőt Brooks vezetésével 7–0-lal nyitotta a Sopron, de a folytatásban növelte előnyét a Nyíregyháza. A záró szakaszban zónára váltott s ezzel teljesen megzavarta ellenfelét a Sopron, amely 3 és fél perc alatt Molnár vezérletével ledolgozta 11 pontos hátrányát. Az izgalmas végjátékban négy tizeddel a vége előtt Richardson triplájával alakult ki a végeredmény.

Meszlényi Róbert: – Nehezen találtam meg azt az ötöst, amellyel hatékonyak lehetünk. Sajnos Knight és Richardson sérülten játszott, több magyar játékosunk teljesítménye is elmaradt a várakozástól.

Meszlényi Róbert, a soproniak vezetőedzője mindenképpen győzelmet, s minél nagyobb előny megszerzését szeretne: „Tízpontos vagy annál nagyobb különbségű siker mindenképpen biztató lenne a jövő szerdai visszavágóra. Nem lesz azonban könnyű dolgunk, mert az egyik legjobb formában lévő magyar csapat látogat hozzánk. A Nyíregyháza utolsó négy bajnoki meccsét megnyerte, győztek Pécsett, s legutóbb a bajnok otthonában, Pakson. Szerencsére mi is jó állapotban vagyunk, így izgalmas csata várható, melyre remélhetőleg szép számban látogatnak ki szurkolóink. Szükség is lesz a biztatásukra."

A soproniaknál Donta Richardsonnak van kisebb problémája a talpával, de várhatóan azért tudja vállalni a játékot.

Győri és soproni győzelem

Kosárlabda - A másodosztályú kosárlabda bajnokságban a Tigrisek és a GYKC is győzelemmel zárta a… Tovább olvasom