2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

Férfi kézilabda vb-selejtező - Dráma és továbbjutás

Kijutott a magyar férfi válogatott a jövő évi világbajnokságra, miután 28-25-re jobbnak bizonyult a szlovén csapatnál.

Kijutott a magyar férfi kézilabda-válogatott a jövő évi világbajnokságra, miután a selejtező veszprémi visszavágóján a végletekig kiélezett csatában 28-25-re, összesítésben pedig egyetlen góllal jobbnak bizonyult a szlovén csapatnál.

Az első félidőben - akárcsak egy hete - fej-fej mellett haladt a két együttes, egyik csapat sem tudott két gólnál jobban elhúzni. A folytatás viszont egy darabig rosszul alakult, a 37. percben már 19-14-re vezettek a vendégek. Az időkérés hatott, a 49. percben egyenlő lett az állás (24-24), három perccel a vége előtt pedig a magyar csapat ledolgozta hátrányát, majd még egy gólt lőtt. Az utolsó tíz percben a vendégek nem találtak a kapuba.

A párharcot 53-52-es összesítéssel nyerte a magyar csapat, így részt vehet a jövő januári svédországi vb-n, amelyen már lehet kvótát szerezni a 2012-eslondoni olimpiára.

• 2. IV.Béla 2010. június 21. 17:03
    „Méghogy Mocsai tanár úr csak vesztésre képes kiélezett helyzetben..”
  • 1. Csetneky 2010. június 20. 22:41
    „Óriási meccs volt, a sírból hoztuk vissza a továbbjutást. Szép volt fiúk!”

Véget értek a bajnokságok

A megyei labdarúgó bajnokságok utolsó mérkőzéseit rendezték a hétvégén. Tovább olvasom