2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

Férfi kézilabda Eb - Továbbjutott a magyar csapat

Bejutott a középdöntőbe a magyar férfi kézilabda-válogatott a Dániában zajló Európa-bajnokságon, miután a B csoport csütörtöki utolsó fordulójában 26-26-os döntetlent játszott a norvég csapattal.

B csoport

Magyarország-Norvégia 26-26 (16-13)
A magyar válogatott bejutott a középdöntőbe a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután a B csoport csütörtöki zárófordulójában 26-26-os döntetlent játszott a norvégok elleni ki-ki mérkőzésen.

Az első félidő a várakozásoknak megfelelően hatalmas küzdelmet hozott, az utolsó percekig fej fej mellett haladtak a csapatok, a magyar együttes azonban az utolsó pillanatokban jobban koncentrált, így háromgólos előnnyel várhatta a folytatást (16-13). A fordulást követően sokáig őrizte előnyét a magyar csapat, ám a végjáték elképesztő izgalmakat hozott, egy perccel a vége előtt egyenlítettek a norvégok, de végül a győzelemért már nem volt idejük támadni.

Spanyolország-Izland 33-28 (16-15)

A spanyolok az első félidő derekára már tetemes előnyt szerezhettek volna, ám az izlandiak kapusa, Gustavsson a gyengébb kezdés után alaposan feljavult, és meccsben tartotta csapatát. Olyannyira, hogy nem sokkal a szünet előtt az izlandiak át is vették a vezetést. A spanyolok azonban nagy hajrával egyenlítettek, majd Canellas időntúli szabaddobásával egygólos előnnyel térhettek pihenőre.

A fordulást követően a Palmarsson és Sigurdsson vezette izlandiak óriás lendülettel kezdtek játszani, de a spanyoloknak minden esetben volt válaszuk. Az utolsó öt perchez háromgólos spanyol előnnyel érkeztek a csapatok, és az világbajnok alakulat már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet.

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Izland 3, 3. Magyarország 2, 4. Norvégia 1

továbbjutó: Spanyolország, Izland, Magyarország

Férfi kézilabda Eb: Magyarország-Norvégia - az MTI felvételei.

A csoport

Macedónia-Ausztria 22-21 (12-10)

A macedónok kiélezett küzdelemben egy góllal legyőzték az  osztrákokat a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokság A csoportjának  csütörtöki záró fordulójában, ezzel biztosították helyüket a  középdöntőben.

Dánia-Csehország 33-29 (21-17)
A hazai közönség előtt játszó, címvédő dánok a papírformának megfelelően legyőzték a cseheket a férfi kézilabda Európa-bajnokság csütörtöki játéknapján, így utóbbiak nem jutottak be a középdöntőbe.

A csoport végeredménye: 1. Dánia 6 pont, 2. Macedónia 3, 3. Ausztria 2, 4. Csehország 1

továbbjutó: Dánia, Macedónia, Ausztria

______________________________
Az A és B csoport továbbjutói egy csoportba kerülnek a folytatásban, ahol a cél már a legjobb nyolc közé jutás lesz. A középdöntőbe Ausztria 0, Magyarország és Izland 1, Macedónia 2, Dánia és Spanyolország 4 pontot visz magával.

Fölényes győri siker a Ferencváros ellen: ETO-FTC 29:21 - sok fotó

A második játékrészben sokkal jobban játszó ETO megérdemelten győzött ilyen nagy különbséggel is. Tovább olvasom