2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Felemás milánói szereplés

Az AC Milan Filippo Inzaghi duplájának is köszönhetően bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Az Inter kiesett.

Milan - Lyon 3-1

Az első mérkőzésen elért 0–0 után adott volt a feladat az AC Milan számára, ha nem akarja a sorsra, azaz a hosszabbításra és az esetleges büntetőrúgásokra bízni a továbbjutást, feltétlenül gólt kell lőnie. A franciák számára viszont egy találat már a mennyországot, vagyis elődöntőt jelenthetett volna.

Sokáig úgy festett, a lyoniak számításai válnak be, ugyanis hiába szerzett vezetést Filippo Inzaghi a 25. percben, hat perccel később jött a francia egyenlítés. Az eredmény egészen az utolsó percekig nem változott, ám jött újra Inzaghi, a hosszabbítás perceiben pedig Sevcsenko, s az álompáros végül az elődöntőbe lőtte a Milant, míg a francia bajnok számára újfent a negyeddöntő jelentette a végállomást.
A Milanra az elődöntőben a Benfica–Barcelona párharc győztese vár.

Villarreal - Inter 1-0

A másik milánói gárda, az Inter egygólos előnnyel várhatta a visszavágót, hiszen hazai pályán 2–1-re győzött. Éppen a bekapott gól miatt várt azonban nehéz találkozó Roberto Mancini legénységére.
Az első félidőben nem esett gól, de várható volt, hogy szünet után a spanyolok mindent megmozgatnak a hőn áhított egy találatért, s próbálkozásaikat az 58. percben siker is koronázta: ekkor Riquelme beadására Toldo nem jó ütemben jött ki, s ezt kihasználva Arruabarrena vezetéshez juttatta a Villarrealt.

Mivel a hátralévő időben újabb gól nem esett, a spanyol együttes, mely története során először játszhat a Bajnokok Ligájában, rögtön az elődöntőig jutott.

A Villarreal a négy között a Juventus–Arsenal párharc nyertesével találkozik.