2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 20°C Még több cikk.

Felborult a papírforma

Németh András szerint a meccs abszolút esélyesének számított a Graboplast-ETO. A győri tréner Róth Kálmán persze tudta, nehéz dolga lesz csapatának, különösen úgy, hogy a hét második felében több kulcsember is sűrűbben látott lázmérőt, mint labdát.
A győriek egy megnyertnek hitt mérkőzésen engedtek ki egy pontot a kezükből.
Az első percekben ez nem látszott a győriek játékán, hamar elléptek a Fraditól (5–2). Sokáig azonban nem lehetett nyugodt a győri zöld-fehér alakulat, mert az ugyanolyan színösszeállítású fővárosi csapat egyenlített (6–6), a vezetést viszont nem engedte ki kezéből a Graboplast-ETO.

Megnyugtató előnyre egészen addig nem tudott szert tenni a hazai gárda, míg a vendég Ferencvárosból nem kezdték el „kiszórni" a játékosokat a sípmesterek. Hat percig folyamatosan emberhátrányban játszott Németh András legénysége, s ezt kihasználva a szünetig elhúztak Dokicék.

Fordulás után a Sirina-parádéktól vezérelt Graboplast-ETO tartotta előnyét, bár a túloldalon Sugár is feljavult.
Ennek is volt köszönhető, hogy a nagy nehézségek árán kiharcolt előny szép lassan fogyni kezdett. Kulcsmomentum volt az addig jól játszó Vérten harmadik kétperces büntetése is. A 45. percben előbb egalizálta az eredményt a Fradi (21–21), majd Kirsner első góljával a vezetést is átvette (23–24). Egy hármas emberelőnyból jól jött ki a Graboplast-ETO (25–24), de az 54. perc végén Tóth hetesből beállította a végeredményt. A hátralévő hat percben ugyanis, akármennyire hihetetlen, egyik csapat sem tudott gólt dobni.