2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

Fél lábbal az MK-elődöntőben: Szekszárd-MKB-Sopron 48-97

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén 49 pontos előnyt szerzett az MKB-Sopron a Szekszárd ellen a keddi, hazai visszavágóra.

Atomerőmű-KSC Szekszárd - MKB-EUROLEASING SOPRON 48-97 (11-19, 18-24, 11-29, 8-25)

Szekszárd, 300 néző

KSC Szekszárd: Tamis 11/3, Pungor 2, Bálint 17/3, Bozóki 2, Ievtushenko 8 Cs.: Hajdú 3, Cazac 5/3, Papp -, Peto -

MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 3, Honti 5, Holt 11/3, Milovanovic 17/6, Horti 18 Cs.: Krivacevic 10, Eördögh 8, Varga Zs. 9/3, Semsei 11, Hadarics 5, Adankó -

Statisztika

2-pontos dobószázalék: 12/38 32% ill. 31/48 65%

3-pontos dobószázalék: 3/14 21% ill. 7/14 50%

Büntető dobószázalék: 15/21 71% ill. 14/20 70%

Lepattanó: 10 (Cazac 4) ill. 36 (Horti 12)

Gólpassz: 3 ill. 13 (Milovanovic 4)

Szerzett labda: 13 (Tamis 5) ill. 11

Eladott labda: 16 ill. 18

Fault: 20 ill. 26

IBM: 39 (Tamis 15) ill. 131 (Horti 31)

Székely Norbert kemény edzéseket vezényelt a héten játékosainak, de ezzel együtt jó játékot és magabiztos győzelmet várt csapatától.

A vártnak megfelelően növekedett a különbség a két együttes között. A 8. percben 17-7-es vezetésünket olvashattuk le az eredményjelzőről. Ezt követően kicsit megtorpantunk, de a második negyed derekához közeledve újra elkaptuk a ritmust (18. perc 19-37). A szünet előtti hajrában kissé elbóbiskoltunk, így a lelkes hazaiak faragtak hátrányukból (29-43).

A pihenőt követően is jól tartotta magát ellenfelünk, mely a negyed első 5 percét egálra hozta a kissé fáradt lábakon mozgó csapatunkkal szemben (38-52). Ekkor azonban megráztuk magunkat, és egy elsöprő 20-2-es szakaszt zártunk a negyed végi dudaszóval (40-72). Az utolsó 10 percben sem vettünk vissza a ritmusból, így 49 pontos előnnyel várhatjuk a keddi visszavágót.

Székely Norbert:

"A 25. percig szervezetten és ügyesen játszott a Szekszárd, utána azonban magassabb sebességi fokozatra kapcsoltunk és így kijött a két együttes közötti tudásbeli különbség."

Kristi Toliver személyében amerikai irányítót igazolt a bajnoki címvédő  MKB-Euroleasing, amely Szekszárdon lép pályára a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Szinte az utolsó pillanatban, még a ma déli határidő lejárata előtt szenzációs igazolást hozott tető alá az MKB-Euroleasing vezetése. A soproniak ugyanis megszerezték a 23 éves Kristi Tolivert, a Chicago Sky észak-amerikai profiligában (WNBA) szereplő játékosát.

„Kristi leigazolása már a tavalyi évad végén is napirenden volt, de financiálisan nem engedhettük meg magunknak, hogy egy teljes szezonra a csapatunkhoz hozzuk – nyilatkozta Török Zoltán ügyvezető a csapat honlapján. – A szerződése egyelőre a hátralévő két hónapra szól, de azzal a céllal igazoltuk, hogy a kontraktusa a következő szezonra is áthúzódjon."

Kristi Toliver Sopronba igazolt.

Toliver – aki március 5-én érkezik Sopronba – egyetemi bajnok volt a Maryland együttesével, majd tavaly harmadikként kelt el a WNBA amatőrbörzéjén. Nyáron a Chicago Skyban a triplákat 44, míg a büntetőket 91 százalékkal dobta, az európai idény eddigi részét pedig az izraeli Raanana Hertzeliyánál töltötte.

Szekszárd–MKB-Euroleasing (ma, 17.30 óra)

A soproniak a két mérkőzésből álló párharc esélyeseként utaznak Szekszárdra. „Összességében kell a kupasorozatot kezelnünk, ennek egy állomása a Szekszárd elleni párharc. Biztos továbbjutást várok, szeretnénk a saját stílusunkban, ritmusunkban játszani, és ha ez sikerül, nem lehet kérdés a továbbjutó személye a két mérkőzés alapján" – mondta Székely Norbert vezetőedző.

SMAFC-NYME–Pápa (ma, 18.30 óra)

Nehéz mérkőzés vár Vetési Imre tanítványaira, akik novemberben 82–71-re maradtak alul a pápaiakkal szemben. A hazai pályán hibátlan egyetemiek mindenképpen szeretnének visszavágni ellenfelüknek az idegenbeli vereségért. Helyzetüket nehezíti, hogy Bausz Kornél a Budafok-Csepel elleni győztes mérkőzésen megsérült, így kérdéses a játéka. A pápaiak az előző játéknapon a listavezető Bonyhádot is megszorongatták.

• 1. Csetneky 2010. február 26. 12:43
    „Hát, nem ártott ez az igazolás, mert irányítóban eléggé haloványak voltunk az utóbbi időben. Hajrá Sopron!”

Férfi kosárlabda: hazai pályán kapott ki a Soproni KC

A SOproni KC hazai pályán kapott ki négy ponttal az Atomerőmű együttesétől. Tovább olvasom