2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Fél lábbal a bajnoki döntőben: Audi ETO-Vác 39-16

BL-szintre pörgött fel az ETO NBI elődöntőben.

Ahogy az várható volt, simán 39:16-ra győzött hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Váci NKSE ellen a bajnoki döntőbe jutás első találkozóján.

Győri Audi-ETO – Váci NKSE 39-16 (19-6)
Győr, 1000 néző. Vezette: Bacs J., Bán T.

ETO: LUNDE – RADICEVIC 6, HORNYÁK D. 7, Löke 3, GÖRBICZ 5(3), Amorim 3, Szepesi 1. Csere: Herr (k), Tervel, KOVACSICS 6(3), Lekic 2, Sirián 2, Korsós, Orbán 4, Rédei-Soós.
Edző: Ambros Martín.

VÁC: Juhász – Niksic 1, Barján 1, Fülöp 2, Farkas V. 2, KLIVINYI 3, Szondi. Csere: Triffa (k), Bíró (k), Virág 3, Szádvári 2, Ertl, Mészáros 1, Hámori 1.
Edző: Gulyás István.

Ambros Martín
: „Gratulálok a csapatomnak a mai teljesítményhez, a mérkőzés elejétől a végéig kiváló játékot mutattak a lányok! Ez a színvonal nagyon fontos most, hiszen a BL elődöntő hetében vagyunk, tovább kell tartanunk a formát."

Hornyák Dóra, aki 7 góljával a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett: „Nagyon nagy lendülettel kezdtük a meccset, már nagyon bennünk van a hétvégi BL-elődöntő. Örülök, hogy ma nekem is jól jött ki a lépés, a hét végén az egész csapat jó teljesítményére szükség lesz."

Gulyás István: „Sajnos nagyon szétestünk, de remélem, hogy a bronzmeccsre összeszedjük magunkat."

Összefoglaló

Remekül kezdte a mérkőzést az ETO, Hornyák húsz másodperc elteltével megszerezte a vezetést. A folytatásban is győri események következtek, a találkozó 7. percében már 5:0-ra vezettek. Ekkor Gulyás István, a vendégek edzője időt kért, ám a rövid szünet sem segített a Vác együttesen. Az ETO továbbra is remekül védekezett és rendre góllal fejezték be a támadásokat.

Az első félidő 17. percében született meg az első vendégtalálat Barjánnak köszönhetően, ezt még a győri közönség is megtapsolta. A győri publikumnak még Radicevic játéka tetszett a legjobban, a montenegrói játékos húsz perc alatt tízszer került ziccerbe, ebből hatot értékesített.

Szünet után sokat nem törődtek a védekezéssel a csapatok, szinte minden kapura menő lövésből gól született. Hat perc elteltével tizenegy találatot látott a közönség, a váciak egy híján szereztek annyit, mint az első játékrészben.

A folytatásban valamelyest visszább vettek a csapatok, de a támadójátékra továbbra sem lehetett panasz. A zöld-fehéreknél Görbicz játszott a látványosan, egyszer hát mögött lőtt kapura, amiből sajnos nem volt eredméynes, de két perccel később gyönyörű technikai megoldással vette be Bíró kapuját.

A bajnoki elődöntő első találkozóján a vártnál talán még simábban ,39:16-ra győzött az Audi-ETO a Vác ellen, így egy könnyed „edzőmérkőzéssel" hangolt a szombati Valcea elleni BL-elődöntőre.

Online közvetítés

A végén még Orbán és Hornyák volt eredményes lerohanásból, így 39-16-os győzelmet aratott a Győri Audi-ETO a Vác ellen.

(II.) 27.p. Orbán találatával először vezetett hússzal az ETO, majd Kovacsics kétszer is eredményes tudott lenni. 37-15

(II.) 23.p. Négy győri találatra két váci gól volt a válasz. A zöld-fehéreknél Hornyák átlövésből és lerohanásból, míg Kovacsics hétméteresből talált a kapuba. A vendégnél Mészáros és Farkas vette be Herr kapuját. 35-15

(II.) 18.p. Az elmúlt percekben több technikai hibát követtek el csapatok, így négy perc alatt "csak" Sirán és Virág talált a kapuba. 30-13

(II.) 14.p. Görbicz Anita játszik a közönségnek. Először hát mögött lőtt kapura, sajnos nem született ebból gól, de később bravúrosan értékesített egy hetest. 29-12

(II.) 9.p. Továbbra is potyognak a gólok. Görbicz, Lekic és Orbán jeleskedik a győrieknél. 27-11

(II.) 5.p. Négy perc alatt hat gólt látott a közönség. Klivinyi kétszer és Szádvári a vendégeknél talált a kapuba, míg a győrieknél Görbicz, Orbán és Lekic talált a kapuba. Az elmúlt percekben egyik csapat sem tudott támadást kivédekezni. 22-10

A második játékrészben Lunde helyett Herr Orsolya véd.

30.p. A végén még Szádvári szépített, így 19-6-os győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

28.p. Kovacsics Anikó percei következtek, a győri játékos két hétméterest is értékesített. 19-5

25.p. Egyre többet cserél Ambros Martin. Pályára lépett Kovacsics, Sirán és Korsós is. Az előbbieknek a gólszerzés is sikerült, így már 17-4-re vezet az Audi-ETO!

22.p. Továbbra is remekelnek a győriek, főként Radicevic és Amorim jeleskedett. 15:3-as zöld-fehér vezetésnél Gulyás István ismét időt kért.

18.p. Hornyák lőtt nagy gólt a kapu jobb oldalába, majd Mészáros szépített egy kipattanó labdából. Egy perc elteltével Amorim is megszerzete második találatát. 12-2

17.p. Barján szerezte meg az első váci gólt, ezt még a győri közönség is megtapsolta. 10-1

13.p. Az elmúlt percekben Radicevic négyszer is egyedül vezethette kapura a labdát, ebből háromszor tudott eredményes lenni. Löke is eredményes tudott lenni, így 9-0-ra vezet az ETO!

7.p. Hornyák Dóra szerzett nagyszerű gólt, majd két perccel később Szepesi bravúros passzát Löke értékesítette. 5-0-ás győri vezetésnél Gulyás István, a vendégek edzője időt kért.

5.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. (3-0)A következő támadásokban egyik együttesnek sem sikerült a kapuba találni.

2.p. Húsz másodperc elteltével Hornyák szerezte meg a vezetést, majd Löke növelte tovább az előnyt. 2-0

Kialakult a magyar női bajnokság elődöntőjének párosítása. Miután az utolsó fordulóban a Veszprém legyőzte a Vácot, így biztossá vált, hogy a Vác lesz az Audi-ETO ellenfele a bajnoki döntőbe jutásért.

A két csapat kedden 18 órakor Győrben már meg is mérkőzik egymással a párharc az egyik fél második győzelméig tart.

A másik ágon Ferencváros–Érd összecsapást rendeznek.

Forrás: gyorietokc.hu

• 16. BudaiKr 2013. április 04. 18:31
    „Győrbe sok oan szurker van mind a Iv Béla akik csak addig szurkolnak amig jönnek a eredmények utánna meg csak a mocskolodás van.”
  • 15. pbognar 2013. április 03. 21:26
    „7.az igazi szurker nem az ellenfél miatt megy meccsre hanem a saját csapata miatt.”
  • 14. pbognar 2013. április 03. 21:22
    „10. lehetnél te a vezérünk mert a kolomp a te nyakadba van.”
  • 13. BudaiKr 2013. április 03. 18:57
    „11. Lacika62 2013.04.03. 16:48

ja bocsás meg hogy párizsba voltam tegnap meccsen.
    na mi ujság utba hazafelé te nyuscsu?”
  • 12. pedi 2013. április 03. 18:07
    „5,6-os tudjátok ,van olyan aki dolgozik,gyerekekre vigyáz és nem tud kimenni a meccsre de azért at etonak szurkol.
    Szerintem ti nem irigyek vagytok,csak egyszerűen fradisták.
    Hajrá Lányok”
  • 11. Lacika62 2013. április 03. 16:48
    „5. Korrekt5 2013.04.02. 21:29
    6. pbognar 2013.04.02. 22:48 Keressétek meg a 8. BudaiKr 2013.04.03. 12:46 és fogjátok meg egymás kezét utána puszilgassátok magatokat......
    BudaiKr birkuci, ha nem tudsz olvasni arról nem én tehetek én még akkor írtam mikor még a mérkőzést valceában tervezték lejátszani... Te hol voltál a Vác ellen? hisz a VIP " páholyod" zárva volt ....”
  • 10. szabadságharcos 2013. április 03. 16:04
    „5 és 6-ka!!Nagyon szánalmas egy csordát alkottok igy ti ketten..”
  • 9. ramirez 2013. április 03. 15:53
    „Mit nézőszámoztok itt szerencsétlenek? Bajnokság előtt hetekkel minden ülőhely el van adva plusz sok állóbérlet! A BL meccsek teltházzal mennek évek óta,az hogy egy hétköznapi Vác elleni sima meccs nem mindenkit mozgat meg hát bocsánat...”
  • 8. BudaiKr 2013. április 03. 12:46
    „a lacika 62 azér nem volt kin a mecsen mer már uton van valceába de csak gyalog tud menni a bozgor mer nincs pénze.”
  • 7. kleopatra 2013. április 03. 11:21
    „azért volt csak 1000 néző, mert a többség tudta, hogy ez csak egy edzés lesz. A komolly mérkőzések teltházzal mennek.”
  • 6. pbognar 2013. április 02. 22:48
    „Ne a TV előtt akarjatok szurkolni,menjetek ki a csarnokba.1000 néző egy bajnoki elődöntőn? Szánalmas!”
  • 5. Korrekt5 2013. április 02. 21:29
    „már többször jeleztem, Györ nem érdemli meg ezt a kézilabda csapatot. Ilyen kevés nézö, de nem csak a Magyar meccseken, hanem a nemzetközieken is, ez siralmas :-(”
  • 4. gylj 2013. április 02. 20:44
    „Kösz az online-t, legalább itt követni tudtuk a meccset. A lányoknak gratulálok! Hétvégén is mindent bele!”
  • 3. Tibi1 2013. április 02. 19:56
    „Tudja valaki, hogy meddig vásárolta meg a közvetítési jogokat a Sportklub?
    Mert ez így tényleg szánalmas...
    Amúgy gratula a lányoknak! :-)”
  • 2. pedi 2013. április 02. 18:21
    „Mocskos sportklub,undorító amit művelnek.”
  • 1. gylj 2013. április 02. 17:29
    „Ha a kézi bajnokság elődöntőjét sem képes közvetíteni a "Fradi tv", akkor mit? Igen meg kéne gondolni a szövetségnek, kinek adja a közvetítés jogát! Úgy látszik nem az a fontos, hogy minél többen lássák! Ez a sportág még egyenlőre sikeres. Nem baj, nézzünk inkább sok-sok focit, főnökünk is azt szereti! Én visszasírom a Sport 1 közvetítéseit...”

A GoalControl nevű technológiát alkalmazzák a Konföderációs Kupán

Ugyanezt alkalmazzák majd a világbajnokságon is, ha az a Konföderációs Kupán jól működik. Tovább olvasom