2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -6°C | 1°C

Federer zsinórban negyedszer győzött

Tenisz -A világelső svájci Roger Federer nyerte a férfi egyest az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután a döntőben legyőzte a szerb Novak Djokovicot.
A 26 éves svájci szuperklasszis megszakítás nélkül negyedik győzelmét aratta a US Openen, pályafutása során megszerezve tizenkettedik Grand Slam-tornagyőzelmét. A 20 éves Djokovic pályafutása során először jutott el Grand Slam-viadal döntőjéig, idén Wimbledonban és a Roland Garroson is a legjobb négy között búcsúzott.

A világranglistát továbbra is Federer vezeti, aki immár az idei eredmények alapján készülő ATP Race-ben is az élen áll.

A női párost a Nathalie Dechy, Dinara Szafina francia, orosz kettős nyerte, miután a fináléban két szettben jobbnak bizonyult a tajvani Csan Jüng-csan, Csuang Csia-jüng duónál. Utóbbi egység az elődöntőben a Szávay Ágnes, Vladimira Uhlirova magyar, cseh párost búcsúztatta.

Korábban a belga világelső Justine Henin nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyes versenyét, miután a fináléban legyőzte a negyeddöntőben Szávay Ágnest búcsúztató orosz Szvetlana Kuznyecovát.
Eredmények, férfi egyes, döntő: Federer (1.)–Djokovic (3.) 7:6 (7–4), 7:6 (7–2), 6:4. Női páros, döntő: Dechy, Szafina (7.)–Csan, Csuang (5.) 6:4, 6:2.

Szávay javított
A US Openen negyeddöntős Szávay Ágnes nyolc helyet javított korábbi pozícióján, így jelenleg – pályafutása legjobbjaként –  már 23. a  női teniszezők világranglistáján. A New Yorkban diadalmaskodó belga Justine Henin továbbra is fölényesen vezet, a döntőben általa legyőzött – és a nyolc között  Szávayt búcsúztató – orosz Szvetlana Kuznyecova a második helyre  jött fel. Női világranglista (zárójelben a korábbi helyezés):  1. (1.) Justine Henin (belga) 5200 pont, 2. (4.) Szvetlana Kuznyecova (orosz)  3780, 3. (3.) Jelena Jankovic (szerb)  3365,  4. (2.) Marija Sarapova (orosz)  3235, 5. (6.) Anna Csakvetadze (orosz) 2940 ...23. (31.) Szávay Ágnes 1094,  ...124. (133.) Czink Melinda 282,  ...128. (137.) Nagy Kyra 265,5.

Kézilabda: A fiatalság győzött

Tóth László, a győriek volt edzőjének emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött a találkozó,… Tovább olvasom