2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Federer összetörte az angolok szívét

Szerdán az angolok Tim Henman kiesése miatt a Center-pálya előtti nevezetes dombot a Henman Hillt átkeresztelték Heartbreak Hillre, azaz összetört szívek dombjára. A britek reménysége ezúttal sem jutott el a fináléba, korábban négy elődöntőben szenvedett vereséget. A felső ágon a címvédő Federer Hewittal csapott össze.
Az első helyen kiemelt svájci és a hetedik kiemelt ausztrál játékos óriási mérkőzést vívott egymással. A találkozó úgy indult, hogy itt nem lesz mese Federer egész egyszerűen lejátssza a pályáról Hewittot. A címvédő hihetetlenül magabiztosan játszott, szinte minden labdát már jó előre kiszámolt, hogy hova érkezik vissza és Hewitt mindenféle próbálkozását megelőzte, megakadályozta. AZ első játszma mindössze 22 percig tartott és Federer nyert 6:1-re, azután a második szett elején 1:1-nél jött az eső és lélegzetvételnyi szünethez jutott Hewitt.

Jól jött a pihenő az ausztrálnak, aki sokkal koncentráltabban folytatta, majd a rövidítésben tulajdonképpen állva hagyta Federert. Első megnyert adogatása után rögtön csinált egy mini break-et, végül 6-0-nál szám szerint hat játszmalabdához jutott Hewitt, amiből egyet még hárítani tudott Federer, ám a vége 7-1 lett.

A folytatásban azonban Federer már nem bízott semmit a véletlenre, ha lehet mondani még jobban és még pontosabban játszott. A harmadik szettben kiütötte Hewittot, majd ugyanígy fejezte be a döntő szettet is. Hewitt a második szett rövidítésének megnyerése mellett kilenc bréklabdájából mindössze egyet értékesített, míg Federer a mérkőzésen hétszer vette el ellenfele adogató-játékát. Federer 19 ászára Hewitt mindössze néggyel válaszolt, ám ez sem ért sokat, hiszen hét alkalommal is kettős hibát vétett.

Ezen az ágon a másik mérkőzést - amúgy a papírforma szerint -, a francia Grosjean nyerte a német Mayer ellen, így a pénteki elődöntőben ő veheti fel a küzdelmet Federerrel.

Roger Federer (svájci, 1.)-Lleyton Hewitt (ausztrál, 7.) 6:1, 6:7(1), 6:0, 6:4

Sebastien Grosjean (francia, 10.)-Florian Mayer (német) 7:5, 6:4, 6:2