2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

FC Sopron B-Csorna 5-4 (2-1)

Sopron - 200 néző. V.: Kondákor.
Gsz.: Zana (2), Birtalan, Freud, Legoza, ill. Hollósi (2), Nyerges, Baán.
Az 5. percben óriási csornai védelmi hibát követően Freud egyedül törhetett kapura, majd önzetlenül középre gurított, s az érkező Birtalan könnyedén lőtt a hálóba. 1–0.

A 35. percben Ködöböcz remekül ívelte jobbszélről középre a labdát és a teljesen egyedül álló Zana 5 méterről biztosan fejelt a kapuba. 2–0.

A 45. percben Ködöböcz a már birtokolt labdát elvesztette a 16-oson belül, Hollósi megtámadta és megszerezte azt, a soproni középpályás viszont meggondolatlanul visszarántotta a csornai támadót, 11-es. A megítélt büntetőt Hollósi a jobbra vetődő Takács mellett a kapu bal oldalába helyezte. 1–2.

Az 53. percben soproni szabálytalanságot követően a játékvezető előnyszabályt ítélt, Nyerges elé került a labda, aki kihasználta a lehetőséget, s egyenlített. 2–2.

Az 59. percben Baán lépett ki a bizonytalankodó védők között, s nem hibázott. 2–3.

A 82. percben egy formás hazai támadást követően Freud lőtt 12 méterről és az erős, nem túl helyezett labda Lőrét érintve jutott a kapu közepébe. 3–3.

A fáradó Csorna ellen egyre nagyobb fölénybe került a Sopron. A 84. percben Legoza (4–3), majd középkezdés után egy mintaszerű támadást követően Zana volt eredményes (5–3).

A végeredmény egy hazai szabálytalanság után kihasznált 11-es után alakult ki a 92. percben. Ekkor ismét Hollósi volt a biztos lábú ítélet-végrehajtó. 5–4.

Változatos, néha szikrázóan kemény összecsapáson a bizonytalan védelmek és a gólképes támadósorok csatáját nyerte a Sopron.
Jók: Zana, Varga D., Horváth T., Freud, ill. Baán, Hollósi, Fekete, Nyerges.

Végh Tibor: – Figyelmetlenségeinket kihasználta ellenfelünk, így magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.
Varga Péter: – Olyan vereséget szenvedtünk, melynek okait nem saját játékosaim teljesítményében keresem.