2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 6°C Még több cikk.

FC Sopron - Paks 1-1

A Sopron lépett fel támadólag, ám a tapasztalt labdarúgókból álló paksi védelem visszaverte a kezdeti hazai rohamokat. Az első negyedóra végén felbátorodtak a vendégek.
A soproni csapatból tíz játékos alázattal, határtalan lelkesedéssel küzdött, hajtott, Tchana viszont párharcainál könnyen megadta magát, s ha csak egy picit is hozzáértek, már a bírót nézte, a sípszóra várt... A félidő második felére a Sopron volt fölényben, helyzeteket is kidolgoztak a hazaiak, ám vezetést szerezni nem sikerült. A félidő hajrájában egy hazaadott labdát Belic próbált megszerezni, odacsúszott Kovács kapus elé, ütköztek, majd amikor a soproni csatár felállt, a paksiak kapusa nemes egyszerűséggel két kézzel mellbe lökte. A játékvezető mindkét játékosnak sárga lapot adott, pedig egy, a labda megszerzésére irányuló becsúszás korántsem egyenértékű egy holtidőben elkövetett tettlegességgel – ennyit a fair playről, s annak betarttatásáról.

90 perc krónikája

16. p:
Hanák balról élesen középre lőtt labdáját Márkus már a soproni tizenhatoson belül ügyesen játszotta a mélységből érkező Kiss Tamás elé, aki tisztára játszotta magát, kilépett, s 6 méterről óriási helyzetből a kapujából kilépő Vargába lőtt.

24. p:
Csontos kapott jó labdát Dancstól, majd 24 méterről lőtt, Kovács bravúros vetődéssel ütötte szögletre a félmagasan a bal sarokra tartó „löketet".

41. p:
Egy hazaadásnál Belic próbálta becsúszva megzavarni Kovács kapust. A paksi kapuvédő elrúgta a labdát majd ütközött a két játékos. Aztán Belic felállt, Kovács pedig nemes egyszerűséggel két kézzel fellökte. A játékvezető mindkét labdarúgónak sárga lapot adott.

43. p: Belic a bal oldalon, az alapvonal közeléből visszagurított a második hullámban érkező Dancs elé, aki 8 méterről ballal egyből lőtt, Kovács remek reflexmozdulattal ütötte szögletre a bal sarokra tartó labdát.

75. p: Kiss adott be jobbról ballal, a soproni védők pedig üresen hagyták Égert, aki a jobb felső sarokba fejelt. 0–1.

81. p: Zana szabadrúgásból balról, az oldalvonal közeléből a paksi kapu előterébe csavart labdáját Sira megcsúsztatta, és a játékszer egy pattanás után a bal kapufáról vágódott a paksi kapuba. 1–1.

Lendületesen kezdett szünet után a Sopron, a hazai játékosok szépen körbelőtték a paksi kaput. Aztán újra a paksiak játszottak veszélyesebben, nemegyszer csak a szerencse mentette meg Détári Lajos együttesét a góltól. A cserék, különösen a nagy kedvvel, bátran futballozó Zana beállítása jót tett a soproni csapatnak. A játékrész közepe kiegyenlített játékkal telt, majd akkor szerzett vezetést a Paks, amikor ez nem volt benne a játékban. Igaz, a Sopron pár perccel később érkező két cserejátékos által összehozott gólja sem. A hajrában szorongatott a Sopron, ám a paksi kontrák is veszélyesek voltak, s végül maradt a voltaképpen egyik csapatnak sem jó, de a látottak alapján igazságos döntetlen.

Détári Lajos: – Jó mérkőzést játszottunk egy jó Paks ellen, mindkét oldalon voltak helyzetek. A fair play, úgy gondolom, nemcsak a játékosokra és az edzőkre, hanem a játékvezetőkre is kell hogy vonatkozzon, mert ami az első félidő hajrájában történt, a világ minden pályáján kiállítás.

Lengyel Ferenc: – Kettős célunk volt ezen a mérkőzésen: talpra állni a REAC elleni vereség után, és nyerni. Az első sikerült, a második viszont elsősorban azért nem, mert több ordító helyzetet is kihagytunk.
Sira István: – Egészen picit, szinte szó szerint hajszálnyit csúsztattam a labdába, örülök, hogy ezzel sikerült pontot menteni, ám úgy érzem, ha az első félidőben nem hibázik óriásit a játékvezető s kiállítja az ellenfél kapusát, meg tudtuk volna nyerni a meccset.

Fehér Zoltán: – Hajtós, küzdelmes, kemény mérkőzés volt. Mindkét csapat előtt adódtak helyzetek. Úgy éreztem, nem voltunk elég frissek, igazságos a döntetlen. Ami az első félidő hajrájában történteket illeti, tőle elég távol zajlottak az események, nem láttam pontosan, mi is volt, nem is szeretnék állást foglalni.

Zana Norbert: – Edzőnk a szabadrúgásoknál mindig azt kéri, erősen lőjük a labdát a kapu irányába. Ezt próbáltam tenni, s szerencsére ebből sikerült megszerezni az egyenlítő gólt.