2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

FC Sopron - Debrecen 0-2

A tavalyi bajnok és a kupagyőztes összecsapásán a magyar válogatott pályaedzője, Détári Lajos is ott volt.

FC Sopron - Debrecen  0-2

11. p:  Sidibe 14 méterről, óriási helyzetből kapura lőtt, ám Rabóczki remek reflexszel lábbal mentette a bal alsó sarokra tartó lövést.

33. p: Dombi 5 méterről a földre fejelte a labdát, Rabóczki elvetődött, a labda a felső lécre pattant. A közelben ólálkodó Sidibe 4 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 0–1.

86. p: Halmosi bevezette a labdát a soproni 16-oson belülre, s a kiszolgáltatott helyzetben lévő Rabóczki mellett 12 méterről a léc alá bombázott. 0–2.

A tavalyi bajnok és a kupagyőztes összecsapására a magyar válogatott pályaedzője, Détári Lajos is ellátogatott. Elsősorban a két kapus teljesítményére lehetett kíváncsi, mind Rabóczki, mind Csernyánszki tagja a múlt héten kihirdetett keretnek.

Az első percekben a inkább hazai térfélen folyt a játék, ám a soproni együttes hamar felvette a ritmust,  bátran, kifejezetten ügyesen futballoztak a hazai fiatalok. A soproni csapat többször is ellenfele védelme mögé került, ám középen nagyon jól zárt az Éger–Máté duó. Rabóczkinak bravúrral bizonyította: méltó a kerettagságra. A soproniak a folytatásban is egyenrangú ellenfelei voltak a bajnokcsapatnak, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A 33. percben aztán a vendégek második valamirevaló akciójuk végén vezetést szereztek, amelyet a szünetig magabiztosan meg is őriztek.

Szünet után a soproni csikócsapat beszorította ellenfelét, ám a fegyelmezetten, szervezetten védekező vendégek ellen igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítaniuk Vass László fiainak. A vendégek mestere csatár helyett középpályát küldött a pályára, s ez is jelezte, ami egyébként csapata játékán is látszott: kiváló eredmény nekik a 0–1. A második félidő középtől a hazai akciókban ekkor már nem volt lendület, átütőerő. Könnyedén verte vissza a támadásokat a Loki, amely a hajrában egy kontrából be is biztosította győzelmét.

Összességében a részben kényszerűségből megfiatalított soproni együttes nem vallott szégyent a bajnok ellen. A mezőnyben kifejezetten ügyesen futballoztak az ifjú hazai labdarúgók, ám a mérkőzést a vendégek nagyobb  rutinja és a kapu előtt nagyobb határozottsága eldöntötte.
szatmári és demjén pikáns helyzetben.

A Győr bravúros döntetlenje a női kézilabda KEK-ben

Bravúros döntetlent ért el a Győri Graboplast ETO a női kézilabda Kupagyőztesek Európa Kupájának… Tovább olvasom