2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

FC Sopron-Győri ETO 0-3 - Online közvetítés

Sopron - Megyei rangadót játszott ma délután három órakor a Sopron és a Győr NB I-es labdarúgócsapata. A Sopront ugyan kizártáka bajnokságból, a kisalfold.hu azonban megőrökítette az utókornak a találkozót. Az MLSZ-nek igaza lett: 3-0 és három pont az ETO-é.

Szerkesztőségünkbe eljuttatott információk szerint hiába az MLSZ-es licenc megvonás, az NB I-es megyei örökrangadó nem marad el. Vagyis nem reménytelen a soproniak helyzete, bizonyítja ezt, hogy a találkozó előtt negyed órával már legalább négyezer szurkoló ül a stadionban.

Az öltözőből jelentjük
Látszik a soproni arcokon a csalódottság a kizárás miatt, de az ETO ellen nagy elszántsággal készülnek a hűség városának labdarúgói. A piros mezes fiúk hálásak, hogy megvalósul a találkozó, egyikük szerint, olyan ez, mint amikor 2005-ben legyőzték a kupadöntőben a Fradit (5-1).

FC Sopron-Győri ETO
Sopron, 5000 néző, V.: Alexander Puuhl

Sopron: Takács - Farkas, Pocuca, Sifter, Fehér, Galliano, Csontos, Dancs, Györök, Tchana, Belics
Győr: Stevanovic - Nikolov, Stark, Supic, Völgyi, Dudás, Jäkl, Józsi, Koltai, Brnovic, Tokody

A találkozót a Sopron kezdi.

3. perc: a Sopron lép fel támadólag, már az első perctől kezdve látszik, hogy élvezik a hazi pálya előnyét.

A szurkolók rázendítettek: HajráSopron!
A válasz sem maradt el: CsakazETO!
Ahogy egy megyei örökrangadóhoz illik.

18. perc:
váratlanul szerzett vezetést a Győr. Völgyi a félpályáról ívelt egy szabadrúgást a kapu elé. A jól érkező Stark fejelt. Takács kapus tehetetlen volt. 0-1

A Sopron nem adja fel továbbra is rohamoz, egy-egy hiba azonban mindig becsúszik. Legutóbb pedig Supic csúszott be rosszkor, sárga lapot kapott a megmozdulásért.
20. perc: a soproni vezetőségben uralkodó káosz szerencsére nem érződik a játékosokon. Sorra dolgozzák ki a szebbnél szebb helyzeteket. Azonban az ETO védelme is a helyén van. Csontos lövése után azonban, csak a kapufa segít Stevanovicon.

A piros mezes soproniak leginkább a jobb oldalon vezetik a támadásokat. "Ettől nem lesz több az önkormányzati támogatás" - kiabálja egy hazai szurkoló. "Nézz fel, és fordíts balra" - tanácsolja a szomszédja, aki már bokáig áll a szotyihéjban. "Uraim, csak semmi politika" - figyelmezteti őket egy nyakragyúrt zöldtrikós yoda.

38. perc:
a félidő hajrája a szemlátomást jobb fizikumú győrieké. Előbb Dudás hagy ki ajtó-ablak helyzetet, aztán Brnovic lábáról csúszik le a labda, taccsdobás.

44. perc: marad még helyzet a végére is mindkét oldalon. A győri kapu előtt Józsi szerelt jó ütemben. A soproni tezenhatosról megeresztett Koltai lövést Takács védi.
A bíró nem hosszabbít. Félidő.

A zuhanyhíradó jelenti
"A gólnál elaludtunk, két középpályásunk sem jött vissza az előrefutó győri védőkkel. Megpróbálunk fordítani" - mondja az öltözőbe szaladó Sifter.

Ez nem az az ETO, és nem is Stark gólöröme

A rossznyelvek szerint a győri játékosok a szünetben bon-bon meggyet esznek. Alexander Puulh kérdésünkre azt mondja, sem a csokoládé, sem az alkoholba áztatott meggy nem minősül tiltott doppingszernek. S ellentétben az utakkal, a fociban még nem vezették be a zérő toleranciát.

A második félidőt az ETO kezdi.
56. perc: úgy látszik az ETO is dűlőre akaja vinni a találkozót, de Brnovic kihagyja a kihagyhatatlant.
Frissítenek a csapatok: az észrevétlen győri Tokody helyett Eugene áll be. A Sopron is cserél. Györök húzza a lábát, amikor lejön, Freud váltja.

62. perc: Eugene jó cserének bizonyult, addig botladozott a Soproni tizenhatos vonalánl, míg a játékvezető talán megszánt és a mutatványokért tizenegyest adott jutalmul. Stark nem hibázott, higgadtan gurított a kapu bal oldalába. 0-2

A soproni szurkolók nem bánatosak, hogy csapatuk vesztésre áll, továbbra is biztatjáka  fiúkat. Egyikük fogadást köt, ha fordít a csapat megmássza a tűztornyot, amit már húsz éve nem tett meg.

Mászófal, ha győz a csapat

Negyed órával a vége előtt új erőre kap a Sopron. Az ETO hősiesen védekezik, sorra pattananak le a lövések a hátvédekről.
Közben Nikolov sárgul be.

Amíg Dancsot ápolják (Supic csúnyán beleszállt, sárgát ért) addig a pálya szélén megkérdezzük a játékvezetőtől, igaz-e, hogy szánalomból kapta Eugene a büntetőt. A bíró nem tagad, azt mondja unta már a piruetteket. Igazat adunk neki, hiszen a megérdemelt jutalom után Eugene észrevehetetlen.

A hajrára teljesen elkészült erejével az eddig látványosan focizó Sopron. A támadásokban már nincs benne a gól, az ETO kontrái viszont veszélyesek lehetnek. (A bíró 2 percet hosszabít.)

92. perc: A hosszabítás megpecsételte a Sopron sorsát. Stark szabadrúgásból lőtt óriási gólt. Mesterhármas. 0-3 (Vége.)

A pálya mellől jelentjük
A lelátótól ötezren üvöltik, hogy szép volt fiúk. Ki-ki a saját csapatának gratulál torka szakadtából, mégis kulturáltan.

"Nem keresünk bűnbakot. Dolgozunk tovább, jövőre mi nyerjük a megyei rangadót" - mondja vidáman Takács, a soproni kapus.

Úgy lett, ahogy a bölcs MLSZ megmondta. Az ETO kapja a három pontot, három nullás gólkülönbséggel. Bárcsak mindent ilyen jól tudnának ott fenn a nagy szövetségben.