2017. 10. 18. szerda - Lukács 12°C | 22°C Még több cikk.

FC Fehérvár - Matáv FC Sopron 1-1

A fehérváriak főleg a nagyon agilis Nagy Dániel révén időnként átjutottak a soproni középpályássoron.

41. p: Bárányos csípte el Tudor rossz kirúgását még a fehérvári térfél közepén. Azonnal indította a 16-os vonalán a balösszekötő helyén kilépő Tóth Mihályt, akit a büntetőterületen belül Csizmadia valósággal beledöngölt a talajba. Szarka játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt. A 11-est Bárányos végezte el, de erős jobbra tartó, ám nem túlságosan elhelyezett labdáját Tudor kiütötte. A kipattanó labdát Szekeres két fehérvári játékos közé – becsúszva – ballal, estében Tudor mellett a kapu közepébe kanalazta. 0–1.

78. p: Vincze bal oldali szögletét követően Csizmadia fejelt a nagy kavarodásban, mintegy négy méterről a soproni kapu közepébe. 1–1.
Nem túl nagy iramban kezdtek a csapatok, jobbára a két 16-os között folyt a játék. A fehérváriak főleg a nagyon agilis Nagy Dániel révén időnként átjutottak a soproni középpályássoron, ám a Szekeres Tamás irányította soproni védelem jól állt a lábán.

A soproniak ellenben vezettek néhány veszélyes támadást, s a helyzetek alapján ekkor akár két-három gólos előnyre is szert tehetett volna az első félidőben Pintér Attila együttese. A félidő hajrájában aztán Bárányos szemfülessége, majd Szekeres lelkesedése és önfeláldozása eredményeként a játék képe alapján teljesen megérdemelten szerzett vezetést a soproni együttes.

A szünet után nagy elánnal kezdett a Fehérvár, különösen Alumona semlegesítése jelentett gondot a soproni védőknek. Hamar sikerült megnyugodni a soproni együttesnek, ügyesen járatták a labdát a vendégek és több nagy helyzetet is kidolgoztak, ám a fehérvári cserekapus, Sebők mindig a helyén volt. A hajrában a sok kihagyott helyzet aztán megbosszulta magát, egy pontrúgás után egyenlített a Fehérvár. Összességében a soproni csapat jóval több helyzetet dolgozott ki, tulajdonképpen gólokkal kellett volna nyernie a mérkőzést, ehelyett meg kellett elégednie az egy ponttal.

Csertői Aurél:

– Nyerni szerettünk volna, de a Sopron nagyon jó csapat, nem véletlenül lett kupagyőztes. Mai teljesítményünk döntetlenre volt jó.

Pintér Attila:

– Gólarányt kellett volna javítanunk, hiszen rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de ezeket most nem sikerült kihasználni. Gratulálok a fiúknak az egész éves teljesítményükhöz.

Életben maradt az ETO

A Graboplast-ETO 27–23-ra győzött a Ferencváros otthonában a női kézilabda-bajnokság rájátszásában, s ezzel tovább élnek a zöld-fehérek bajnoki reményei. A sikerrel a vasárnap elvesztett EHF-kupa után hatalmas lelkierőről tett tanúbizonyságot Róth Kálmán együttese.
A létfontosságú győzelemből Görbicz Anita és Herr Orsolya vállalt oroszlánrészt. Tovább olvasom