2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Farkasdi első, Babos harmadik

Nagyszerű megyei sikerek születtek a szingapúri ifjúsági olimpián. A győri Graboplast VSE kajakosa, Farkasdi Ramóna arany-, az SVSE teniszezője, Babos Tímea bronzérmet szerzett.
Farkasdi Ramóna a kajak-kenu sprintszámában első helyet szerzett Szingapúrban, a 14–18 évesek számára első ízben rendezett ifjúsági olimpián. A megszokottól eltérő rendezésű viadalon párban lapátoltak a versenyzők, s csak a győztes jutott tovább. A győri Graboplast VSE versenyzője így jutott el szépen a fináléig.

A viadal honlapja szerint előbb a kanadai Jazmyne Denhollandert, majd a tunéziai Ben Ismail Afefet verte nagy fölénnyel. Következett a dél-afrikai Kerry Segal, akit nyolc másodperccel előzött meg. A belga Hermien Peters sem tudta megszorítani a győriek kiválóságát, több mint 12 másodpercet vert ellenfelére a győri kajakos, s ez a döntőt jelentette számára.

A női kajak érmesei: középen Farkasdi Ramóna. Fotó: mti

Itt a kínai Jieyi Huang várt Farkasdira, s a többiekhez képest a legnagyobb erőbedobásra késztette. Így is több mint három másodperccel elmaradt a magyartól az ázsiai versenyző, ezzel pedig Farkasdi Ramóna bevonult a sporttörténelembe, hiszen az ifjúsági olimpiák első női kajakversenyét a győri lány nyerte.

Farkasdi akár duplázhat is, hiszen kedden és szerdán szlalomban próbálkozhat.

A fiúknál is magyar arany született egyébként: Tótka Sándor gond nélkül verte ukrán és spanyol riválisát, a döntőben viszont csak nagy küzdelemben múlta felül a német Tom Liebschert.

Babos Tímea párosban bronzérmet szerzett.

Bronzérmet is szerzett a megye Szingapúrban: ami egyesben nem jött össze Babos Tímeának, az párosban sikerült. A soproni teniszező a belga An-Sophie Mestachhal az oldalán lett harmadik, miután a szombatra halasztott bronzmérkőzésen 6:2, 6:2-re győzték le a Darija Gavrilova, Julija Putyinceva orosz kettőst.

• 4. cukkini 2010. szeptember 07. 12:01
    „Gratulalok Ramonanak es edzojenek Fazekas Tibornak!”

• 1. o72 2010. augusztus 23. 11:13
    „Büszkék vagyuk Rátok! Raminak külön gratulálunk!!!!!”

Audi ETO: első hely

Első helyen végzett az Audi-ETO a Sparkassen Ladies’ Cup 2010 elnevezésű tornán. Tovább olvasom