Farkas megharapta a listavezetőt

Labdarúgó NB II, Hummel-csoport
Petőháza–Veszprém 1–1 (0–0)

Petőháza, 200 néző. V.: Szar ka.
Petőháza: Takács – Csonka, Németh T., Heller, Horváth B., Riedinger, Steiner, Preiner, Begovics, Ábrahám, Körmendi (Gu lyás).
Edző: Horváth György.

Veszprém: Varga – Ürményi (Szabadfi), Lantai, Foki, Trampler, Pölöskei (Katona), Hompot, Kozma, Nagy, Bényi (Glück), Szegletes.
Edző: Hannich Péter.
Gsz.: Steiner, ill. Szabadfi

A 71. percben Körmendi vitte le a jobb oldalon a labdát az alapvonalig, élesen keresztbe lőtt, és az érkező Steiner 8 méterről, középről a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0.
A 83. percben jobb oldali akció végén Szabadfi öt méterről fejelte a kapuba a labdát. 1–1. A látottak alapján igazságos eredmény született. A vendégek többet birtokolták a mezőnyben a labdát, de a tudatosan kontrára játszó petőháziak több gólveszélyes helyzetet is ki tudtak alakítani. A mély, felázott talajon jobbára csak küzdöttek a csapatok, igazán folyamatos játék, élvezetes futball nem tudott kialakulni.
Jók: Takács, Steiner, Preiner, ill. Foki, Trampler, Hompot.

Horváth György: – A fák nem nőnek az égig, bebizonyosodott, hogy amit célként kitűztünk, azért még többet kell dolgozni. A mai mérkőzésen is igazolódott, hogy a sikert nemcsak óhajtani kell, hanem tenni is kell érte.

Hannich Péter:
– Egyesekre ráférne a pszichiátriai vizsgálat...

MTE–Szekszárd 1–0 (0–0)

Mosonmagyaróvár, 400 néző. V.: Kassai.
MTE: Sipőcz – Rácz, Sipos, Tiba, Méry (Kocsis), Szmodics (Farkas), Fülöp (Nagy), Hegyi, Pálla, Kertész, Szakáll.
Edző: Kovács Lajos.

Szekszárd: Kurucsai – Tóth, Fehér (Mészáros F.), Mosonyi, Gaál, Szentjobbi (Czékmány), Mészáros I., Bozsér (Tálas), Ba rics, Máté, Kiss.
Edző: Dienes Pál.
Gsz.: Farkas.

3. p: Méry tiszta helyzetből három méterről nem találta el a labdát. Nagy helyzet volt.
19. p: Pálla 18 méteres lövése alig szállt a kapu fölé.
43. p: Kiss közeli lövését szépen védte Sipőcz.
81. p: Szakáll indította Farkast, aki a kifutó kapus mellett 13 méterről lőtt a hálóba. 1–0. Az első 25 perc az MTE-é volt, több lehetősége is adódott, de ezeket nem tudta kihasznál ni.

A félidő további részében a szekszárdiak bátrabban játszottak, előttük is nyílt gólszerzési lehetőség, de a szünetig egyik csapat sem tudott előnyt szerezni. Fordulás után a vendégek enyhe mezőnyfölénybe kerültek, de csatárjátékuk meddőnek bizonyult. Az MTE ellentámadásai veszélyesebbek voltak és egy ilyen akció végén megszerezték a győztes gólt. A nagy akarással és jól játszó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak a listavezető ellen.
Jók: Sipőcz, Farkas, Kertész, Tiba, ill. Szentjobbi, Mészáros I., Barics.

Tiba Zoltán: – Tudatosan átadtuk a területet, és edző-gyógyító győzelmet arattunk. Köszönjük közönségünk lelkes biz atását.

Dienes Pál: – Rúgott gól nélkül nem lehet győzni, még ha mezőnyfölényben is játszottunk.