Barthez – Gallas, Thuram, Silvestre (Sagnol, 79.), Lizarazu – Pires (Wiltord. 76. p), Vieira, Makelele, Zidane – Trezeguet, Henry.
James – G. Neville, Campbell, King, A. Cole – Beckham, Lampard, Scholes (Hargreaves, 76.), Gerrard – Owen (Vassell, 69. p), Rooney (Heskey, 76.).

Gsz.: Zidane (90., 93, 11-es), ill. Lampard (38.)
Sárga lap: Pires (49.), ill. Scholes (54.), James (92. p).

38. p: Beckham a jobb oldalról ívelt szabadrúgásból középre, Lampard megelőzte védőjét, és 8 méterről felugorva fejelt, a labda a kapufát érintve a bal felső arokban kötött ki. 0–1.

90. p: Zidane lőtt 22 méterről, kissé jobbról szabadrúgást, és jobbal remekül csavart a mozdulatlan James mellett a kapu jobb sarkába. 1–1.
93. p: Gerrard egy rossz labdával kényes helyzetbe hozta Jamest, aki a kilépő Henryt sodorta el, büntető. Zidane lövését James nem tudta hárítani. 2–1.

Sokáig úgy tűnt, az angolok nagyszerű rajtot vesznek az EB-n, Lampard góljával vezettek, majd Beckham növelhette volna az előnyt, ám büntetőjét Barthez szép vetődéssel hárította. Ennek ellenére már-már mindenki elkönyvelte az angol diadalt, ám Zidane két találatával a franciák a hosszabbítás perceiben fordítottak.
Zidane: parádés szabadrúgásgóljával előbb egyenlített a francia csapat, majd büntetőjével győzött is.

Indul az EB: a házigazdák a görögök ellen

Általában nem a nyitómérkőzések egy-egy torna legszínvonalasabb meccsei. Könnyen elképzelhető, hogy… Tovább olvasom