2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Fantasztikus Bayern-hajrá

Két mérkőzést játszottak kedden a Bajnokok Ligájában. Milánóban az utolsó percben dőlt el a meccs, Eindhovenben már a második félidő elején.

AC MILAN - BAYERN MÜNCHEN: 2-2 (1-0)

A 40. percben Oddo keresztbe adott, Pirlo magas ívű fejese átszállt a csodálkozó Rensing kapuson és a labda a hálóban kötött ki. 1–0.

A 78. percben Pizzaro–Salihamidzic volt a labda útja, végül van Buyten a kapu torkából emelt a hálóba. 1–1.

A 84. percben Kaká tört kapura, az ötös magasságában Lúcio igyekezett szerelni. Kaká elesett, az orosz bíró pedig a 11-es pontra mutatott. A németek hiába tiltakoztak. Kaká higgadtan a kapu bal sarkába gurította a labdát. 2–1.

A 93. percben már mindenki a mérkőzés végét várta, amikor a Bayern ismét kiegyenlített. Némi kavarodás után megint van Buyten bombázott – ezúttal éles szögből – a milánói kapuba. 2–2.

A Milan nem tudott előnyt szerezni a müncheni visszavágóra a dicséretesen küzdő németekkel szemben. A Bayern-szív a legjobbkor dobbant, van Buyten az utolsó pillanatban másodszor is egalizált.

PSV EINDHOVEN - LIVERPOOL: 0-3 (0-1)

A 27. percben Finnan átadása után Gerrard úgy lőtt a hálóba, hogy Gomesnek esélye sem volt a hárításra. 0–1.

A 49. percben a norvég Riise szokásos ballábas lövéseinek egyike talált utat a hollandok kapujába. 0–2.

A 63. percben Crouch tette fel a koronát az angolok csodálatos eindhoveni estéjére: a langaléta csatár Kromkamp és Da Costa között vette be a PSV kapuját. 0–3.

A házigazda holland együttesben Fehér Csaba a 68. percben csereként lépett pályára Kromkamp helyett.

Az FC Liverpool három góllal nyert a PSV Eindhoven otthonában, ezzel gyakorlatilag már az első meccsen eldöntötte a továbbjutást.

A visszavágókat április 11-én rendezik.

Szerdai meccsek (kezdés: 20.45): AS Roma - Manchester United, Chelsea - Valencia