2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Ezüstös fiúk, bronzos lányok

A magyar férfiválogatott második lett a belgrádi Európa-bajnokságon, miután a döntőben 9–8-ra kikapott a házigazda szerb válogatottól.

Kemény Dénes szövetségi kapitány együttese ezzel az athéni olimpia megnyerése óta a negyedik világversenyen – ezt megelőzően a világbajnokságon, a Világligában, valamint a Világkupa során – kaptak ki a szerbek legjobbjaitól.

A találkozó egyébként nem indult rosszul a mieink számára, hiszen már 5–2-re is vezettek Kásásék, de a közönségük által hajtott szerbek nemcsak egyenlítettek (5–5), de a vezetést is átvették (8–6). Innen még visszakapaszkodtak a mieink, de a győztes gólt Szerbia lőtte, így otthon tartotta az EB-trófeát.

A nők harmadikak lettek, miután a bronzcsatában 12–11-re verték Spanyolországot. A csapat legeredményesebb játékosa – másodmagával – a győri származású Tomaskovics Eszter volt, aki három alkalommal talált be az ellenfél kapujába.

„Hogy hátulról háromszor is betaláljak, ahhoz kellett a csapat is. Ma végre úgy játszottunk, ahogy szeretnénk. Igaz, hogy a spanyolok háromgólos vezetésünkről is kiegyenlítettek, de valahogy végig biztosnak éreztük ezzel együtt is, hogy nyerünk" – mondta a játékos.
A döntőben Oroszország 12–10-re verte Olaszországot.

Szerbia türelmesebb volt

A férfi vízilabda Európa-bajnokság belgrádi döntőjében a magyar válogatott 9–8-ra kikapott a… Tovább olvasom